Odbojkarice Calcita Volleyja bodo nastopile v rednem delu lige prvakinj. / Foto: Klemen Brumec

Kamničanke vendarle v ligi prvakinj

Odbojkarice Calcita Volleyja so sicer sredi oktobra izpadle iz tekmovanja, po odpovedi Rusinj pa bodo vendarle zaigrale v ligi najboljših na stari celini.

Predsedstvo Odbojkarske zveze Slovenije je sprejelo odločitev, da se bodo tekmovanja v okviru prve državne odbojkarske lige ob ugodnejši epidemiološki sliki nadaljevala 14. novembra.

Kamnik – Potem ko je ruski klub Uralochka NTMK Ekaterinburg zaradi svetovne zdravstvene krize odpovedal nastop v elitni ligi, so naše prvakinje dobile priložnost, da nastopijo v rednem delu lige prvakinj

Kamničanke so namreč sredi oktobra v drugem krogu kvalifikacij z dvema porazoma proti poljski ekipi LSK Commercecon Lodž izpadle iz tekmovanja. Sedaj jim je usoda namenila skupino B, kjer jih pričakujejo težke nasprotnice. Poleg turškega velikana Fenerbahčeja in francoskega Nantesa je v skupini tudi podprvak lige prvakinj iz lanskega leta in aktualni svetovni klubski prvak, italijanski Conegliano.

Skupinski del lige prvakinj bo zaradi trenutnih razmer v povezavi s pandemijo covida-19 potekal v spremenjenem formatu in bo sestavljen iz dveh turnirjev. Na obeh se bodo pomerile vse ekipe iz skupine. Žal Kamničanke pred domačim občinstvom v evropskem tekmovanju ne bodo nastopile, saj bosta turnirja potekala decembra v Trevisu in januarja v Nantesu.

»Želja po igranju v ligi prvakinj je bila velika, zato smo ponujeno priložnost sprejeli z odprtimi rokami. Imamo dobro ekipo, ki potrebuje težke tekme. Dekleta na treningih trdo delajo in so željna dokazovanja. Za nas bo to vsekakor dobrodošla priložnost za nabiranje izkušenj. Igrali bomo v balončkih in dovolj blizu Sloveniji, kar nam z vidika potovanj v trenutnih razmerah tudi povsem ustreza,« odločitev kluba pojasnjuje trener Aljoša Jemec.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / nedelja, 23. junij 2019 / 14:09

Poudarek družinskim kmetijam in mladim

»Še večji poudarek bomo dali družinskim kmetijam in mladim prevzemnikom kmetij,« je ob zaključku javne razprave o resoluciji Naša hrana, podeželje in naravni viri po letu 2021 dejala ministrica za kme...

Objavljeno na isti dan


Slovenija / sobota, 30. september 2017 / 18:57

Adam za odkrivanje demence

Število dementnih bolnikov naj bi se v naslednjih petindvajsetih letih več kot podvojilo. Slovenski projekt Adam omogoča razvoj novih metod za diagnostiko.

Gorenjska / sobota, 30. september 2017 / 18:57

Skupaj močnejši

Občine Kamnik, Domžale, Mengeš, Moravče in Trzin so nedavno zaključile veliko, uspešno skupno zgodbo, ki je – kot poudarjajo prav vsi vpleteni župani – ne bi bilo, če moči ne bi združili i...

Kronika / sobota, 30. september 2017 / 15:59

Banka zrušila projekt

Do izgradnje medicinskega centra v Šmartnem po besedah njegovega idejnega vodje Rajka Sjekloča ni prišlo zaradi prijave Gorenjske banke: »Tedaj se je zadeva zrušila, pošla nam je motivacija.«

Šport / sobota, 30. september 2017 / 15:58

Nove stopničke za paraplezalca Selaka

Škofja Loka – Z novimi uspehi nadaljujejo tudi v slovenski paraplezalni reprezentanci, ki je nastopila na tekmi svetovnega pokala na Škotskem. Škofjeločan Gregor Selak (ŠPD Gre gor), športni plezal...

Kultura / sobota, 30. september 2017 / 15:57

Abonma že peto leto

Letošnji abonma Nasmejmo se! prinaša šest odličnih komedij najboljših slovenskih gledališč.