Praznovanje je potekalo na prostem. / Foto: arhiv doma

Osemdeset let doma upokojencev

Dom upokojencev dr. Franceta Bergelja Jesenice je praznoval osemdesetletnico delovanja.

Jesenice – Prvega oktobra, na mednarodni dan starejših, so v Domu upokojencev dr. Franceta Bergelja Jesenice praznovali osemdesetletnico. Začetek delovanja doma sega v leto 1940, 1. oktobra so se v takratno Mestno zavetišče vselili prvi stanovalci. Oskrbo so prevzele Notredamske sestre iz Šmihela pri Novem mestu, zdravstveno oskrbo pa je vodil dr. Franc Bergelj iz Žirovnice. Domačini so ga poznali kot čutečega moža, pravega ljudskega zdravnika, ki je bil dostopen vsem ljudem, še posebej pa je imel posluh in sočutje za najrevnejše.

Praznovanja jubileja doma so se udeležili državni sekretar na Ministrstvu za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti Cveto Uršič, župani občin Jesenice, Kranjska Gora in Žirovnica Blaž Račič, Janez Hrovat in Leopold Pogačar, pa tudi Franc Bergelj, sin dr. Franceta Bergelja, po katerem dom nosi ime.

Praznovanje je potekalo na prostem, zaigral je Pihalni orkester Jesenice - Kranjska Gora, nastopila sta domski Žoga bend in domski pevski zbor Večerni zvon. Program je povezoval Marsel Gomboc. Direktorica doma dr. Karmen Arko je posebno zahvalo izrekla Darji Kosančič, ki je v domu dolga leta vestno, odgovorno in srčno opravljala delo delovne inštruktorice. Sledil je piknik, za živo glasbo je poskrbel ansambel Projekt.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorenjska / sreda, 24. junij 2020 / 06:00

Hervis z novo trgovino v Škofji Loki

Hervis je v trgovskem centru Merkur v Škofji Loki odprl novo, že svojo 20. trgovino, kjer ponujajo vse za šport, rekreacijo in prosti čas.

Objavljeno na isti dan


Razvedrilo / torek, 21. april 2015 / 00:22

Težave te zunaj še vedno čakajo

Se še spomnite Andreja Lavriča, Emila Širića, Andreja Novaka in Naskeja Mehića? To so zmagovalci prvih dveh sezon resničnostnih šovov Bar in Big Brother. Ta čas lahko gledalci spremljajo novo sezon...

Gospodarstvo / ponedeljek, 20. april 2015 / 23:17

Poslovanje cone se normalizira

Potem ko so se v družbi Poslovna cona Komenda v lanskem letu z upniki in bankami uspeli dogovoriti o ustavitvi izvršb in poplačali del terjatev, je znova oživela tudi prodaja še prostih zemljišč.

GG Plus / ponedeljek, 20. april 2015 / 22:43

Poslanec, ki je 'zakuhal' Veberkom

Mag. Matej Tonin je te dni eden bolj izpostavljenih slovenskih politikov, a kamniški poslanec kljub svojim dvaintridesetim letom stoji na trdnih tleh in afero Veberkom jemlje zgolj kot eno od mnogih i...

Zanimivosti / ponedeljek, 20. april 2015 / 22:41

Kolesar pomaga kolesarju

Savski kolesarji so podarili dirkalno kolo fantu, ki bo šel na specialno olimpijado v Ameriko.

Gospodarstvo / ponedeljek, 20. april 2015 / 22:34

Iz KIK-a je nastal KIKštarter

V stavbi nekdanjega podjetja KIK ob vhodu v nekdanjo kamniško smodnišnico bo te dni zaživel KIKštarter – t. i. coworking prostor, namenjen vsem, ki si želijo delati in deliti ustvarjalne in podjetnišk...