Stečaj Globusa trgovine pri koncu
V stečajni masi, glavnino so predstavljali prostori v kranjski blagovnici Globus, ni ostalo nič več.
Kranj – Stečaj kranjskega podjetja Globus trgovina, ki ga je ob nakupu kranjske blagovnice Globus konec leta 2000 odprl podjetnik Franc Bukovnik iz Hotemaž, se pet let in pol po njegovi uvedbi bliža h koncu. Stečajna upraviteljica Mojca Breznik namreč Okrožnemu sodišču v Kranju predlaga, da stečajni postopek, uveden 12. februarja 2015, konča in jo razreši kot stečajno upraviteljico.
V stečaju Globusa trgovine je 22 upnikov prijavilo za 10,2 milijona evrov terjatev, stečajna upraviteljica Mojca Breznik jih je priznala 9,3 milijona evrov. Glavnino stečajne mase sta predstavljali približno dve tretjini blagovnice Globus, v kateri od leta 2011 na približno pet tisoč kvadratnih metrih deluje tudi Mestna knjižnica Kranj. Tržna vrednost nepremičnin v lasti Globusa trgovine je bila ocenjena na 5,7 milijona evrov, likvidacijska vrednost pa na 3,6 milijona evrov.
Stečajna upraviteljica je imela precej težav z unovčevanjem stečajne mase, saj je izvedla več javnih dražb, a vseh nepremičnin ni prodala. S prodajo premoženja je tako Breznikova iztržila dober milijon evrov, skoraj celotni znesek je bil namenjen poplačilu glavnega ločitvenega upnika Gorenjske banke, ki je sicer v stečaju prijavila za 7,1 milijona evrov terjatev. Na Gorenjsko banko je sodišče na predlog upraviteljice preneslo tudi neprodani del premoženja iz stečajne mase v skupni ocenjeni vrednosti milijon evrov, tako da je bila banka na koncu v stečaju poplačana v višini 2,15 milijona evrov.