Odbojkarice Calcita Volleyja bodo nastopile v rednem delu lige prvakinj. / Foto: Klemen Brumec

Kamničanke vendarle v ligi prvakinj

Odbojkarice Calcita Volleyja so sicer sredi oktobra izpadle iz tekmovanja, po odpovedi Rusinj pa bodo vendarle zaigrale v ligi najboljših na stari celini.

Predsedstvo Odbojkarske zveze Slovenije je sprejelo odločitev, da se bodo tekmovanja v okviru prve državne odbojkarske lige ob ugodnejši epidemiološki sliki nadaljevala 14. novembra.

Kamnik – Potem ko je ruski klub Uralochka NTMK Ekaterinburg zaradi svetovne zdravstvene krize odpovedal nastop v elitni ligi, so naše prvakinje dobile priložnost, da nastopijo v rednem delu lige prvakinj

Kamničanke so namreč sredi oktobra v drugem krogu kvalifikacij z dvema porazoma proti poljski ekipi LSK Commercecon Lodž izpadle iz tekmovanja. Sedaj jim je usoda namenila skupino B, kjer jih pričakujejo težke nasprotnice. Poleg turškega velikana Fenerbahčeja in francoskega Nantesa je v skupini tudi podprvak lige prvakinj iz lanskega leta in aktualni svetovni klubski prvak, italijanski Conegliano.

Skupinski del lige prvakinj bo zaradi trenutnih razmer v povezavi s pandemijo covida-19 potekal v spremenjenem formatu in bo sestavljen iz dveh turnirjev. Na obeh se bodo pomerile vse ekipe iz skupine. Žal Kamničanke pred domačim občinstvom v evropskem tekmovanju ne bodo nastopile, saj bosta turnirja potekala decembra v Trevisu in januarja v Nantesu.

»Želja po igranju v ligi prvakinj je bila velika, zato smo ponujeno priložnost sprejeli z odprtimi rokami. Imamo dobro ekipo, ki potrebuje težke tekme. Dekleta na treningih trdo delajo in so željna dokazovanja. Za nas bo to vsekakor dobrodošla priložnost za nabiranje izkušenj. Igrali bomo v balončkih in dovolj blizu Sloveniji, kar nam z vidika potovanj v trenutnih razmerah tudi povsem ustreza,« odločitev kluba pojasnjuje trener Aljoša Jemec.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Tržič / / 22:50

Alpsko srečanje veleposlanikov

Slovenija ima svoj čar. Tako je našo deželo opisal češki veleposlanik, eden izmed udeležencev sobotnega prvega Alpskega srečanja veleposlanikov, častnih konzulov in obmejnih županov.

Objavljeno na isti dan


Nasveti / ponedeljek, 22. maj 2017 / 22:40

Rdečke

Nekdaj so domnevali, da so rdečke (rubella) neka nedolžna otroška nalezljiva bolezen, ki premine v nekaj dneh – dokler niso odkrili t. i. sindroma rdečk. Če se namreč neodporna nosečnica okuži z vi...

Razvedrilo / ponedeljek, 22. maj 2017 / 22:18

Zmagovalci, ki ostajajo na realnih tleh

Z velikim koncertom desetih skupin na ljubljanskem Gospodarskem razstavišču se je zaključil prvi vseslovenski natečaj iskanja novih, mladih slovenskih rokovskih zvezd Volkswagen Rocks. Strokovno žirij...

Kronika / ponedeljek, 22. maj 2017 / 22:17

Policisti reklamacij ne priznajo

Na dvorišču Policijske uprave Kranj je v sredo potekala zadnja javna dražba najdenih stvari.

Zanimivosti / ponedeljek, 22. maj 2017 / 16:20

Pomladno prebujanje

Topli sončni žarki so v deželo prinesli pomlad, vse v naravi se prebuja in brsti v mavričnih barvah. Ptice se vračajo z daljnega juga in nas prebujajo s svojimi milozvočnimi jutranjimi simfonijami,...

GG Plus / ponedeljek, 22. maj 2017 / 15:38

Nebeški človek v Komendi

Komendo je obiskal kitajski misijonar in pričevalec brat Yun, avtor knjige Nebeški človek, v kateri je popisal svojo težko življenjsko pot.