Tanja Žagar in Arnej Ivkovič sta v šovu Zvezde plešejo zmagala, Žagarjeva pa je že predstavila novo pesem. / Foto: A. B.

Pleši z mano zdaj

Tretja sezona šova Zvezde plešejo je v zmagovalki Tanji Žagar zbudila idejo o novi pesmi, iz zamisli pa se je razvilo posebno sodelovanje. Na festivalu Slovenska polka in valček so slavili Vera in Originali ter Vražji muzikanti. Kranj pa se lahko pohvali tudi s plažo.

Tanja Žagar si je želela posneti pesem, ki bi jo za vedno spominjala na nepozaben plesni šov, čudovite izkušnje in nova prijateljstva. Z idejo o tem se je obrnila na Aleša Klinarja - Klinčija, ki je že ustvaril Tanjino zadnjo uspešnico Pet do polnoči. Ko ji je Klinči predvajal demo posnetek, je Tanja takoj vedela, da bo naslov pesmi Pleši z mano zdaj. Vseeno pa se ji je zdelo, da nekaj manjka – oziroma nekdo. Ko ga je poklicala in povabila k sodelovanju, ji je v svojem stilu odgovoril: »To pa ja!« To je bil seveda nihče drug kot vsestranski Igor Mikić. Zanimiva kombinacija v novi pesmi odmeva v disko ritmih, ki spominjajo na zlata sedemdeseta in vabijo na plesišče.

Na letošnjem že 23. festivalu Slovenska polka in valček pa je pred razprodanim avditorijem Poletnega gledališča Studenec nastopilo 12 ansamblov, ki so predstavili šest polk in šest valčkov. Nagrado za najboljšo polko festivala je prejela skladba Srčen – trčen v izvedbi ansambla Vera in Originali, nagrado za najboljši valček pa viža Misel nate ne zaspi v izvedbi ansambla Vražji muzikanti. Festival sta povezovala Darja Gajšek in Blaž Švab, spremljevalni festivalski program pa je bil posvečen bogatemu glasbenemu opusu Ivana Sivca, ki je maja praznoval častitljiv jubilej, sedemdeseti rojstni dan. Z dvema izjemnima venčkoma pesmi, za katere je verze prispeval prav on, so se mu poklonili vsi sodelujoči ansambli.

Pravijo, da skodelica kave s prijateljem predstavlja okus sreče in dobro izkoriščen čas. To drži tudi za Kavarno Bazen, ki na kranjskem Savskem otoku že peto leto razveseljuje svoje obiskovalce. Ti imajo sedaj še več razlogov za obisk, saj so nedavno ob kavarni odprli prenovljeno kranjsko plažo in s tem ostajajo zvesti svojemu načelu, da imajo namesto betonske džungle raje idilično naravo. Lastnik Kavarne Kocelj Gros je ob odprtju dejal: »V zadnjih mesecih smo se popolnoma posvečali prenovi naše plaže in smo zelo zadovoljni z opravljenim delom. Trud se je izplačal, saj so nad novo podobo navdušeni tudi številni obiskovalci, kar nas posebej veseli. Se pa na tem mestu ne ustavljamo, načrtov je še veliko. Naj namignem, da bomo v kratkem obogatili svojo kulinarično ponudbo, podrobnosti pa naj za zdaj še ostanejo presenečenje.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Škofja Loka / četrtek, 5. februar 2009 / 07:00

Dražje za industrijske onesnaževalce

Ob drugi obravnavi odloka o odvajanju in čiščenju komunalne in padavinske odpadne vode se je na občinskem svetu v Škofji Loki vnela vroča razprava.

Objavljeno na isti dan


Slovenija / sobota, 17. november 2007 / 07:00

Množični shod za boljše plače

Po oceni organizatorjev se je delavskega shoda v Ljubljani udeležilo okoli 70 tisoč ljudi.

Splošno / sobota, 17. november 2007 / 07:00

Slovo od vrtnih del

Rast v naravi se ustavlja in tudi trajnice se pospešeno pripravljajo na zimski počitek.

Splošno / sobota, 17. november 2007 / 07:00

Vzdržljivi in pisani materiali

Otroška soba naj bo vzdržljiva in lepa na pogled. Če je le mogoče, naj si otrok sobo izbere sam.

Splošno / sobota, 17. november 2007 / 07:00

Sestavljen dnevni prostor

V dnevni sobi nova kaminska peč za mrzle zimske dni.

Splošno / sobota, 17. november 2007 / 07:00

Kako energetsko varčna je vaša hiša

Ob različni porabi goriva v različnih stavbah, se ljudje večkrat vprašujemo, ali je poraba energije za naš primer ustrezna ali ne. Kako izbrati pravi kriterij?