Veselo po domače

Folklorno društvo (FD) Bled že dvajsetič prireja prireditev Veselo po domače, ki bo v soboto, 29. decembra, ob 20. uri v Festivalni dvorani na Bledu. Nastopili bodo Ansambel Robija Zupana, Ansambel Bitenc, Ansambel Petra Finka, kvintet Smrtnik, Otroška folklorna skupina Ovsiše, Jerneja Terlikar, Duo Nota, Erazem in Miro ter folkloristi Folklornega društva Bled. Za humor bosta skrbeli Majda in Maruša, vodenje prireditve pa so zaupali članoma FD Bled Mateji Repe in Milanu Debeljaku. Tudi letos bo imela prireditev humanitarni značaj. Nanjo povabijo gojence Doma Matevža Langusa iz Radovljice in domov starostnikov iz Radovljice in Jesenic; prost vstop pa omogočijo tudi tistim, ki si vstopnic ne morejo privoščiti.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Tržič / petek, 24. junij 2016 / 11:04

Umetnikov ambient

Tržič – Danes, v petek, 24. junija, ob 19. uri bo v Paviljonu NOB, na ploščadi pred galerijo Ferda Mayerja odprtje umetnikovega ambienta. Hkrati s slednjim bo predstavljena tudi stalna razstava don...

Objavljeno na isti dan


Splošno / nedelja, 2. december 2007 / 07:00

Prvič proračun za dve leti

Jeseniška občina bo prvič dobila proračun za dve leti, 2008 in 2009. Na voljo bo 21 oziroma 23 milijonov evrov.

Splošno / nedelja, 2. december 2007 / 07:00

Jesenice brez državnega svetnika

Bogomir Vnučec bo v državnem svetu zamenjal Borisa Breganta.

Splošno / nedelja, 2. december 2007 / 07:00

Vedno glej na svetlo stran življenja

Matjaž Peskar je občinski svetnik na listi LDS. Zase pravi, da ima debelo kožo in veliko potrpežljivosti pri delu z ljudmi. Pa menda dobro zna pripovedovati vice.

Splošno / nedelja, 2. december 2007 / 07:00

Prostori so največji problem

Vse več jeseniških kulturnih društev se sooča s prostorsko stisko. Problem je tudi premajhno zanimanje mladih za kulturo.

Splošno / nedelja, 2. december 2007 / 07:00

Izdelovali so voščilnice in adventne venčke

V Planini pod Golico skrbijo za medsebojno sodelovanje in druženje krajanov.