Letošnji občinski nagrajenci z županom Milanom Čadežem / Foto: Gorazd Kavčič

Leto velikih naložb

Občina Gorenja vas - Poljane 23. novembra praznuje občinski praznik in ob tej priložnosti so minuli petek na slovesnosti v Sokolskem domu podelili letošnja občinska priznanja.

Gorenja vas – »Minulo leto je bilo na investicijskem področju zelo uspešno. Za to gre zahvala tudi mojim sodelavcem v občinski upravi in občinskim svetnikom, ki so podprli naše ideje, da skupaj omogočamo razvoj teh lepih krajev pod Blegošem,« je v svojem nagovoru poudaril župan Milan Čadež. Letos je podelil pet priznanj Občine Gorenja vas - Poljane in županovo priznanje.

Na slovesnosti, ki je potekala v Sokolskem domu, je župan spomnil, da je letos minilo sto let, odkar se je začela gradnja Sokolskega doma. V nadaljevanju je naštel nekaj naložb, s katerimi se lahko pohvalijo v minulem letu. Kot je priznal, je zlasti ponosen, ko jih je minister za infrastrukturo Jernej Vrtovec ob lanskem obisku v Poljanah vprašal, kako jim je uspelo izpeljati tako obsežno investicijo v povečanje poplavne varnosti Poljan. Župan verjame, da je to mogoče, ker držijo skupaj, obenem pa se po njegovih besedah vedno najde pot, če imaš pred sabo jasen cilj. »Tudi če je ta pot včasih trnova, je pomembno, da se znaš pobrati in iti naprej.« Prav projekt v Poljanah jih je navdihnil še za številne druge projekte, je poudaril. Tako se bliža koncu gradnja vrtca v Poljanah, začela se je tudi obnova ceste od Trebije do Sovodnja. Veliko truda so vložili še v Hišo generacij v Gorenji vasi, v kateri bodo prihodnje leto zagotovili šest mest za dnevno varstvo starejših in šestnajst začasnih namestitev za starejše. Zbranim je še zaupal, da je v Kopačnici investitor pridobil gradbeno dovoljenje za ureditev glampinga, na Visokem pa naj bi po obnovi še gospodarskega poslopja v sodelovanju s podjetjem Medicor zaživel center za rehabilitacijo bolnikov po operaciji srca in ožilja. »Če nam uspe, potem Poljansko dolino v oblakih vidim kot dolino zdravja,« je še dejal Čadež.

V nadaljevanju je podelil letošnja občinska priznanja. Klub študentov Poljanske doline je prejel priznanje za petdeset let aktivnega vključevanja mladih v skupnost, za gojenje in predajanje gorniških veščin so priznanje podelili Plezalnemu društvu Cempin, Prostovoljno gasilsko društvo Hotavlje pa je priznanje prejelo za požrtvovalnost in modernizacijo v zadnjem desetletju. Turistično društvo Stari vrh si je priznanje prislužilo za petdeset let promocije Starega vrha in krajev pod njim, uredniški odbor zbornika Gorenjevaško in Hotaveljsko skozi čas pa za obsežno raziskovalno delo, ki ga je opravilo pri zborniku Gorenjevaško in Hotaveljsko skozi čas – Bogastvo preteklosti za izzive prihodnosti. Za dolgoletno delo na področju košarke v Gorenji vasi je Herman Pustavrh prejel županovo priznanje.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / ponedeljek, 28. junij 2010 / 07:00

Krompir občutljiv na sušo

Zaradi mokrega leta je krompir letos razvil plitke korenine, zato je še toliko bolj občutljiv na sušo in vročino. Kljub vsemu se obeta dobra letina, so prepričani na Kmetijskem inštitutu Slovenije.

Objavljeno na isti dan


GG Plus / sreda, 15. februar 2012 / 07:00

Izdelajmo pustni kostum

Pustni kostum lahko izdelate tudi doma. Tako dobite unikat in obilico zabave ob ustvarjanju.

GG Plus / sreda, 15. februar 2012 / 07:00

Kaj bo s pokojninami?!

Pokojnine se letos ne bodo usklajevale z rastjo plač, že prihodnje leto pa koalicijska pogodba predvideva dvakratno uskladitev z rastjo plač in inflacije.

Železniki / sreda, 15. februar 2012 / 07:00

Trojčkom je občina podarila voziček

Barbari Rakovec in Janezu Primožiču iz Železnikov so se 31. januarja letos nepričakovano rodili trojčki. Na občini so se jima odločili pomagati tako, da so prispevali za nakup vozička za tri.

Naklo / sreda, 15. februar 2012 / 07:00

Občina bo imela svojo komunalno službo

Naklo - Na občini Naklo so z javnim razpisom zaposlili komunalnega delavca. »Odločili smo se, da bomo ustanovili občinsko komunalno službo. Dva delavca, drugega smo prerazporedil...

Nasveti / sreda, 15. februar 2012 / 07:00

O soncu in hrani (1)

Finska v mojih očeh