Insport je bil najboljši v državnem prvenstvu in Mednarodni floorball ligi. / Foto: arhiv FBK Insport

Škofjeločanom dvojni naslov

Prejšnji konec tedna je ekipa škofjeloškega Insporta osvojila pokal za naslov državnih prvakov v velikem floorballu, minulo soboto pa so se naslova najboljših veselili še člani ekipe Insporta v malem floorballu.

Gorenja vas, Kranjska Gora – Z velikim finalom se je zadnjo septembrsko soboto v Gorenjski vasi končalo po času trajanja najdaljše slovensko državno prvenstvo v floorballu. Odločitev o prvaku je navadno padla že spomladi, letos pa je bil sklepni del zaradi epidemije covida-19, preložen na jesen.

Potem ko je Insport na polfinalni tekmi zanesljivo ugnal Olimpijo, Polanska banda pa je bila boljša od Borovnice, se je ponovil lanski finalni obračun. Tudi letos je bila boljša ekipa Insporta, ki je slavila z rezultatom 13 : 4.

»Kljub zaostreni situaciji zaradi koronavirusa smo v jesenski del sezone vstopili dobro pripravljeni, tako da sem z optimizmom pričakoval končnico državnega prvenstva. Lahko rečem, da je bila verjetno to najlažja do sedaj odigrana končnica, odkar sem na klopi Insporta. Razliko v primerjavi s konkurenco gre iskati predvsem v večjem številu kvalitetnih igralcev v naši ekipi. Teden zatem bi morali odigrati še končnico lige IFL, a je bila ta žal odpovedana in so obveljali rezultati rednega dela, kar pomeni, da je tudi naslov prvakov mednarodne lige ostal v Škofji Loki. Z dosežkom sem vsekakor zelo zadovoljen, še posebno zato, ker se je z drugim zaporednim dvojnim naslovom iz ekipe poslovila starejša generacija igralcev, ki je kar nekaj let krojila usodo slovenskega floorballa,« je po zaključeni sezoni povedal trener Gorazd Tomc in pojasnil, da se v naslednjo sezono, ki naj bi se začela konec tega meseca, podajajo z zelo pomlajenim moštvom.

So se pa minuli konec tedna pri Insportu razveselili še enega uspeha. Ekipa večinoma izkušenih članov kluba se je namreč že spomladi uvrstila v finale državnega prvenstva v malem floorballu, ki je v soboto potekal v Dvorni Vitranc v Kranjski Gori. Insport je v polfinalu premagal Zelence iz Kranjske Gore, nato pa je bil v finalu z 12 : 9 boljši od Šiškarjev, ki so v polfinalu premagali ekipo Galaks Železniki. V obračunu za tretje mesto je zmagala ekipa Zelencev.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Cerklje na Gorenjskem / torek, 24. junij 2014 / 10:36

Za malega Reneja zbrali skoraj tri tisoč evrov

Velesovo – Sredi junija so v Velesovem priredili 1. dobrodelni nogometni turnir, pri čemer sta moči združila mednarodna nogometna sodnica Aleksandra Česen in gostinec Joža Bukovinski z namenom fina...

Objavljeno na isti dan


Šport / torek, 20. oktober 2015 / 15:31

Začetek sezone pod koši

Kranj – V soboto se je začela nova sezona Lige Telemach. Gorenjsko bodo zastopale štiri ekipe: lanski polfinalisti Helios Suns, Lastovka (obe ekipi sta iz Domžal) – lani drugi v drugi ligi, Škofjel...

Jesenice / torek, 20. oktober 2015 / 14:48

Ali ste si umili roke?

Ob svetovnem dnevu umivanja rok so v jeseniški bolnišnici opozarjali na pomen higiene rok.

Rekreacija / torek, 20. oktober 2015 / 14:31

Rekorden Veronikin tek

Že 7. Veronikin tek po ulicah Kamnika, ki je bil letos prvič vključen v serijo Gorenjska, moj planet, je privabil rekordnih 280 tekačev.

Kronika / torek, 20. oktober 2015 / 14:30

Vlomilci zelo aktivni

Kranj – Zadnji konec tedna so bili gorenjski policisti dodatno zaposleni tudi zaradi aktivnih vlomilcev. V Goreljku je neznani storilec iz prostorov podjetja odnesel orodje, v Zgornjih Bitnjah je n...

Gospodarstvo / torek, 20. oktober 2015 / 14:30

Kmetica leta Lea Babič

Kranj – Zveza kmetic Slovenije je v četrtek, na svetovni dan kmetic, za kmetico leta izbrala Leo Babič, članico Društva kmetic Brežice, ki izhaja iz vinogradniške kmetije, poznane po odličnih vinih...