Dela v vasi Potok bodo dokončana še ta mesec.

Dvomilijonski projekt v Komendi

V Komendi nadaljujejo izgradnjo kanalizacijskega omrežja v naseljih, ki niso bila vključena v kohezijski projekt. Dela bodo občino stala blizu dva milijona evrov.

Komenda – Potem ko so v preteklih letih v Komendi zaključili gradnjo kanalizacije v naseljih, ki so bila predmet kohezijske pogodbe in sta gradnjo sofinancirali Evropska unija in država, so letos začeli komunalno opremljati še v tistih vaseh, kjer bo morala občina sredstva v celoti zagotoviti iz proračuna.

Tako so že v začetku leta začeli izvajati pripravljalna dela za izgradnjo fekalnega kanala P1 s črpališčem v Obrtni coni Potok in ureditev ostale komunalne infrastrukture na trasi kanala P1 skozi vas Potok v skupni dolžini 596 metrov. »Na celotni trasi je že zgrajena fekalna kanalizacija in obnova vodovoda ter obnovljena obstoječa meteorna kanalizacija. Investicija bo zagotovila priključenost na kanalizacijo več kot petdesetim prebivalcem naselja Potok in odvajanje fekalnih vod iz Obrtne cone Potok na Centralno čistilno napravo v Domžalah. V okviru izvajalske pogodbe bo izgrajena tudi javna razsvetljava ter razširjena in asfaltirana lokalna cesta s pasom za pešce. Pozivu za sočasno izgradnjo komunalnih vodov se je odzval tudi Softnet z vgradnjo optičnega komunikacijskega omrežja,« nam je pojasnila vodja režijskega obrata Bernarda Pavlinič.

Po zaključku del v Potoku, ki naj bi bila dokončana še ta mesec, bodo nadaljevali v naseljih Klanec, Breg in Nasovče. V vseh treh vaseh nameravajo zgraditi 3,3 kilometra kanalizacije in 1,2 kilometra vodovoda. Če bodo uspešni na javnem razpisu za izbiro izvajalca del, računajo, da bodo gradnjo začeli še letos, končana pa naj bi bila prihodnje leto. »Kot v vseh ostalih naseljih bo tudi v tem delu občine potekala celovita obnova in izgradnja spremljajoče infrastrukture, to je obnova vodovoda, obnova obstoječe meteorne kanalizacije, preplastitev celotnega cestišča in izgradnja pločnika, kjer bo to mogoče. Na celotni trasi kanalizacije se bo tudi širilo omrežje javne razsvetljave. Občina Komenda si bo tudi prizadevala, da k sodelovanju pridobi tudi investitorje elektro, telekomunikacijskega ter plinovodnega omrežja,« dodaja Pavliničeva.

Projekt v vseh štirih vaseh, za katerega so v Komendi zagotovili sredstva v proračunu za letošnje in prihodnje leto, bo predvidoma stal 1,9 milijona evrov brez DDV. »Gradnja infrastrukture na Potoku, ki je trenutno v gradnji, bo znašala več kot 250 tisoč evrov brez DDV. Vrednost investicijskih del v naseljih Klanec, Breg in Nasovče ocenjujemo na 1,65 milijona evrov brez DDV,« pojasnjuje Pavliničeva.

Občina Komenda je sicer v prejšnjih letih brez spremljajoče ostale komunalne infrastrukture, ki so jo urejali, za kanalizacijo v okviru kohezijskega projekta namenila skoraj 3,8 milijona evrov ter približno 750 tisoč evrov dodatnih del na kanalizacijskem omrežju, ki niso bili upravičen strošek z vidika sofinanciranja EU.

Po zaključenih delih bo tako prihodnje leto dostop do kanalizacijskega omrežja zagotovljen vsem prebivalcem občine – z izjemo približno šestdeset vaščanov Komendske Dobrave.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Tržič / torek, 28. junij 2022 / 17:35

V Tržiču drugi rebalans proračuna

Tržiški občinski svetniki so na junijski seji sprejeli drugi letošnji rebalans občinskega proračuna, in sicer zaradi finančne uskladitve projektov, ki so sofinancirani z državnimi in evropskimi sredst...

Objavljeno na isti dan


Gorenjska / / 15:28

Praznično brez ognjemeta

V večjih mestih so že poskrbeli za praznično decembrsko okrasitev in osvetlitev. Večina se bo letos odpovedala ognjemetom in bo denar namenila za pomoč tistim, ki se težko preživljajo.

Nasveti / / 15:05

Povej, kaj sanjaš ...

»Že dlje časa me mučijo more. Ne morem prav za­spati, ko pa že zaspim, se prav kmalu vsa prepotena zbudim. Sumim, da so sanje povezane z mojo službo. Danes sem npr. sanjala, da me preganja...

Preddvor / / 15:04

Pohod k partizanski bolnišnici Košuta

Preddvor – Preddvorska borčevska organizacija je pred nedavnim že tretjič letos organizirala pohod k bolnišnici Košuta pod južne obronke Storžiča, na nadmorski višini 1034 metrov. »Pod Kališčem, na...

Šenčur / / 15:03

Pomagali bi obnoviti kranjski dom

Občina Šenčur razmišlja o sofinanciranju prenove prizidka Doma upokojencev Kranj, v ta namen pa naj bi v proračunu za prihodnje leto zagotovili sto tisoč evrov.

Bled / / 15:02

Za turiste ni občinskih mej

Gorenjski župani so Turizmu Bled podaljšali mandat za vodenje Regionalne destinacijske organizacije, ki je v minulih treh letih uspešno povezala turistično ponudbo vseh 18 gorenjskih občin.