Hospitaliziranih nekaj več bolnikov
Hospitalizirani so danes 203 covidni bolniki, od tega 51 v intenzivni negi. Sedemdnevno povprečje okužb v državi je po zadnjih podatkih 242.
Ljubljana – Ob včeraj opravljenih 1329 testih na koronavirus so potrdili 57 novih okužb, delež pozitivnih izvidov je bil 4,3-odstoten. Opravili so tudi 8463 hitrih antigenskih testov. Število hospitaliziranih bolnikov je znova nekoliko naraslo. Hospitalizirani so danes 203 covidni bolniki, od tega 51 v intenzivni negi, kar so trije več kot včeraj.
Sedemdnevno povprečje potrjenih okužb se je z 247 znižalo na 242. Štirinajstdnevna incidenca obolelih na sto tisoč prebivalcev znaša 173. »Slovenija izpolnjuje svoje lastne kriterije za zeleno fazo, kar pa ne velja za evropski kriterij, po katerem smo še vedno v rdečem območju. Imamo bistveno slabšo epidemiološko situacijo kot nekatere druge države. Še vedno so potrebni določeni ukrepi,« je na današnji novinarski konferenci povedala vodja svetovalne skupine na ministrstvu za zdravje dr. Mateja Logar. Evropski kriterij za zeleno fazo je 14-dnevna incidenca pod 25 okužb in manj kot štirje odstotki pozitivnih izvidov testov.
S prvim odmerkom je v državi cepljenih blizu 720 tisoč ljudi, polno cepljenih pa blizu 480 tisoč oziroma 22,8 odstotka prebivalstva. Dr. Logarjeva je znova poudarila, da s cepljenjem ščitimo sebe in druge, ki se zaradi različnih razlogov (na primer novoodkrite avtoimunske bolezni, rakavega obolenja ...) ne morejo cepiti.