Mark Toplak, novi direktor RAGOR-ja

Novi direktor RAGOR-ja

Prvega marca je vodenje Razvojne agencije Zgornje Gorenjske prevzel Mark Toplak.

Jesenice – Novi direktor Razvojne agencije Zgornje Gorenjske (RAGOR) je postal Mark Toplak, ki je zamenjal dolgoletnega direktorja Steva Ščavničarja. Toplak je po izobrazbi univerzitetni diplomirani strojnik, ki je študij MBA zaključil v Veliki Britaniji. Skoraj celotno kariero je delal v družbi IBM, zadnjih nekaj let pa je deloval kot samostojni podjetnik. Kot je dejal, se je lani decembra ponudila priložnost, da kandidira za mesto direktorja RAGOR-ja.

»RAGOR sem spoznal kot občinski svetnik in predsednik odbora za gospodarstvo na Občini Radovljica. Radovljica je ena od ustanoviteljic in vsa leta smo spremljali delo, sprejemali poročila in program dela javnega zavoda,« je povedal.

V RAGOR-ju je ta čas osem zaposlenih, v prvih tednih direktorovanja pa se je Toplak predvsem seznanil s sodelavci, delom in projekti, ki jih je veliko; ta čas je aktivnih kar 35. »Takoj je bilo treba začeti podpisovati pogodbe, predstavljati poročilo o delu v letu 2018 in program za leto 2019 občinam. Kot sem zapisal že v programu, nameravam nadaljevati delo predhodnika, revolucionarnih sprememb pa ne bom uvajal,« je pojasnil.

Ustanoviteljice RAGOR-ja so občine Jesenice, Kranjska Gora, Radovljica in Bohinj, programe pa izvaja na območju vseh sedmih občin Zgornje Gorenjske. Kot je dejal Toplak, si bo v prihodnje prizadeval, da bi ustanoviteljica ponovno postala Občina Žirovnica (ki je pred leti izstopila iz ustanoviteljstva) ter da bi se ustanoviteljicam pridružili tudi Občina Bled in Občina Gorje.

Novi direktor je sicer doma iz Zapuž, po rodu je iz Ljubljane, a na Gorenjskem živi že 33 let. Je oče dveh odraslih otrok (starejša hčerka je arhitektka, sin zdravnik) ter maturantke.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Splošno / / 07:00

Vlomilci so aktivni tudi v poletnem času

Število vlomov v stanovanjske hiše in v poslovne prostore se med dopusti poveča, saj imajo storilci tovrstnih kaznivih dejanj več časa za pripravo in samo izvedbo vlomnih tatvin.

Objavljeno na isti dan


GG Plus / ponedeljek, 11. marec 2019 / 23:13

Preteklost povezala s prihodnostjo

Martina Gregori je stari domači hiši, objektu kulturne dediščine, s prenovo namenila novo vsebino, a pri tem ostala zvesta tradiciji in tudi družinski dediščini. Za obnovo notranjosti domačije Pr' Gav...

Gospodarstvo / ponedeljek, 11. marec 2019 / 23:11

Milijonska investicija v letalstvu

Na brniškem letališču so v okviru Fraportove letalske akademije odprli sodoben center za usposabljanje. Investicija je stala šest milijonov evrov.

Gorenjska / ponedeljek, 11. marec 2019 / 23:10

Za pravno ureditev evtanazije

Društvo Srebrna nit – Združenje za dostojno starost je objavilo pobudo za pravno ureditev evtanazije, pod katero se je podpisalo več kot sto slovenskih intelektualcev, javnih osebnosti in mnenjskih vo...

Gorenjska / ponedeljek, 11. marec 2019 / 18:26

Za planinske koče zmanjkuje denarja

Turizem je v Sloveniji v razcvetu, prav tako obisk gora, a planinska društva s prostovoljnim delom in lastnimi sredstvi ne zmorejo več skrbeti za obnovo koč in planinskih poti, opozarjajo na Planinski...

Šport / ponedeljek, 11. marec 2019 / 18:25

Nordijci po vrhuncu sezone

Za športniki v nordijskem smučanju je vrhunec sezone, na katerem sta nase znova opozorila tudi dva mlada Gorenjca: smučarska tekačica Eva Urevc in smučarski skakalec Žiga Jelar.