Samski dom na Planini že rušijo
Včeraj so začeli rušiti nekdanji samski dom na Planini, na istem mestu pa bodo postavili objekt z oskrbovanimi stanovanji in pripadajočimi skupnimi prostori.
Kranj – Kot so sporočili iz družbe Domplan, d. d., iz Kranja, so začeli rušiti objekt na naslovu Planina 2 v Kranju. Stavba je bila leta 1951 zgrajena v sklopu gradnje stanovanjskega naselja.
Takratni samski dom bi se moral leta 1985 po sklepu Skupščine Samoupravne stanovanjske skupnosti občine Kranj prenoviti v večstanovanjsko stavbo z 29 stanovanjskimi enotami, vendar prenova ni bila nikoli realizirana.
Zaradi slabega gradbenega in funkcionalnega stanja je bil objekt že dlje časa zaprt, dostop do njega pa onemogočen in zavarovan z gradbiščno ograjo.
»Rušenje in odstranjevanje objekta bo predvidoma zaključeno do konca letošnjega avgusta. Poskrbljeno bo, da bo to čim manj moteče za stanovalce sosednjih objektov in okolice,« pojasnjuje projektni vodja za področje marketinga pri Domplanu Matjaž Frelih in dodaja, da naj bi se nato jeseni na mestu odstranjenega objekta začel graditi večstanovanjski objekt z oskrbovanimi stanovanji in pripadajočimi skupnimi prostori. Lega in gabariti objekta bodo sledili porušenemu objektu.
»Objekt bo imel kletno etažo, namenjeno parkiranju, pritličje in štiri nadstropja. V pritličju in zgornjih etažah bo na voljo 34 stanovanj, tipološko različnih velikosti. V pritličju bo tudi lokal, namenjen storitveni dejavnosti. Vsa stanovanja, ki so orientirana na jugovzhodno stran, bodo imela balkone, stanovanja na severozahodnem delu pa lože. V zgornji etaži bo poleg stanovanjskih enot tudi večji skupni prostor s teraso, namenjen druženju in rekreaciji. Zunanje površine ob objektu bodo urejene kot odprt večnamenski prostor s pripadajočo urbano opremo. Površine, ki niso namenjene prometnim in manipulativnim površinam, pa bodo zatravljene in hortikulturno urejene,« še pojasnjuje Matjaž Frelih.