Minister za notranje zadeve Aleš Hojs na današnji novinarski konferenci / Foto: zajem zaslona

Od jutri omejitev gibanja ponoči

Včerajšnje okužbe z novim koronavirusom na Gorenjskem: Kamnik 40, Škofja Loka 17, Kranj 16, Radovljica in Domžale po 12, Komenda in Medvode po 9, Železniki 8, Cerklje, Šenčur in Mengeš po 4, Gorenja vas - Poljane in Moravče po 3, Kranjska Gora, Trzin in Naklo po 2, Jesenice, Lukovica, Vodice in Žirovnica po 1.

Ljubljana – Vlada je na današnji jutranji seji sprejela sklep o začasni omejitvi gibanja ljudi med 21. uro zvečer in 6. uro zjutraj, sklep v veljavo stopi jutri. Od jutri dalje bo dovoljeno le še zbiranje največ šestih ljudi na prostem, razen če so člani istega gospodinjstva. Prav tako od polnoči naprej ne bo več dovoljeno prehajanje iz oranžnih v rdeče regije; po novem je oranžna regija le še obalna. Zmanjšali so število izjem, ki veljajo za prehod, ostaja pa možnost dostopa do posesti oziroma objektov v drugi statistični regiji za vse člane skupnega gospodinjstva.

To je povedal notranji minister Aleš Hojs na današnji novinarski konferenci o aktualnem stanju glede bolezni covid-19. Od jutri dalje so v vsej državi prepovedani shodi, prireditve, verski obredi, poroke.

Ni več izjeme za unovčenje turističnih bonov, tako da je vse rezervacije treba preklicati. Čas za unovčenje bo še v naslednjem letu, vlada bo do konca leta veljavnost gotovo podaljšala, je dejal minister.

Kot je še zatrdil, so vsi ukrepi začasni, vlada jih bo sproti preverjala in v primeru izboljševanja epidemiološke slike zmanjševala, v nasprotnem primeru pa seveda zaostrovala.

Vladni govorec Jelko Kacin je ob tem pohvalil prebivalce za dosledno nošenje mask tudi na prostem. Kacin je poudaril, da je epidemija razglašena za trideset dni, torej obdobje dveh 14-dnevnih ciklov širitve virusa, v upanju, da bomo v tem času znižali dnevno število okuženih in obolelih.

Kacin je še navedel, da je dobršen del Evrope že obarvan rdeče, razmere se slabšajo v Italiji pa tudi v Skandinaviji. Najbolj obremenjena država Evropske unije je Češka.

Zvečer bo državljane nagovoril tudi predsednik republike Borut Pahor. Začel je delovati vladni klicni center za informacije o novem koronavirusu, in sicer na telefonski številki 080 14 04 od ponedeljka do petka med 8. in 16. uro.

Včeraj so sicer opravili 2637 testiranj, potrjenih je bilo 537 novih okužb, delež pozitivnih izvidov je že 20,36 odstotka. Pojavljajo se močna žarišča, ki izstopajo, med njimi so tudi Kamnik, Škofja Loka, Radovljica, Domžale ... Bolnišnično oskrbo potrebuje 289 bolnikov, od teh 55 intenzivno nego, umrli sta dve osebi.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / sobota, 24. junij 2017 / 15:44

Konec

»Zadnji mesec nosečnosti se je Anica – tako je rekla – preselila k otrokovemu očetu. Oddahnilo se mi je, saj sem upala, da je že pozabila, da mi je grozila, da ga bo prodala. Skoraj sedem mesecev o...

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / / 07:00

Fantazija v črnem, tehnika v belem

V ljubljanskem Mestnem muzeju je bila modna revija v sklopu prestavitve Elektroluxovih najnovejših pralnih in sušilnih strojev.

Zanimivosti / / 07:00

Jubilej koče na sv. Jakobu

Na sobotni slovesnosti na sv. Jakobu so se spomnili odprtja tamkajšnje koče pred dvajsetimi leti.

Mularija / / 07:00

Otroci in mir

Mir se začne s menoj - tako je bila poimenovana razstava del predstavnikov Osnovne šole Škofja Loka - Mesto, ki so svoja dela v petek zvečer predstavili v škofjeloški galeriji Ivana Groharja.

Gorenja vas-Poljane / / 07:00

Nova športna dvorana ob šoli

Ideja in potreba po gradnji nove športne dvorane ob Osnovni šoli Ivana Tavčarja v Gorenji vasi je stara že več let, saj sedanja ne zagotavlja optimalne izvedbe športne vzgoje v šoli niti ne zadovoljuj...

Žirovnica / / 07:00

Vse več potreb po pomoči na domu

Žirovniški občinski svetniki so se na zadnji seji seznanili z informacijo o stanju na področju socialnega varstva v občini.