Nakelski dom starejših gre na samostojno pot

Naklo – Nakelski občinski svetniki so na sredini seji dali soglasje k aktu o ustanovitvi lastnega zavoda Dom za starejše občane Naklo. Že na predzadnji seji občinskega sveta v Naklem meseca marca je bila med možnimi variantami glede ureditve institucionalnega varstva starejših občanov, ki se izvaja v Domu starejših občanov Naklo, omenjena ustanovitev lastnega zavoda. Trenutno nakelski dom še upravlja Dom starejših občanov Preddvor, pogodba se izteče konec junija. Ustanovitev zavoda je osnovni pogoj za pridobitev koncesije za izvajanje institucionalnega varstva starejših, zato je bil potreben akt o ustanovitvi, ki je pripravljen skladno z zakonom o zavodih. Podžupan Zdravko Cankar je prepričan, da mora občina imeti dom starejših pod svojim okriljem. Župan Ivan Meglič je že večkrat pojasnil razhajanja s sedanjim načinom upravljanja nakelskega doma in upa, da bi koncesijo lahko razpisali že jeseni, za začasno upravljanje po izteku pogodbe s preddvorskim domom pa se pogovarjajo z Domom (starejših) Petra Uzarja Tržič.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Splošno / ponedeljek, 25. junij 2007 / 07:00

Vinska moda in poletna vina

V zadnjih mesecih ni pomembne mednarodne vinske revije, ki ne bi pisala o rozejih. Prodajna napoved do konca desetletja je za rozeje več kot odlična, saj pričakujemo več kot 20-odstotno rast. Zato sta...

Objavljeno na isti dan


Kronika / ponedeljek, 19. junij 2017 / 12:51

Labod zašel na avtocesto

Moste – Na gorenjsko avtocesto pri Mostah je v petek zjutraj zašel nenavaden sprehajalec – labod. Ker se je sprehajal kar po vozišču, kar je predstavljalo nevarnost za voznike, so ga policisti odst...

Razvedrilo / ponedeljek, 19. junij 2017 / 18:22

Vandrovček v roke ansambla Galop

Športna dvorana Trata v Škofji Loki je gostila že 17. Večer slovenskih viž v narečju. Festival organizira Radio Sora v sodelovanju z agencijo Geržina Videoton, letos pa je bil njegov v častni pokrovit...

Kronika / ponedeljek, 19. junij 2017 / 17:58

Vozili utrujeni in zaspani

Ob zadnjih nesrečah policisti opozarjajo, da utrujeni in zaspani nismo za vožnjo.

Nasveti / ponedeljek, 19. junij 2017 / 17:56

Oslovski kašelj

Po svetu zboli zaradi oslovskega kašlja vsako leto okrog petdeset milijonov oseb; tristo tisoč jih umre. To se dogaja še posebno v deželah z necepljenim ali slabo cepljenim prebivalstvom.

GG Plus / ponedeljek, 19. junij 2017 / 17:51

Z Groharjem na samem

Prejšnji teden so na Loškem gradu odprli novo stalno postavitev slik Ivana Groharja, ki so v lasti Loškega muzeja. Intima malega likovnega salona.