Ravnatelj Rok Pekolj je več kot zadovoljen, da jim je uspelo zamenjati dobršen del dotrajanih oken. / Foto: Gorazd Kavčič

Šola že ima nova okna

Učencev Osnovne šole Koroška Bela letošnjo zimo pri pouku ne bo več zeblo. S pomočjo dobrodelne akcije, donacij in Občine Jesenice jim je uspelo zbrati 50 tisoč evrov in zamenjati dobršen del dotrajanih oken v učilnicah in kabinetih.

Koroška Bela – »Zaradi dotrajanih oken so učenci na prepihu in mrazu.« Takole se je glasil naslov članka, ki smo ga objavili januarja v Gorenjskem glasu. Takrat je ravnatelj Osnovne šole Koroška Bela Rok Pekolj opozoril na dotrajanost oken v učilnicah in kabinetih; okna so ponekod imela tudi za prst velike špranje ... Dobrega pol leta po kasneje se naslov članka glasi povsem drugače. Šola že ima nova okna, predvsem po zaslugi odločnosti ravnatelja in njegovih sodelavcev, ljudi dobrega srca in Občine Jesenice.

Na marčevskem dobrodelnem koncertu jim je s pomočjo donacij in prispevkov uspelo zbrati dobrih devet tisoč evrov, dva večja donatorja sta skupaj prispevala dobrih 13 tisoč evrov, Občina Jesenice pa je z rebalansom proračuna zagotovila še 27 tisoč evrov. Skupaj torej okrog 50 tisoč evrov, s katerimi bodo lahko zamenjali okna v desetih učilnicah in šestih kabinetih, kar pomeni dve tretjini vseh, ki jih je treba zamenjati.

V teh počitniških dneh so tako v šoli izvajalci, ki vgrajujejo nova, sodobna trislojna okna, in to po najsodobnejšem sistemu vgradnje. Ravnatelj Rok Pekolj je več kot zadovoljen tako z dosedanjim potekom projekta kot tudi z izbranim izvajalcem. Prepričan je, da oken zdaj ne bo treba menjati vsaj štirideset let, obeta pa si tudi energetske prihranke. In če je še lansko zimo učence in učitelje v nekaterih učilnicah zeblo, je ravnatelj prepričan, da bo letošnjo zimo povsem drugače. Učilnice in kabineti bodo lepo ogreti, brez prepiha, bo pa treba skrbeti za redno prezračevanje.

Ker so poslali vlogo na Eko sklad, si obetajo povračilo 25 odstotkov stroškov, ki jih bodo namenili za nakup še preostalega dela oken v jedilnici in štirih učilnicah v šolski stavbi, ki je bila zgrajena konec osemdesetih let prejšnjega stoletja (šolo sicer sestavljajo tri različno stare stavbe).

»Zahvaljujem se vsem, ki so kakorkoli pomagali, s prispevki, donacijami, tudi samo s pozitivno energijo. Vsem v imenu učencev in zaposlenih en velik hvala!« je dodal Pekolj in napovedal, da bodo s prenovo šole nadaljevali prihodnje leto, ko naj bi Občina Jesenice poskrbela za celovito energetsko sanacijo šolske stavbe, zgrajene med drugo svetovno vojno.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / ponedeljek, 28. junij 2010 / 07:00

Opuščeni rudniki v Sloveniji

"Jamarji smo vedoželjni tiči in zato so nas že od nekdaj zanimali vsi prostori v podzemlju, pa naj jih je izdolbla narava ali človek." Davorin Preisinger v knjigi, ki jo odlikuje tudi bogato slikovno...

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / sobota, 17. maj 2014 / 09:22

Uničene zaloge so že nadomestili

Požar, ki je minulo soboto v Kamniku uničil šestdeset ton granulatov in plastičnih izdelkov podjetja Iskra Mehanizmi, za delovanje družbe ne bo imel hujših posledic.

Slovenija / sobota, 17. maj 2014 / 09:21

Profesionalni in predani, ne glede na krizo

V Vojašnici Petra Petriča v Kranju je bila osrednja slovesnost ob dnevu Slovenske vojske. »Morala v Slovenski vojski ni odvisna od materialnih dobrih, čeprav si ne delam utvar, da to ni pomembno,« je...

Kronika / sobota, 17. maj 2014 / 09:02

Šofer ranjen, konj poginil

Dolenja vas – Na odseku ceste med Dolenjo vasjo in Bukovico v Selški dolini se je minuli torek zgodila prometna nesreča, ko je šofer vozila s prikolico za prevoz konj zaradi neprilagojene hitrosti...

Kranj / sobota, 17. maj 2014 / 09:01

Za več vključevanja mladih

Sodelovanje sta Območni združenji Rdečega križa Kranj in Celje utrdili s podpisom Listine o sodelovanju.

Šport / sobota, 17. maj 2014 / 08:56

Krvavo potrebujejo točke

V ligi Telekom se bodo nogometaši Triglava na domači zelenici danes pomerili z ekipo Celja, nogometaše Domžal pa na zadnji domači tekmi sezone čaka obračun z Olimpijo.