Praznujmo radostno, vendar odgovorno
Le redki so si upali napovedati, da bomo po lanskih tudi letošnje velikonočne praznike prisiljeni praznovati doma, v krogu najbližjih, kar pa ne zmanjšuje veličine praznika.
Kranj – Česar smo si pred letošnjimi velikonočnimi prazniki najmanj želeli, se je žal zgodilo. Trdoživa epidemija – za njeno preživetje smo zaradi svojih neodgovornih ravnanj krivi tudi sami – nas je tudi letos, drugo leto zapored, prikrajšala za velikonočno praznovanje, za obisk slovesnih maš in procesij, za običaje, ki jih še negujejo v nekaterih, še posebej podeželskih krajih, za obiske svojcev, za praznične izlete, za sproščenost, ki pritiče velikonočnemu slavju zmage življenja nad smrtjo. Ob omejitvah in prepovedih pa nam je letos naložena tudi odgovornost, da s svojimi nespametnimi ravnanji epidemiji ne bomo dajali proste poti med nas, ko smo zaradi ponovno poslabšanih epidemičnih razmer vedno bolj naveličani in utrujeni.
Kljub težkemu bremenu časa in odgovornosti, ki nam je naloženo, pa ni nikakršnega razloga, da tudi letošnja velika noč ne bi bila radostna. Doma, v domačem krogu, smo lahko najbolj svobodni in radostni. Moderna tehnična pomagala nam omogočajo, da se povežemo z bližnjimi, z ljudmi, ki jih imamo radi ali so osamljeni, da pride v naše domove božja beseda in da vsi skupaj upamo, da bo te more le enkrat konec. Nobenega razloga ni, da ne bi praznovali tako, kot se za tako velik praznik, kot je velika noč, spodobi.
Bodimo optimisti! Kolektiv Gorenjskega glasa želi vsem naročnicam, naročnikom, bralkam in bralcem Gorenjskega glasa, vsem Gorenjkam in Gorenjcem in vsem ljudem dobre volje vesele velikonočne praznike.



Zgornja Gorenjska
Kranjska Gora
Jesenice
Žirovnica
Radovljica
Bled
Gorje
Bohinj
Osrednja Gorenjska
Tržič
Naklo
Kranj
Preddvor
Jezersko
Šenčur
Cerklje na Gorenjskem
Južna Gorenjska
Železniki
Žiri
Gorenja vas-Poljane
Škofja Loka
Medvode
Vodice
Vzhodna Gorenjska
Komenda
Kamnik
Mengeš
Trzin
Domžale
Moravče
Lukovica
Karavanke
