Zaključujejo uspešno poletno sezono
Na Soriški planini s tradicionalnim Majerskim smenjem in kontrabantom – dvodnevnim etnografskim, kulinaričnim in glasbenim dogodkom, ki so ga letos pripravili že četrtič – zaključijo poletno sezono.
Soriška planina – Letošnja iztekajoča se poletna sezona je bila na Soriški planini, ki sicer velja za priljubljeno smučarsko središče, nadpovprečno uspešna. Kot je pojasnila direktorica Turističnega centra Soriška planina Polona Golija, so poleti zabeležili trideset odstotkov več obiskovalcev kot lani, kar pripisujejo splošnemu povečanju turizma v Sloveniji in ugodni lokaciji – Soriška planina se namreč nahaja med Bohinjem in Mostom na Soči ter meji na Gorenjsko in Primorsko. »Od julija do konca avgusta so bile sobe brunarice stoodstotno zasedene, zahvaljujoč lepemu vremenu pa smo imeli tudi povečano število dnevnih obiskovalcev. Poleti je sicer vidno več tujih turistov, pozimi pa so naši gostje večinoma Slovenci,« je pojasnila Golijeva in nadaljevala: »Konec julija smo na robu gozda Jelovica uradno odprli nov kamp, ki ponuja priklop na elektriko, internetno povezavo, sanitarije, tuše in dostop do pitne vode. Letošnja novost so bili sobotni vodeni ogledi po rapalski meji, vse zanimivejša pa je tudi poletna vožnja z dvosedežnico Lajnar.«
Novembra, pred začetkom zimske sezone, na Soriški planini obljubljajo odprtje novega hotela Lajnar, ki je trenutno v zaključni fazi – urejajo še notranje prostore in okolico. »Opazili smo potrebo po dodatnih ležiščih, saj kapaciteta brunarice zadošča le za štirideset ljudi, hotel pa bo sprejel sto dvajset gostov. V njem bo urejena restavracija, šest dvoposteljnih sob z možnostjo dodatnega ležišča ter štiri družinske sobe s šestimi ležišči. Veseli nas, da je s svojo naravno podobo že pritegnil pozornost in povpraševanje,« je povedala Golijeva in dodala, da so v izgradnjo hotela do sedaj vložili milijon tristo tisoč evrov.
S predprodajo smučarskih vozovnic bodo tako kot običajno začeli 15. oktobra, cena vozovnic ostaja nespremenjena, uradni začetek zimske sezone pa Golijeva težko napove, saj je vreme tisto, ki pogojuje tako začetek kot konec. »Lansko leto smo smuko začeli 25. decembra, a je do 19. januarja obratovala le vlečnica Slatnik, kjer je bila proga umetno zasnežena, naravnega snega pa ni bilo,« je povedala direktorica in še zaupala, da bodo pred začetkom zimske sezone končali tudi obnovo zasneževalne linije pod žičnico na progi Slatnik. »Investicija bo z vključenim gradbenim materialom in delom vredna sto tisoč evrov, drugih večjih infrastrukturnih investicij pa za letos ne načrtujemo,« je sklenila.