Protipoplavne ukrepe ob Kamniški Bistrici in del rekreacijske poti ob njej so s prerezom traku odprli direktor Direkcije za vode pri ministrstvu za okolje in prostor Tomaž Prohinar, župan Matej Slapar in predsednik Krajevne skupnosti Šmarca Matjaž Šporar.

Ob reki zdaj bolj varni

V Šmarci so v sredo tudi uradno svojemu namenu predali protipoplavne ukrepe v reki Kamniška Bistrica, v katere je država namenila več kot milijon evrov, in del rekreacijske poti ob njej.

Šmarca – Sanacija struge Kamniške Bistrice in izvedba številnih protipoplavnih ukrepov od Titanove brvi do Qlandie v dolžini 2200 metrov je bila uspešno zaključena že lansko leto, končna vrednost investicije pa je znašala 1,2 milijona evrov, in kar občane še najbolj veseli – kar 84 odstotkov potrebnega denarja je v poplavno varnost namenila država. Kot smo lahko slišali na uradnem odprtju, ki so ga pripravili ob občinskem prazniku, je bilo sodelovanje vseh deležnikov pri projektu odlično, kar dokazuje tudi precej nenavaden podatek za slovenske gradbene projekte – izvajalcem je projekt uspelo zaključiti kar sedem mesecev pred pogodbenim rokom.

Dela še niso zaključena, kar je poudaril tudi direktor Direkcije za vode pri ministrstvu za okolje in prostor Tomaž Prohinar, saj bo treba sanacijo v smeri proti občini Domžale nadaljevati, a je optimistično napovedal, da pogovori z občino o nadaljnjih aktivnostih že potekajo.

Hkrati s protipoplavnimi ukrepi so svojemu namenu uradno predali tudi 560 metrov dolg odsek rekreacijske poti, ki je del zelene osi ob Kamniški Bistrici, namenjene pešcem in kolesarjem, s katero občina Kamnik sledi končnemu cilju, to pa je zgraditev rekreacijske povezave z občino Domžale. To naložbo je občina financirala sama, in sicer v višini dobrih 52 tisoč evrov. V Šmarci manjka še en odsek in povezava med obema občinama bo sklenjena, a tudi tu aktivnosti potekajo. Trenutno se namreč ureja in projektno rešuje poplavna varnost.

Vseh pridobitev so seveda najbolj veseli krajani iz Šmarce in poslovni subjekti z obeh bregov Kamniške Bistrice na tem južnem delu občine. »Prebivalci Šmarce in vseh drugih naselij južneje ob tem obrečnem svetu z veseljem pozdravljamo pozitiven odnos države, da svojo pozornost namenja tudi celoviti ureditvi reke Kamniške Bistrice, ki je danes sicer prijetnega videza, zna pa pokazati precej bolj neprijazen obraz. Obe investiciji, tako protipoplavni ukrepi kot rekreacijska pot, pomembno doprinašata h kakovosti bivanja in varnosti naših krajanov. Vodna žila Kamniške Bistrice je sestavni del naše življenjske osi, je pa tudi del urbanega gospodarskega okolja, kjer je s svojim sistemom mlinščic že v preteklosti privlačila življenje. Njen velik potencial je tudi v turističnem smislu,« je ob odprtju povedal predsednik Krajevne skupnosti Šmarca Matjaž Šporar.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Radovljica / torek, 23. junij 2015 / 11:45

Še drugi mandat za Mikljevo

Radovljiški občinski svet je v sredo soglasno potrdil, da bo Turizem Radovljica tudi prihodnjih pet let vodila dosedanja direktorica Nataša Mikelj.

Objavljeno na isti dan


Kranj / sreda, 2. september 2009 / 07:00

Izplačan posebni dodatek za socialno ogrožene

Kranj - Skladno z zakonom o posebnem dodatku za socialno ogrožene, ki je začel veljati konec julija, so v ponedeljek 120 tisoč upravičencem izplačali posebni dodatek, namenjen iz...

Nasveti / sreda, 2. september 2009 / 07:00

Z omanom nad bronhitis

Oman cveti od zgodnje pomladi do poznega poletja, a za zdravilne namene uporabljamo le njegovo koreniko, ki jo kopljemo jeseni ali spomladi. Rastlina, s katero ljudsko zdravilstvo blaži kašelj, bronhi...

Kronika / sreda, 2. september 2009 / 07:00

Bogata bera vinjetnega nadzora

V prvih sedmih mesecih so cestninski nadzorniki na gorenjski avtocesti izdali za 460 tisoč evrov plačilnih nalogov.

Prosti čas / sreda, 2. september 2009 / 07:00

Drugo mesto za Piranski zaliv

Slovenska šestčlanska delegacija Društva barmanov Slovenije je v začetku avgusta na 58. svetovni kongres barmanov, 35. svetovno prvenstvo v pripravi klasičnih koktajlov in 10. svetovno prvenstvo...

Zanimivosti / sreda, 2. september 2009 / 07:00

Srečanje gorenjskih upokojencev

Predoslje - Gorenjski upokojenci se že po tradiciji vsako leto srečajo na prvi četrtek v septembru. Letošnje, že 19. srečanje po vrsti bo ta četrtek (z začetkom ob 10. uri) v Pre...