Za vedoželjne učence
Na Osnovni šoli Orehek Kranj so v soboto pripravili že sedmo srečanje nadarjenih in ustvarjalnih gorenjskih osnovnošolcev ter njihovih učiteljev mentorjev.
Zavedamo se, da v rednem programu osnovne šole učenci ne morejo vselej potešiti vse svoje radovednosti in raziskovalne žilice, zato vedoželjnim otrokom vsako leto ponudimo delavnice, v katerih izvedo in odkrijejo kaj novega in zabavnega,« poudarjajo v Osnovni šoli Orehek, na kateri so letos gostili že sedmi Festival naše prihodnosti.
Za radovedne učence so letos pripravili kar 22 delavnic z različnih področij, od slovenščine, matematike in tujih jezikov do tehnike, glasbe in likovnega ustvarjanja. Delavnic se je udeležilo več kot tristo otrok iz 18 gorenjskih šol ter več kot štirideset mentorjev. Vsako leto medse povabijo tudi kakšnega zanimivega gosta, letos je bil to finalist šova Slovenija ima talent Tilen Lotrič, ki jim je zaupal ključ do uspeha: »Zastavljajte si ogromno majhnih ciljev, ki vas bodo na koncu pripeljali do tistega, kar res radi počnete.« Prepričan je namreč, da prav vsakdo v sebi skriva kakšen talent, le razvijati ga je treba. Ob tem pa se morajo zavedati, je poudaril, da se vedno, ko kaj dosežeš, delo šele zares začne. Predstavil jim je svojo prvo lastno skladbo z naslovom Jaz te pogrešam, zapel pa je tudi v duetu z učiteljico Simono Ostović.
V znanja in ustvarjalnosti polno dopoldne jih je s svojimi besedami pospremila še vršilka dolžnosti ravnateljice Katja Kržan, ki jim je zaželela, naj raziskujejo in uživajo ter pri tem odkrivajo svoje interese. Predstavnica Mestne občine Kranj Nada Bogataj Kržan je prepričana, da njihova radovednost in radoživost predstavlja našo prihodnost, Lucija Rakovec iz kranjske enote republiškega zavoda za šolstvo pa je poudarila, da kljub tehnološko dovršeni prihodnosti, ki nas čaka, nikoli ne smejo pozabiti na srce in predanost ciljem, ki si jih zastavijo. Janez Bešter iz kranjskega OpenLaba pa je poudaril, da so z udeležbo na festivalu naredili prvi korak k svojim uspehom. »Prihodnost je težko napovedovati, zato je najbolje, da jo sami ustvarjate.«