Upravniki iščejo razkužilo
Kranj – Na Civilno zaščito (CZ) za Gorenjsko in kranjsko izpostavo uprave za zaščito in reševanje so se včeraj vsuli telefonski klici upravnikov večstanovanjskih stavb, ki morajo po novem poskrbeti za redno razkuževanje skupnih površin in opreme.
»Že tako ogromno povpraševanje po zaščitni opremi in razkužilih se je po zaostritvi ukrepov včeraj še povečalo, prejemamo tudi pozive za podrobnejša navodila glede novih odlokov, ki pa jih nimamo niti mi. Kar pa je še bolj hudo, na voljo nimamo nobene zaščitne opreme ali razkužil, v tistih redkih trgovinah, ki razkužilo imajo, pa to poide v eni uri, ko se razve,« je razložil vodja kranjske izpostave URSZR Robert Skrinjar, tudi namestnik poveljnika CZ za Gorenjsko.
Na zalogi je le minimalna količina zaščitnih sredstev, ki je namenjena pogrebni službi za izvajanje odvoza umrlih z okužbo covid-19, je dejal Skrinjar. Ker pa je tudi teh mask in rokavic veliko premalo, je Skrinjar županom že predlagal, naj določijo samo eno pogrebno službo, ki bo te odvoze izvajala za celotno Gorenjsko. O tem so se včeraj po naših podatkih že dogovarjala komunalna podjetja.
Skrinjar je še opozoril, da se tudi na Gorenjskem že pojavljajo vojni dobičkarji oziroma prevaranti, ki izkoriščajo krizne razmere. »Že prihaja do primerov, ko občine ponudniku naročijo dobavo mask, ki jih morajo plačati vnaprej, po izvedenem plačilu pa se ponudniki ne oglašajo več na klice.«