Protipoplavne ukrepe ob Kamniški Bistrici in del rekreacijske poti ob njej so s prerezom traku odprli direktor Direkcije za vode pri ministrstvu za okolje in prostor Tomaž Prohinar, župan Matej Slapar in predsednik Krajevne skupnosti Šmarca Matjaž Šporar.

Ob reki zdaj bolj varni

V Šmarci so v sredo tudi uradno svojemu namenu predali protipoplavne ukrepe v reki Kamniška Bistrica, v katere je država namenila več kot milijon evrov, in del rekreacijske poti ob njej.

Šmarca – Sanacija struge Kamniške Bistrice in izvedba številnih protipoplavnih ukrepov od Titanove brvi do Qlandie v dolžini 2200 metrov je bila uspešno zaključena že lansko leto, končna vrednost investicije pa je znašala 1,2 milijona evrov, in kar občane še najbolj veseli – kar 84 odstotkov potrebnega denarja je v poplavno varnost namenila država. Kot smo lahko slišali na uradnem odprtju, ki so ga pripravili ob občinskem prazniku, je bilo sodelovanje vseh deležnikov pri projektu odlično, kar dokazuje tudi precej nenavaden podatek za slovenske gradbene projekte – izvajalcem je projekt uspelo zaključiti kar sedem mesecev pred pogodbenim rokom.

Dela še niso zaključena, kar je poudaril tudi direktor Direkcije za vode pri ministrstvu za okolje in prostor Tomaž Prohinar, saj bo treba sanacijo v smeri proti občini Domžale nadaljevati, a je optimistično napovedal, da pogovori z občino o nadaljnjih aktivnostih že potekajo.

Hkrati s protipoplavnimi ukrepi so svojemu namenu uradno predali tudi 560 metrov dolg odsek rekreacijske poti, ki je del zelene osi ob Kamniški Bistrici, namenjene pešcem in kolesarjem, s katero občina Kamnik sledi končnemu cilju, to pa je zgraditev rekreacijske povezave z občino Domžale. To naložbo je občina financirala sama, in sicer v višini dobrih 52 tisoč evrov. V Šmarci manjka še en odsek in povezava med obema občinama bo sklenjena, a tudi tu aktivnosti potekajo. Trenutno se namreč ureja in projektno rešuje poplavna varnost.

Vseh pridobitev so seveda najbolj veseli krajani iz Šmarce in poslovni subjekti z obeh bregov Kamniške Bistrice na tem južnem delu občine. »Prebivalci Šmarce in vseh drugih naselij južneje ob tem obrečnem svetu z veseljem pozdravljamo pozitiven odnos države, da svojo pozornost namenja tudi celoviti ureditvi reke Kamniške Bistrice, ki je danes sicer prijetnega videza, zna pa pokazati precej bolj neprijazen obraz. Obe investiciji, tako protipoplavni ukrepi kot rekreacijska pot, pomembno doprinašata h kakovosti bivanja in varnosti naših krajanov. Vodna žila Kamniške Bistrice je sestavni del naše življenjske osi, je pa tudi del urbanega gospodarskega okolja, kjer je s svojim sistemom mlinščic že v preteklosti privlačila življenje. Njen velik potencial je tudi v turističnem smislu,« je ob odprtju povedal predsednik Krajevne skupnosti Šmarca Matjaž Šporar.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / petek, 27. junij 2008 / 07:00

Dohodnina do 30. junija

Kranj - Do ponedeljka, 30. junija, je še čas za oddajo dohodninske napovedi, ki jo morajo oddati zavezanci za vložitev dohodninske napovedi, ki do konca maja na dom niso prejeli...

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / nedelja, 22. julij 2018 / 13:00

Medena kava

Svetovni dan čebel, ki so ga prav na slovensko pobudo razglasili Združeni narodi, predstavlja priznanje našim marljivim čebelarjem, ki si prizadevajo za ohranitev čebel, nujnih za življenje celotne...

Kultura / nedelja, 22. julij 2018 / 12:54

Izražajo se preko keramike

Trinajsti Mednarodni simpozij umetniške keramike, ki ga organizira Zavod V-oglje pod vodstvom Barbe in Nika Štembergar Zupan, se je zaključil z okroglo mizo na temo Osebno izražanje v keramiki.

Mularija / nedelja, 22. julij 2018 / 12:52

Učenci zbirali odpadno olje

Učenci na Zgornjem Gorenjskem so v posebni akciji zbrali več kot enajst ton odpadnega olja. Zmagovalci so učenci 4.a iz Mojstrane, ki so zbrali kar 53 litrov olja na učenca.

Kronika / nedelja, 22. julij 2018 / 12:51

Kolesar si je zlomil roko

Kranjska Gora – V sredo okoli 15. ure si je tuji kolesar pri spustu v adrenalinskem kolesarskem parku v Kranjski Gori zlomil roko. Lokalni gorski reševalci so šli ponj in ga prenesli do ceste, kjer...

Gospodarstvo / nedelja, 22. julij 2018 / 12:51

Lip Bled po novem vodi Dušan Marinič

Bled – Pred dnevi se je upokojil dolgoletni direktor Lipa Bled Alojz Burja, na vrhu podjetja pa ga je nasledil dosedanji izvršni direktor prodaje in marketinga Dušan Marinič. Burja kljub upokojitvi...