Odbojkarice Calcita Volleyja bodo nastopile v rednem delu lige prvakinj. / Foto: Klemen Brumec

Kamničanke vendarle v ligi prvakinj

Odbojkarice Calcita Volleyja so sicer sredi oktobra izpadle iz tekmovanja, po odpovedi Rusinj pa bodo vendarle zaigrale v ligi najboljših na stari celini.

Predsedstvo Odbojkarske zveze Slovenije je sprejelo odločitev, da se bodo tekmovanja v okviru prve državne odbojkarske lige ob ugodnejši epidemiološki sliki nadaljevala 14. novembra.

Kamnik – Potem ko je ruski klub Uralochka NTMK Ekaterinburg zaradi svetovne zdravstvene krize odpovedal nastop v elitni ligi, so naše prvakinje dobile priložnost, da nastopijo v rednem delu lige prvakinj

Kamničanke so namreč sredi oktobra v drugem krogu kvalifikacij z dvema porazoma proti poljski ekipi LSK Commercecon Lodž izpadle iz tekmovanja. Sedaj jim je usoda namenila skupino B, kjer jih pričakujejo težke nasprotnice. Poleg turškega velikana Fenerbahčeja in francoskega Nantesa je v skupini tudi podprvak lige prvakinj iz lanskega leta in aktualni svetovni klubski prvak, italijanski Conegliano.

Skupinski del lige prvakinj bo zaradi trenutnih razmer v povezavi s pandemijo covida-19 potekal v spremenjenem formatu in bo sestavljen iz dveh turnirjev. Na obeh se bodo pomerile vse ekipe iz skupine. Žal Kamničanke pred domačim občinstvom v evropskem tekmovanju ne bodo nastopile, saj bosta turnirja potekala decembra v Trevisu in januarja v Nantesu.

»Želja po igranju v ligi prvakinj je bila velika, zato smo ponujeno priložnost sprejeli z odprtimi rokami. Imamo dobro ekipo, ki potrebuje težke tekme. Dekleta na treningih trdo delajo in so željna dokazovanja. Za nas bo to vsekakor dobrodošla priložnost za nabiranje izkušenj. Igrali bomo v balončkih in dovolj blizu Sloveniji, kar nam z vidika potovanj v trenutnih razmerah tudi povsem ustreza,« odločitev kluba pojasnjuje trener Aljoša Jemec.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / torek, 27. junij 2023 / 10:30

Sodišče oprostilo nekdanjega dekana

Na kranjskem okrajnem sodišču se je z izrekom oprostilne sodbe končalo sojenje nekdanjemu dekanu kranjske fakultete za organizacijske vede dr. Marku Ferjanu.

Objavljeno na isti dan


GG Plus / / 07:00

Izziv z lokostrelsko družino

Niti pomislila nisem, da ne bom mogla napeti loka. In prav to se je zgodilo. Toja, trikrat zapored lokostrelka leta, Arne in Tomo Černe, člani lokostrelske družine, ki podira rekorde, pa so to pričako...

GG Plus / / 07:00

Prvič med elito in na letalnici

"Pričakoval sem več, vsaj polet okrog 180 m," je po debiju v svetovnem pokalu na poletih na Kulmu dejal smučarski skakalec Nejc Dežman.

GG Plus / / 07:00

Na Lajnarja ali pa Slatnik

To sta vlečnici, ki trenutno obratujeta v osrčju Soriške planine. Torej, zdaj imate odgovor, če morda niste vedeli, kam na sneg.

GG Plus / / 07:00

Na Gori skačejo že desetletja

Letos mineva dvajset let od organiziranih tekem smučarskih skakalcev na Gori pri Komendi, jubilej Gorjanov, ki so znani po tem, da decimetre spremenijo kar v metre, pa je počastil tudi legendarni češk...

Zanimivosti / / 07:00

Na izlet z Mercatorjem in Gorenjskim glasom

Nagradna igra, ki jo enkrat letno pripravita Mercator in Gorenjski glas, je tokrat trajala od marca do novembra. Prav zaradi dolžine trajanja nagradne igre ste nas presenetili in kljub temu v Mercator...