Zabojnike so prvotno postavili za potrebe začasne selitve negovalnega oddelka v času gradbenih del, zdaj so v njih uredili dodaten covidoddelek. / Foto: Gorazd Kavčič

Oddelek za covid tudi v zabojnikih

V Splošni bolnišnici Jesenice imajo na voljo šestinšestdeset postelj za bolnike s covidom-19, prejšnji teden so odprli še en covidoddelek v zabojnikih na zgornjem parkirišču bolnišnice.

Jesenice – Tako kot ostale bolnišnice v državi tudi v Splošni bolnišnici Jesenice povečujejo število postelj za bolnike s covidom-19. Tako so prejšnji teden začeli urejati nov covidoddelek tudi v zabojnikih, ki so postavljeni na zgornjem parkirišču bolnišnice. Uredili so jih že pred meseci, ko se je začela energetska in požarna sanacija bolnišnice, da bi vanje v času del začasno preselili negovalni oddelek.

Zdaj bodo v njih pridobili 18 dodatnih postelj za bolnike s covidom-19, deset jih je že na voljo, še osem pa jih bo v prihodnjih dneh, ta čas je namreč glavni problem pomanjkanje kadra. Po besedah Maje Valjavec iz bolnišnice imajo tako ta hip na voljo 62 postelj v covidoddelkih in še štiri v intenzivni enoti.

Včeraj so zdravili 42 bolnikov s koronavirusno boleznijo, od tega so bili štirje v intenzivni enoti. Večina bolnikov potrebuje dodatno dovajanje kisika.

Glavni problem v bolnišnici je sicer prav kadrovski, zaradi okužbe s covidom-19 je bilo včeraj z dela odsotnih 49 zaposlenih, največ v zdravstveni negi. Doslej so imeli skupaj 99 okužb med zaposlenimi, zbolelo je tudi nekaj zdravnikov, nekateri so se že vrnili nazaj na delo. Nekaj se jih je okužilo v službi, nekaj pa v domačem okolju.

»Do prvih okužb je prišlo pri delu, ko je prišlo do vdora virusa v bolnišnico pri pacientih brez značilnih simptomov. K dovzetnosti zdravstvenega osebja za okužbo pa zagotovo pripomorejo izčrpanost, fizična in psihična utrujenost,« je povedala Maja Valjavec.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Razvedrilo / sobota, 24. junij 2017 / 09:29

Najlepšo Slovenko še dobimo

V sredo smo že dobili najlepšega Slovenca – mister Slovenije je postal Primorec Majk Peroša. Na najlepšo Slovenko pa bomo morali počakati še nekaj časa, saj smo ravnokar dobili petnajst finalistk.

Objavljeno na isti dan


Bohinj / petek, 28. december 2018 / 20:30

Maša in slavnostna akademija

Srednja vas – Pred desetimi leti, 28. decembra leta 2008, je bil odprt Dom sv. Martina v Bohinju. V hvaležnosti za prehojeno pot bo to nedeljo, 30. decembra, ob 10. uri v župnijski cerkvi sv. Marti...

Razvedrilo / petek, 28. december 2018 / 20:30

Gorenjci zavzeli oder

V nedeljo se je zaključila sedma sezona televizijskega šova Slovenija ima talent. Letos smo imeli Gorenjci kar nekaj predstavnikov. V finale sta se uvrstila dva in oba na koncu pristala v superfinalu:...

Kronika / petek, 28. december 2018 / 20:26

Odpovejte se pirotehniki

Kranj – Kranjski policisti so minuli torek popoldan obravnavali nesrečo psa, ki je domnevno s skokom čez ograjo zaradi pokanja pirotehnike pobegnil z dvorišča. Pes je po trčenju z osebnim avtomobil...

Bled / petek, 28. december 2018 / 20:25

Veselo po domače

Folklorno društvo (FD) Bled že dvajsetič prireja prireditev Veselo po domače, ki bo v soboto, 29. decembra, ob 20. uri v Festivalni dvorani na Bledu. Nastopili bodo Ansambel Robija Zupana, Ansambel...

Bohinj / petek, 28. december 2018 / 20:24

Most je varen, a ga je treba popraviti

Na najbolj slikovitem mostu pri cerkvi sv. Janeza Krstnika ob Bohinjskem jezeru odstopa kamnita obloga. Most je varen, a nujno potrebuje sanacijo.