Svetovni ekipni prvaki v poletih so Norvežani, drugi so Nemci in tretji Poljaki. / Foto: Bobo

Zmaga Norvežanov, Slovenci četrti

Z ekipno tekmo se je v Planici zaključilo svetovno prvenstvo v poletih.

Rateče – Za zaključek svetovnega prvenstva v Planici smo videli še eno tesno odločitev. V boju za naslov svetovnega ekipnega prvaka je Norveška premagala Nemčijo, bronasto medaljo so osvojili Poljaki. Slovenska četverica Domen Prevc, Peter Prevc, Bor Pavlovčič in Anže Lanišek je bila četrta.

Odločitev o svetovnem prvaku je padla v zadnji seriji, natančneje v zadnjih dveh skokih. Do takrat drugouvrščeni Norvežani so imeli na zaletišču svetovnega podprvaka Halvorja Egnerja Graneruda, vodilni Nemci pa svetovnega prvaka Karla Geigerja. Granerud se je po odločitvi trenerja spustil z dveh zaletnih mest nižje, prav tako tudi Geiger, a je bil slednji precej krajši in ni dobil dodatnih točk. Zmaga je šla na Norveško. »V zadnjih dneh nisem dobro spal, saj sem vedel, da sem najšibkejši člen v ekipi. Za mano je naporen dan. Z drugim skokom sem izgubil kar nekaj točk, zato je bilo v nadaljevanju treba nekaj narediti. Trener se je pred zadnjim skokom Graneruda odločil za znižanje zaletnega mesta. Granerud je v odlični formi in vse se je izšlo odlično. To je bila genialna poteza,« je bil po tekmi vesel Johann Andre Forfang, član zlate norveške ekipe, v kateri so bili še Daniel Andre Tande, Robert Johansson in že omenjeni Granerud. Nemci so nastopili v postavi Constantin Schmid, Pius Paschke, Markus Eisenbichler in Karl Geiger, za Poljsko pa so skakali Piotr Zyla, Andrzej Stekala, Kamil Stoch in Dawid Kubacki. Zadovoljstvo je bilo tudi v slovenski ekipi, ki jo je vodil trener Robert Hrgota. »Danes so fantje pokazali pravi obraz. To je lepa popotnica za naprej,« je Hrgota povedal za TV Slovenija.

Pohvale so dobili tudi organizatorji. Prvenstvo je bilo izvedeno na visoki ravni. Naslednje bo leta 2022 na letalnici v Vikersundu na Norveškem.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Naklo / ponedeljek, 27. junij 2011 / 07:00

Občina Naklo praznuje

Ob občinskem prazniku je bila na Okroglem slavnostna seja, na kateri so zaznamovali tudi dan državnosti in podelili priznanja letošnjim občinskim nagrajencem, ki so jih pripeljali s starodobniki.

Objavljeno na isti dan


Kronika / torek, 20. februar 2024 / 21:39

Robert Božiček pogrešan od nedelje

Škofja Loka – Policisti Policijske postaje Škofja Loka so bili 20. februarja okoli 10.30 obveščeni, da svojci pogrešajo 38-letnega Roberta Božička iz Selc pri Železnikih. Robert Božiček je visok ok...

Železniki / torek, 20. februar 2024 / 17:02

Spremenili odlok o občinskih priznanjih

Železniki – Železnikarski občinski svetniki so na zadnji seji spremenili odlok o občinskih priznanjih. Sprememba se nanaša na podelitev naziva častni občan. Potem ko so leta 2019 sklenili, da se ta...

Zanimivosti / torek, 20. februar 2024 / 17:01

Plezalci v stoletni kleti rafinerije

V Plezalnem centru Plezarna na območju Oljarice v Britofu so v 120 let stari kleti nekdanje rafinerije uredili sodobno športnoplezalno dvorano. Namenjena je zahtevnejšim plezalcem in tekmovalcem.

Rekreacija / torek, 20. februar 2024 / 17:00

Kolesarsko potepanje Donava 2023, 4. del

Mesto Baja ob Donavi, kjer smo začeli današnjo etapo, leži v severnem (madžarskem) delu pokrajine Bačka (Bácska). Večina pokrajine Bačka je sicer v Vojvodini v Srbiji. Omejujeta jo reki Donava (na...

Kultura / torek, 20. februar 2024 / 16:59

Pripovedi iz naše prihodnosti

Razstava likovnih del slikarke Veronike Vesel Potočnik z naslovom Plasti prekrivanja v kamniški Galeriji Pogled pravzaprav razkriva prihodnost civilizacije.