Dela v vasi Potok bodo dokončana še ta mesec.

Dvomilijonski projekt v Komendi

V Komendi nadaljujejo izgradnjo kanalizacijskega omrežja v naseljih, ki niso bila vključena v kohezijski projekt. Dela bodo občino stala blizu dva milijona evrov.

Komenda – Potem ko so v preteklih letih v Komendi zaključili gradnjo kanalizacije v naseljih, ki so bila predmet kohezijske pogodbe in sta gradnjo sofinancirali Evropska unija in država, so letos začeli komunalno opremljati še v tistih vaseh, kjer bo morala občina sredstva v celoti zagotoviti iz proračuna.

Tako so že v začetku leta začeli izvajati pripravljalna dela za izgradnjo fekalnega kanala P1 s črpališčem v Obrtni coni Potok in ureditev ostale komunalne infrastrukture na trasi kanala P1 skozi vas Potok v skupni dolžini 596 metrov. »Na celotni trasi je že zgrajena fekalna kanalizacija in obnova vodovoda ter obnovljena obstoječa meteorna kanalizacija. Investicija bo zagotovila priključenost na kanalizacijo več kot petdesetim prebivalcem naselja Potok in odvajanje fekalnih vod iz Obrtne cone Potok na Centralno čistilno napravo v Domžalah. V okviru izvajalske pogodbe bo izgrajena tudi javna razsvetljava ter razširjena in asfaltirana lokalna cesta s pasom za pešce. Pozivu za sočasno izgradnjo komunalnih vodov se je odzval tudi Softnet z vgradnjo optičnega komunikacijskega omrežja,« nam je pojasnila vodja režijskega obrata Bernarda Pavlinič.

Po zaključku del v Potoku, ki naj bi bila dokončana še ta mesec, bodo nadaljevali v naseljih Klanec, Breg in Nasovče. V vseh treh vaseh nameravajo zgraditi 3,3 kilometra kanalizacije in 1,2 kilometra vodovoda. Če bodo uspešni na javnem razpisu za izbiro izvajalca del, računajo, da bodo gradnjo začeli še letos, končana pa naj bi bila prihodnje leto. »Kot v vseh ostalih naseljih bo tudi v tem delu občine potekala celovita obnova in izgradnja spremljajoče infrastrukture, to je obnova vodovoda, obnova obstoječe meteorne kanalizacije, preplastitev celotnega cestišča in izgradnja pločnika, kjer bo to mogoče. Na celotni trasi kanalizacije se bo tudi širilo omrežje javne razsvetljave. Občina Komenda si bo tudi prizadevala, da k sodelovanju pridobi tudi investitorje elektro, telekomunikacijskega ter plinovodnega omrežja,« dodaja Pavliničeva.

Projekt v vseh štirih vaseh, za katerega so v Komendi zagotovili sredstva v proračunu za letošnje in prihodnje leto, bo predvidoma stal 1,9 milijona evrov brez DDV. »Gradnja infrastrukture na Potoku, ki je trenutno v gradnji, bo znašala več kot 250 tisoč evrov brez DDV. Vrednost investicijskih del v naseljih Klanec, Breg in Nasovče ocenjujemo na 1,65 milijona evrov brez DDV,« pojasnjuje Pavliničeva.

Občina Komenda je sicer v prejšnjih letih brez spremljajoče ostale komunalne infrastrukture, ki so jo urejali, za kanalizacijo v okviru kohezijskega projekta namenila skoraj 3,8 milijona evrov ter približno 750 tisoč evrov dodatnih del na kanalizacijskem omrežju, ki niso bili upravičen strošek z vidika sofinanciranja EU.

Po zaključenih delih bo tako prihodnje leto dostop do kanalizacijskega omrežja zagotovljen vsem prebivalcem občine – z izjemo približno šestdeset vaščanov Komendske Dobrave.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / nedelja, 23. junij 2024 / 08:06

Tovornjakar izsilil prednost motoristu

Kranj – Kranjski prometni policisti so v ponedeljek popoldne obravnavali prometno nesrečo, v kateri je 24-letni voznik izsilil prednost 50-letnemu motoristu in s tovornim vozilom trčil vanj. Motori...

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / ponedeljek, 1. april 2013 / 07:00

Raje v vodi kot na suhem

Če bi izbirali najbolj plavalno družino na Gorenjskem (in verjetno tudi v Sloveniji), bi bili to Marčunovi iz Spodnjih Dupelj. Mami Mateja je bila plavalka, ta šport pa je navdušil tudi pet njenih otr...

Gospodarstvo / ponedeljek, 1. april 2013 / 07:00

Anketa: Banke so globoko zabredle

Ob zadnjih hudih finančnih težavah Cipra, kjer bodo pod pritiskom EU obdavčili bančne vloge nad sto tisoč evri, mnogi vlečejo vzporednice s Slovenijo. Pa nas je res treba skrbeti za svoje prihranke?

Gospodarstvo / ponedeljek, 1. april 2013 / 07:00

V Heliosu želimo lastnika, ki bo ravnal odgovorno

Konzorcij lastnikov, med njimi so banke, ki so zaplenile lastniški delež Zvona, se je pred meseci odločil za prodajo domžalske Skupine Helios. Skupina je lani ustvarila 4,44 milijona evrov dobička, ro...

Radovljica / ponedeljek, 1. april 2013 / 07:00

Za polovico zmanjšali stroške sejnin

Po sprejemu novega pravilnika so v občini Radovljica lani za sejnine porabili več kot polovico manj denarja kot leto poprej. Občina je svoje obveznosti poravnavala tekoče in v zakonskih rokih.

Tržič / ponedeljek, 1. april 2013 / 07:00

Denar za usad in ureditev brežine iz rezerve

Tržič - Tržiški občinski svetniki so se na zadnji seji strinjali, da iz proračunske rezerve namenijo do 58 tisoč evrov za sanacijo usada na cesti v Čadovljah in do 68 tisoč evrov...