Po ustanovni seji še izredna
Prejšnji teden se je na konstitutivni seji že sestal novi občinski svet. Sledila je prva izredna seja, na kateri so svetniki zagotovili sredstva za sanacijo posledic oktobrskega neurja.
Kranjska Gora – Prejšnji ponedeljek se je na konstitutivni seji sestal novi občinski svet Občine Kranjska Gora, ki ga tudi v tem mandatu vodi dosedanji župan Janez Hrovat. V 16-članskem občinskem svetu so štirje predstavniki Slovenske demokratske stranke, Bogdan Janša, Sonja Kavalar, Gregor Miklič in Jelica Majer, osem predstavnikov Alpske liste Janeza Hrovata, Branislava Vovk, Žiga Židan, Klavdija Gomboc, Marko Kopač, Ena Girandon, Jože Dovžan, Katarina Štravs in v nadaljevanju predvidoma Blaž Lavtižar, deveti na Alpski listi, ki bo zamenjal prvega na listi župana Janeza Hrovata; ta je z nastopom novega mandata podal odstop z mesta svetnika. Predstavnik stranke Nova Slovenija – Krščanski demokrati v sedmem sklicu kranjskogorskega občinskega sveta je Uroš Kopavnik, SMC – Stranke modernega centra Tjaša Prusnik, predstavnika Socialnih demokratov pa sta Janja Dolhar in Izidor Podgornik. V občinskem svetu so svetnice in svetniki po spolu zastopani v enakem številu.
Županova Alpska lista ima tudi v novem občinskem svetu tako kot v preteklih štirih letih osem mandatov. Nova obraza v občinskem svetu sta Klavdija Gomboc in Marko Kopač, ki sta nadomestila Janjo Seljak in Branka Hlebanjo. Največja sprememba v sestavi novega občinskega sveta v primerjavi s prejšnjim je dejstvo, da v njem ni več liste nekdanjega župana Jureta Žerjava, ki letos ni več sodelovala na volitvah. Lista je imela v prejšnjem mandatu v svetu dva predstavnika, za toliko se je v novem občinskem svetu okrepila SDS.
Svetniki so takoj po ustanovitveni seji imeli že prvo izredno sejo, na kateri so potrdili tretji rebalans letošnjega proračuna. Na ta način so zagotovili dodatna sredstva za sanacijo posledic nedavnega neurja. Škoda, ki je nastala v vodni ujmi, je namreč višja od sredstev, ki jih je imela občina na voljo v posebej za tovrstne razmere oblikovanem skladu. »Za izvedbo ukrepov za zavarovanje in preprečitev neposredne škode ter zagotovitve osnovnih pogojev za življenje smo s strani Vlade Republike Slovenije za območje hudournika Belca prejeli 75 tisoč evrov. Za ta znesek smo v proračunu dvignili namenske prihodke in odhodke. Po dosedanjih podatkih je višina stroškov intervencije 107.530 evrov, zato je treba zagotoviti dodatnih 32.530 evrov,« so pojasnili na občinski upravi. V sklad za naravne nesreče so razporedili še dodatnih zakonsko dovoljenih 95 tisoč evrov, v proračunu pa zagotovili tudi 15 tisoč evrov, namenjenih plačilu smučarskih vozovnic za dijake.