Prvih sto in enajst let
V septembru je minilo sto enajst let od ustanovitve Glasbene šole Kranj. Na ulični razstavi spomini na delovanje šole v zadnjih enajstih letih.
Kranj – Glasbena šola Kranj je v zadnjem desetletju s številnimi koncerti, nastopi učencev in učiteljev ter drugimi glasbenimi dogodki tako v mestnem jedru kot v dvoranah na širšem območju občine – mesto namreč še vedno nima koncertne dvorane – pridobila velik ugled in prepoznavnost ter se kot taka uspešno umestila v kulturno življenje mesta.
Uspehi, ki jih šola dosega z učenci, in številni izvedeni projekti, ki več kot presegajo meje šolske ravni, jo uvrščajo tudi med najuspešnejše v državi. Glasbena šola Kranj je tudi ena najstarejših in največjih glasbenih šol v Sloveniji. Letos mineva 111 let od njene ustanovitve. Že prvo leto se je k pouku vpisalo več kot sto učencev, čeprav se je bilo takrat mogoče učiti le petja, klavirja in violine, pouk pa so izvajali še iz zborovskega petja ter glasbene teorije.
Danes je situacija popolnoma drugačna. V aktualnem šolskem letu šolo obiskuje 724 učencev, ki se lahko učijo 22 različnih inštrumentov, petja in baleta, mlajši otroci pa obiskujejo predšolsko glasbeno vzgojo ter glasbeno in plesno pripravnico. Šola deluje na petih lokacijah v mestu, v okviru šole redno deluje kar šest orkestrov in pevski zbor. Za učence skupno skrbi 52 profesorjev glasbe (instrumentalistov), petja, baleta ter glasbene pedagogike. Ne ravno okroglo, številčno pa zagotovo zanimivo obletnico v šoli nameravajo zaznamovati z več dogodki, eden izmed njih pa je razstava v Galeriji na mestu pred Mestno knjižnico Kranj. Na razstavnih panojih so na ogled fotografije in zapisi o delovanju šole od njene stoletnice naprej.