Likovna dela v šenčurskem Muzeju bodo ponovno pritegnila pozornost.

Barvite likovne pripovedi

V Muzeju občine Šenčur je do 12. decembra na ogled razstava ustvarjalcev upodabljajočih umetnosti pod mentorskim vodstvom Biserke Komac in Jana Milkoviča.

Šenčur – Gre za likovno skupino Kulturno-umetniškega društva Kliničnega centra in Medicinske fakultete dr. Lojz Kraigher iz Ljubljane, ki združuje marljive ustvarjalce s področij slikarstva, ilustracije, fotografije, keramike in kiparstva. Sodelujejo na kolonijah, simpozijih ter raznovrstnih ustvarjalnih delavnicah po vsej Sloveniji. Njihovo poslanstvo je širjenje ljubiteljske kulture z osnovnim vodilom negovanja in ohranjanja naravne in kulturne dediščine z velikim poudarkom na ekološki dimenziji.

Ker imajo matični sedež v ljubljanskem Kliničnem centru, so si za poglavitno nalogo zadali z razstavami svojih del popestriti hodnike ter ostale prostore bolnišnic pa tudi drugih zdravstvenih ustanov. S tem marsikomu polepšajo dan, kakor ga bodo tudi tistim, ki bodo obiskali tokratno razstavo, naslovljeno Naše likovne pripovedi. Na njej sodelujejo: Biserka Komac, Andreja Peklaj, Jano Milkovič, Alenka Klemenčič, Milica Adela Miš, Boleslav Čeru, Urška Boljkovac, Radovan Gregorčič, Teja Hlačer, Tone Kavčič, Vida Soklič, Franc Rant in Erika Železnik, na ogled pa bo ob torkih in petkih od 17. do 19. ure ter ob nedeljah od 10. do 12. ure.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / nedelja, 23. februar 2014 / 21:47

Po nekaj letih spet več potnikov

Aerodrom Ljubljana je lani po nerevidiranih podatkih ustvaril 5,2 milijona evrov čistega dobička. Do leta 2020 naj bi število potnikov zraslo na 1,8 milijona letno.

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / sreda, 19. november 2008 / 07:00

Martinov praznik na Trsteniku

V trsteniški župniji, katere zavetnik je sv. Martin, so imeli v nedeljo "s`m`n".

Cerklje na Gorenjskem / sreda, 19. november 2008 / 07:00

Sklenili prve poravnave

Na spletni strani Občine Cerklje so objavljeni seznami upravičencev do vračila vlaganj v telefonijo iz krajevnih skupnosti Velesovo, Grad, Poženik, Zalog in Brnik.

Jezersko / sreda, 19. november 2008 / 07:00

Alja gre po očetovih stopinjah

V Korotanu na Jezerskem je desetletnico delovanja slovesno praznovala ustanova Sklad Okrešelj, ki denarno pomaga otrokom gorskih reševalcev, umrlih v nesreči na Okrešlju.

Šenčur / sreda, 19. november 2008 / 07:00

V Šenčurju samo najboljša polja

V Šenčurju so v sredo končali javno razgrnitev osnovnega prostorskega dokumenta - občinskega prostorskega načrta.

Zanimivosti / sreda, 19. november 2008 / 07:00

Več kot gol za KROS

Minuli teden se je s sklepno slovesnostjo na novem otroškem oddelku Inštituta RS za rehabilitacijo v Ljubljani končala akcija Več kot gol.