Letošnje poletje je bilo na Krvavcu manj gostov kot lani.

Slabo poletje v gorskih središčih

Epidemija covida-19 je zarezala tudi v poletno sezono gorskih središč, ki so naštela manj gostov kot v preteklih poletjih. Kako sezono ocenjujejo na Krvavcu?

Grad – Kot pravijo v družbi RTC Krvavec, so glede na razmere, z letošnjo poletno sezono kar zadovoljni, dodajajo pa, da sezone zaradi specifične situacije, ki jo je povzročila epidemija covida-19, ne morejo ocenjevati objektivno. »Predvsem se pozna to, da ni bilo tujih gostov oziroma jih je bilo zelo malo v primerjavi s prejšnjimi poletnimi sezonami, ko so tuji gostje prevladovali. Razloge za to seveda vsi dobro poznamo. Dobra stran pa so bili turistični boni, ki so letos na Krvavec pripeljali dosti več Slovencev, ki tako vidijo, da je Krvavec res lepa destinacija vse leto,« pravijo pri krvavškem žičničarju.

V Hotelu Krvavec in apartmajski hiši Muštrinka je bone unovčilo okoli petsto gostov, kot pravijo, pa se obiskovalcev nadejajo tudi še v prihodnjih mesecih in že za jesenske počitnice pripravljajo pester program.

V poletnih mesecih so sicer s kabinsko žičnico prepeljali skoraj štirideset odstotkov manj potnikov kot lani v enakem obdobju, kot ocenjujejo, pa je s poslovnega vidika razlika še precej večja, saj so imeli precej manj enkratnih obiskovalcev, tujcev in skupin. Kljub temu so optimistični in energijo že usmerjajo tudi v zimsko sezono in pripravljajo vse potrebne ukrepe za varno smuko. S predprodajo smučarskih vozovnic so začeli v začetku tega meseca.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Mularija / torek, 24. junij 2008 / 07:00

Naravoslovni tabor v Kranjski Gori

Tretji in hkrati zadnji dan se je kot običajno začel z zajtrkom. Po njem smo se z učiteljem odpravili ven in pričeli telovaditi. Ko smo se dovolj razgibali, smo začeli pakirati in pospravljati so...

Objavljeno na isti dan


Šport / petek, 22. februar 2008 / 07:00

Baltič ni več trener blejskih odbojkarjev

Iz vodstva moštva ACH Volley so danes sporočili, da so prekinili sodelovanje z dosedanjim glavnim trenerjem ekipe Dragutinom Baltičem.

GG Plus / petek, 22. februar 2008 / 07:00

Po gradu smo se otroci vozili s kolesi

Franc Kersnik z Brda pri Lukovici, najstarejši še živeči vnuk pisatelja Janka Kersnika in lastnik gradu Brdo, jutri praznuje svoj devetdeseti rojstni dan.

GG Plus / petek, 22. februar 2008 / 07:00

Ni se nam več treba boriti golih rok

Obrambni minister Karl Erjavec te dni v okviru predsedovanja Slovenije Evropski uniji na Brdu gosti kolege ministre evropskih držav.

Splošno / petek, 22. februar 2008 / 07:00

Vprašanja in pobude

(Iz gradiva za sejo občinskega sveta)

GG Plus / petek, 22. februar 2008 / 07:00

Tako na Kosovu kot na Koroškem

Zdi se, da si v tem težkem času za Srbe med Slovenci skoraj nihče ne postavlja vprašanja (vsaj na glas ne), ki je več kot na mestu: jim lahko ob izgubi Kosova pomagamo še drugače, kot da jim (s figo v...