Finalni odločitvi pod Vitrancem

Ker je Mednarodna smučarska zveza dokončno odpovedala finale sezone v Cortini d'Ampezzo, bodo zadnje tekme za kristalne globuse v Kranjski Gori in Areju. V Kranjski gori in v Planici brez gledalcev.

Za nas bo najbolj zanimiv sobotni veleslalom v Kranjski Gori, ko se obeta četveroboj za mali globus, v katerem bo sodeloval tudi Žan Kranjec.

Kranjska Gora – Kljub grožnji z novim koronavirusom bo letošnji, 59. Pokal Vitranc v Kranjski Gori konec tedna potekal kot načrtovano, le da bo prireditev brez gledalcev. Organizatorji imajo tako zadnje dni precej skrbi.

»Razmere so zahtevne iz več vidikov, tako slabe zime ne pomnimo, dodatno pa so vse zapletle še razmere zaradi virusa,« je minuli konec tedna, ko je Kranjsko Goro pobelil tudi nov sneg, povedal generalni sekretar organizacijskega komiteja Srečko Medven.

»Pričakujemo, da se bodo tekme udeležili vsi tekmovalci. Odločajo se prostovoljno, ampak mislim, da bo zasedba popolna, ker se bo odločalo o zmagovalcih v posameznih panogah,« je dodal Medven.

Navijačev ne bo

Za zdaj o odpovedi tekmovanja še ne razmišljajo, od včeraj pa je jasno, da bosta tekmi pod Vitrancem potekali brez navijačev.

Kot vse kaže bosta Kranjska Gora za moške in Are za ženske tudi zadnji tekmovalni prizorišči letošnje sezone svetovnega pokala v alpskem smučanju.

Medtem ko sta v Kranjski Gori načrtovani moški tekmi v veleslalomu (sobota) in slalomu (nedelja), pa bodo v Areju na sporedu še tri ženske tekme, paralelni slalom ter specialna veleslalom in slalom. Najbolj razočarani so seveda organizatorji v Cortini d'Ampezzo, kjer so se dve leti in pol intenzivno pripravljali na finale od 16. do 22. marca. Kot je pojasnila krovna organizacija za zimske športe FIS, je bil glavni razlog za odpoved finala dejstvo, da so številke nacionalne zveze športnikom odsvetovale potovanje v Italijo.

V Planici o odpovedi še ne razmišljajo

Kot so v nedeljo sporočili iz Smučarske zveze Slovenije, glede na razmere, povezane s prvimi primeri koronavirusa v Sloveniji, in ukrepe države priprave na svetovno prvenstvo v poletih potekajo brez posebnosti. Znano je, da je predstavnik Mednarodne smučarske zveze Sepp Gratzer prejšnji teden opravil snežno kontrolo na letalnici Bratov Gorišek ter razmere v Planici ocenil kot zelo dobre. Tako je prižgal zeleno luč za svetovno prvenstvo, ki bo pod Poncami od 19. do 22. marca. »V naslednjih dneh pričakujemo odločitev države o morebitnih novih ukrepih v zvezi z dogodkom. Smo tudi v stalni koordinaciji z Mednarodno smučarsko zvezo. Za nas kot organizatorje je to izredna situacija. Naslednjo informacijo v zvezi z dogodkom bomo sporočili v četrtek,« so še pojasnili organizatorji.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Rekreacija / sreda, 26. junij 2013 / 10:05

Veslanje je garaški šport

To so ugotavljali tudi udeleženci BMW poslovno-diplomatske veslaške regate, ki so se minuli konec tedna zbrali na Bledu.

Objavljeno na isti dan


Kronika / ponedeljek, 14. september 2009 / 07:00

Smrt na bencinskem servisu

Jesenice - Na bencinskem servisu Hrušica na avtocesti mimo Jesenic so v sredo našli moško truplo, so sporočili s kranjske policijske uprave. Operativno komunikacijski center v Kr...

Kronika / ponedeljek, 14. september 2009 / 07:00

Kriminal

Prijeli mlada preprodajalca Domžale - V Domžalah so policisti odvzeli prostost osemnajstletnima domačinoma, ker naj bi preprodajala prepovedano drogo....

Kronika / ponedeljek, 14. september 2009 / 07:00

Nesreče

Kolesar umrl v bolnišnici Moste - V Kliničnem centru v Ljubljani je v sredo za posledicami prometne nesreče umrl šestdesetletni moški iz okolice Žirov...

Kultura / ponedeljek, 14. september 2009 / 07:00

Razstava Ona v noši

S predstavitvijo knjige etnologa Bojana Knifica Ko v nošo se odenem in odprtjem fotografske razstave Primoža Hienga se je prejšnjo nedeljo v Budnarjevi muzejski hiši v Zg. Palovčah začelo pestro...

Kultura / ponedeljek, 14. september 2009 / 07:00

V Linhartovi dvorani zadovoljni z obiskom

Radovljica - »Obisk dogodkov se letos kljub recesiji ni zmanjšal,« je zadovoljen Andrej Kokot, direktor Linhartove dvorane Radovljica. »S številom obiskovalcev s...