Za zeleno politiko
Kranj – Mestna občina Kranj je že leta 2016 s strateškim dokumentom Trajnostna urbana strategija Kranj 2030 opredelila destinacijo kot trajnostno naravnano urbano središče Gorenjske. Konec minulega tedna pa je skupaj z osmimi organizacijami podpisala dokument o zeleni politiki slovenskega turizma in etični kodeks v turizmu. Podpisu so se pridružili Komunala Kranj, Lokalna energetska agencija Gorenjske, Zavod za gozdove Slovenije, Zavod za varstvo kulturne dediščine območne enote Kranj, Zavod RS za varstvo narave območne enote Kranj, Zavod za šport, JGZ Brdo in Zavod za turizem in kulturo Kranj.
Aktivnostim za vključitev v Zeleno shemo se je pridružil tudi Hotel Actum, ki je avgusta pridobil certifikat Zeleni ključ, s čimer se je zavezal k trajnostnemu in zelenemu poslovanju. Svoj kodeks so podpisali tudi lokalni turistični vodniki.
Ob podpisu je potekal tudi posvet za turistično gospodarstvo. Na posvetu je kranjska ambasadorka zelenega in trajnostnega okolja Lučka Kajfež Bogataj predavala o prilagajanju na podnebne spremembe, odgovorni rabi energije in zmanjšanju izpustov toplogrednih plinov. Drugi predavatelji so predstavili še nekatere trajnostne sheme, kot so odgovorna poraba vode in ravnanje z odpadki, trajnostna mobilnost, prometna ureditev, pravično in enakopravno zaposlovanje, družbena odgovornost in novosti s turističnega področja.