Odbojkarice Calcita Volleyja bodo nastopile v rednem delu lige prvakinj. / Foto: Klemen Brumec

Kamničanke vendarle v ligi prvakinj

Odbojkarice Calcita Volleyja so sicer sredi oktobra izpadle iz tekmovanja, po odpovedi Rusinj pa bodo vendarle zaigrale v ligi najboljših na stari celini.

Predsedstvo Odbojkarske zveze Slovenije je sprejelo odločitev, da se bodo tekmovanja v okviru prve državne odbojkarske lige ob ugodnejši epidemiološki sliki nadaljevala 14. novembra.

Kamnik – Potem ko je ruski klub Uralochka NTMK Ekaterinburg zaradi svetovne zdravstvene krize odpovedal nastop v elitni ligi, so naše prvakinje dobile priložnost, da nastopijo v rednem delu lige prvakinj

Kamničanke so namreč sredi oktobra v drugem krogu kvalifikacij z dvema porazoma proti poljski ekipi LSK Commercecon Lodž izpadle iz tekmovanja. Sedaj jim je usoda namenila skupino B, kjer jih pričakujejo težke nasprotnice. Poleg turškega velikana Fenerbahčeja in francoskega Nantesa je v skupini tudi podprvak lige prvakinj iz lanskega leta in aktualni svetovni klubski prvak, italijanski Conegliano.

Skupinski del lige prvakinj bo zaradi trenutnih razmer v povezavi s pandemijo covida-19 potekal v spremenjenem formatu in bo sestavljen iz dveh turnirjev. Na obeh se bodo pomerile vse ekipe iz skupine. Žal Kamničanke pred domačim občinstvom v evropskem tekmovanju ne bodo nastopile, saj bosta turnirja potekala decembra v Trevisu in januarja v Nantesu.

»Želja po igranju v ligi prvakinj je bila velika, zato smo ponujeno priložnost sprejeli z odprtimi rokami. Imamo dobro ekipo, ki potrebuje težke tekme. Dekleta na treningih trdo delajo in so željna dokazovanja. Za nas bo to vsekakor dobrodošla priložnost za nabiranje izkušenj. Igrali bomo v balončkih in dovolj blizu Sloveniji, kar nam z vidika potovanj v trenutnih razmerah tudi povsem ustreza,« odločitev kluba pojasnjuje trener Aljoša Jemec.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / sobota, 27. junij 2020 / 13:14

Državno prvenstvo v vožnji na čas

Gorje – Kolesarski klub Gorje je organizator letošnjega odprtega državnega prvenstva v vožnji na čas. Tekmovanje bo to nedeljo, 28. julija, začelo pa se bo ob 12. uri. Za naslove prvakov se bodo po...

Objavljeno na isti dan


Gorenjska / sobota, 2. maj 2009 / 07:00

Ni novih primerov okužbe

Na Inštitutu za varovanje zdravja so včeraj popoldne povedali, da niso zaznali novih primerov suma na nov virus gripe, za katerim je po svetu zbolelo že 331 ljudi. Večje število Slovencev, ki so trenu...

Jesenice / sobota, 2. maj 2009 / 07:00

Jeseničani praznovali na Pristavi

Tradicionalno prvomajsko srečanje na Pristavi v Javorniškem Rovtu je letošnje leto potekalo v organizaciji gostinca Alojza Janca, najemnika Doma Pristava.

Radovljica / sobota, 2. maj 2009 / 07:00

Na praznik dela je treba povzdigniti glas

Tako je udeležence tradicionalnega srečanja ob prazniku dela na Šobcu nagovoril evropski poslanec Jelko Kacin.

Zanimivosti / sobota, 2. maj 2009 / 07:00

"V Škrlovcu so dobri ljudje"

Mladim, ki so vključeni v Škrlovec - dnevni center za mlade in družine, med prvomajskimi počitnicami nikakor ni dolgčas. Telovadijo, kuhajo, plavajo ...

Bled / sobota, 2. maj 2009 / 07:00

Goste redčita recesija in slabo vreme

Na Bledu, v Bohinju in Kranjski Gori med prazniki nekaj manj gostov kot lani.