Pandemija zmanjšala prihodke in dobiček

V Telekomu Slovenije predlagajo štiri evre bruto dividende na delnico.

Kranj – Nadzorni svet Telekoma Slovenije je na petkovi seji potrdil letno poročilo skupine in matične družbe ter oblikoval predlog uporabe bilančnega dobička, o katerem bodo delničarji odločali na skupščini 18. junija. Družba je imela ob koncu lanskega leta nekaj manj kot 35 milijonov evrov bilančnega dobička. Po predlogu uprave in nadzornega sveta naj bi ga 26 milijonov evrov namenili za izplačilo dividend. Če bodo na skupščini soglašali s tem predlogom, bodo imetniki delnic prejeli dividendo v višini štiri evre bruto na delnico.

Skupina Telekom Slovenije je lani ustvarila 655 milijonov evrov poslovnih prihodkov, ob tem pa tudi nekaj manj kot 25 milijonov evrov čistega dobička. Ob upoštevanju negativnih vplivov pandemije novega koronavirusa in ukrepov za omilitev posledic bi bili poslovni prihodki višji za 22,9 milijona evrov in bi načrtovane presegli za en odstotek, čisti dobiček pa bi znašal 32,8 milijona evrov.

Kot poudarjajo v Telekomu Slovenije, je pandemija covida-19 pospešila digitalizacijo in v ospredje postavila pomen zanesljivih, sodobnih, hitrih in varnih komunikacij in komunikacijskih rešitev. V času pandemije so se soočili z velikim porastom obremenitev in količine prometa govornih, podatkovnih in video storitev.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Škofja Loka / / 11:52

Rovtarji kolesarili v cesarskem mestu

Dunaj – Na prvi poletni dan je osem starodobnih kolesarjev iz društva Rovtarji kolesarilo po cesarskem Dunaju. »Enkratno doživetje,« je vtise minulega konca tedna strnil predsednik Brane Tavčar, na...

Objavljeno na isti dan


GG Plus / ponedeljek, 18. maj 2015 / 15:01

Najbolj znan je bil »fitipaldi«

V Stebriščni dvorani Mestne hiše je na ogled več kot šestdeset Iskrinih telefonov iz zbirke nekdanjega iskraša Zvoneta Preseka.

Gospodarstvo / ponedeljek, 18. maj 2015 / 14:56

Prva piščančja klavnica

V piščančji klavnici na kmetiji Ažman na Suhi pri Predosljah, prvi na Gorenjskem, lahko v eni uri zakoljejo do dvesto piščancev. Lani jeseni so se začeli ukvarjati tudi s predelavo mleka v mlečne izde...

Kronika / ponedeljek, 18. maj 2015 / 14:53

Obramba bi izločila izvedenca

Na sojenju strojevodji Andreju Ponikvarju, obtoženemu povzročitve železniške nesreče na Jesenicah avgusta 2011, obramba zahteva izločitev sodnega izvedenca železniške stroke.

Kronika / ponedeljek, 18. maj 2015 / 14:29

Izginil golf

Škofja Loka – Škofjeloški policisti obravnavajo krajo osebnega avtomobila volkswagen golf TDI, srebrne barve, reg. št. LJ UV-082. Lastnik, ki je bil s tatvino oškodovan za nekaj tisoč evrov, ga pog...

Gospodarstvo / ponedeljek, 18. maj 2015 / 14:26

Študentje za podjetja manj zanimivi

V eŠtudentskem servisu so prvi mesec po uveljavitvi obveznih prispevkov za pokojninsko in invalidsko zavarovanje zaznali 60-odstotni upad študentskega dela.