Blagnečo hišo lahko porušijo

Šenčur – Občina Šenčur je od ministrstva za kulturo dobila soglasje za odstranitev Blagneče hiše. Kot je znano, so hiši, ki je bila razglašena za kulturni spomenik lokalnega pomena, najprej odstranili zgornje nadstropje, pritličje pa ohranili, misleč, da bodo na njem lahko ponovno zgradili nadstropje. Toda izkazalo se je, da stari zidovi tega ne bi zdržali in gradbeniki niso dali jamstva, da bi bilo mogoče varno graditi. Zato so se na občini odločili za porušitev še preostanka Blagneče hiše, nato pa bi zgradili enako stavbo. Na vprašanje, kdaj lahko pričakujejo rušenje in kaj bodo storili v nadaljevanju, pa župan Ciril Kozjek pravi: »Res je in hvaležni smo ministrstvu za posluh pri tem. Sprejeti je treba še odlok o preklicu odloka o razglasitvi objekta za kulturni spomenik, aktivno si prizadevamo za spremembo gradbenega dovoljenja. Zgradili bomo nov objekt, skladen z dosedanjimi smernicami, vsebina pa bo enaka kot prej.« V ozadju Blagneče hiše pa je že zgrajena stavba medgeneracijskega centra. Objekt je tudi že prevzet in pripravljen na aktivnosti, ki naj bi v njem potekale.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorenjska / petek, 26. junij 2009 / 07:00

Gorenjski glas

Gorenjski glas, 26. junij 2009, št. 50

Objavljeno na isti dan


GG Plus / nedelja, 18. avgust 2013 / 23:41

Najbolj se je priljubil Ferdo

Zaščitni znak Zbiljskega jezera so tudi tamkajšnji labodi, ki jih je zdaj že okrog 150, pozimi pa celo več, saj pridejo na Zbiljsko jezero prezimovat tudi labodi z Jeprce in iz Hraš.

Gospodarstvo / nedelja, 18. avgust 2013 / 23:40

V pogonu celotna proizvodnja

Po kolektivnem dopustu so v ponedeljek v tržiškem Peku na polno zagnali proizvodnjo, ki se kljub prazničnim dnem ni ustavila niti v petek niti v soboto. Obveznosti do zaposlenih so poravnane, za izbol...

Jesenice / nedelja, 18. avgust 2013 / 23:34

Navijaško središče na Stari Savi

V času EuroBasketa 2013 bodo na Stari Savi odprli navijaško središče, v katerem bo na dveh velikih zaslonih mogoče spremljati prenos tekem iz dvorane Podmežakla in se zabavati na koncertih.

Škofja Loka / nedelja, 18. avgust 2013 / 23:33

Pet ponudnikov in pritožba

Tudi ob zadnjem razpisu za izvajalca pri gradnji obvoznice mimo Škofje Loke je Direkcija RS za ceste prejela zahtevek za revizijo. Občina je vložila ustavno pritožbo in pisala predsednici vlade.

Kronika / nedelja, 18. avgust 2013 / 23:23

Pogorel Porentov dom

V Kranjski Gori je danes zjutraj zagorela brunarica ob Porentovem domu, ogenj pa se je razširil tudi na dom in ga popolnoma uničil.