Mark Toplak, novi direktor RAGOR-ja

Novi direktor RAGOR-ja

Prvega marca je vodenje Razvojne agencije Zgornje Gorenjske prevzel Mark Toplak.

Jesenice – Novi direktor Razvojne agencije Zgornje Gorenjske (RAGOR) je postal Mark Toplak, ki je zamenjal dolgoletnega direktorja Steva Ščavničarja. Toplak je po izobrazbi univerzitetni diplomirani strojnik, ki je študij MBA zaključil v Veliki Britaniji. Skoraj celotno kariero je delal v družbi IBM, zadnjih nekaj let pa je deloval kot samostojni podjetnik. Kot je dejal, se je lani decembra ponudila priložnost, da kandidira za mesto direktorja RAGOR-ja.

»RAGOR sem spoznal kot občinski svetnik in predsednik odbora za gospodarstvo na Občini Radovljica. Radovljica je ena od ustanoviteljic in vsa leta smo spremljali delo, sprejemali poročila in program dela javnega zavoda,« je povedal.

V RAGOR-ju je ta čas osem zaposlenih, v prvih tednih direktorovanja pa se je Toplak predvsem seznanil s sodelavci, delom in projekti, ki jih je veliko; ta čas je aktivnih kar 35. »Takoj je bilo treba začeti podpisovati pogodbe, predstavljati poročilo o delu v letu 2018 in program za leto 2019 občinam. Kot sem zapisal že v programu, nameravam nadaljevati delo predhodnika, revolucionarnih sprememb pa ne bom uvajal,« je pojasnil.

Ustanoviteljice RAGOR-ja so občine Jesenice, Kranjska Gora, Radovljica in Bohinj, programe pa izvaja na območju vseh sedmih občin Zgornje Gorenjske. Kot je dejal Toplak, si bo v prihodnje prizadeval, da bi ustanoviteljica ponovno postala Občina Žirovnica (ki je pred leti izstopila iz ustanoviteljstva) ter da bi se ustanoviteljicam pridružili tudi Občina Bled in Občina Gorje.

Novi direktor je sicer doma iz Zapuž, po rodu je iz Ljubljane, a na Gorenjskem živi že 33 let. Je oče dveh odraslih otrok (starejša hčerka je arhitektka, sin zdravnik) ter maturantke.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kultura / sreda, 22. junij 2011 / 07:00

Sivkaste morajo bit`

V kranjski Mestni hiši so odprli razstavo z naslovom Gremo po borovnice!. Da ta drobni gozdni sadež ni kar tako, izvemo tudi v ličnem katalogu Grabljice za borovnice.

Objavljeno na isti dan


Kamnik / torek, 2. januar 2024 / 20:22

Rokovski koncert za kamniške gorske reševalce

Glasbena skupina Adria Animals organizira dobrodelni koncert za kamniške gorske reševalce, ki bo 12. januarja v Baru kulture 313,6 v Medvodah.

GG Plus / torek, 2. januar 2024 / 20:22

MILJA za inkluzijo

Pred kratkim je potekal zaključni dogodek projekta Erasmus+ MILan in JAnez za inkluzijo – MILJA za inkluzijo. V obdobju dveh let so spoznavali podobnosti in razlike med srbskim in slovenskim siste...

Kranj / torek, 2. januar 2024 / 20:19

Če ni zapisano, se ni zgodilo

Matevž Oman je na kranjski občinski praznik postal častni občan Kranja. Ob obisku v njegovem domu v Stražišču dobimo vtis urejenosti, redoljubnosti in organiziranosti. Oman se vedno bolj zaveda, da je...

Preddvor / torek, 2. januar 2024 / 20:17

Začasno tri enote vrtca

V nenamenskem objektu na Beli bodo od januarja začasno trije oddelki vrtca.

Železniki / torek, 2. januar 2024 / 20:17

Začasno odpravili popolne zapore ceste pod Sušo

Železniki – Kratkotrajne popolne zapore na državni cesti med Železniki in Zalim Logom na območju gradnje vodnega zadrževalnika pod Sušo, ki so bile v veljavi od novembra lani, so bile pred kratkim...