Župan devetdesetletnike povabil na kosilo

Kranjska Gora – Kranjskogorski župan Janez Hrovat je tudi letos pred občinskim praznikom, ki ga v Kranjski Gori obeležujejo 7. avgusta, na kosilu sprejel občanke in občane, ki so letos že ali pa še bodo dopolnili devetdeset let. Obujali so spomine na mladost in leta, ko so še hodili v službo, zdaj pa vsi ponosno štejejo, koliko imajo vnukov in pravnukov. Srečanja v Radovni se je udeležilo šest od enajstih slavljencev: Vida Rožič, Marijan Kavalar, Janez Oman, Delfa Šolaja, Jožef Robič in Stanislava Možina. Ostale, ki se srečanja niso mogli udeležiti, bo župan obiskal na domu. To so Mihael Avgust Oitzl, Andrej Kristjan Robič, Bernarda Zeitlinger, Antonija Jereb in Ludovika Zorman. »Tudi jesen življenja je lahko lepa, če je srce mlado in če se počutimo mlade. Notranji mir, volja, energija in veselje do življenja so tisto, kar šteje in kar nas žene naprej,« je po prijetnem druženju sklenil župan Janez Hrovat.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / ponedeljek, 25. maj 2009 / 07:00

Tudi v Savi izguba

Neugodne gospodarske razmere v prvem četrtletju so povzročile za 2,7 milijona evrov izgube. Letošnji plan bo težko uresničljiv.

Objavljeno na isti dan


Razvedrilo / torek, 11. februar 2014 / 07:00

Njena dobra volja je nalezljiva

»Petdeset? Nič ne boli, le drug' dan glava,« je v smehu dejala Tatjana Germovnik s Kokrice pri Kranju kmalu zatem, ko je 23. januarja dopolnila petdeset let.

GG Plus / torek, 11. februar 2014 / 07:00

Za odprtost učenja

Na mednarodni konferenci EDUvision 2013 v Ljubljani sta dva dijaka Šolskega centra Kranj mini računalnik RaspberryPi predstavila kot dober učni pripomoček za šole.

GG Plus / torek, 11. februar 2014 / 07:00

Druženje radovednih

V Osnovni šoli Orehek so prvo soboto v februarju pripravili že drugo srečanje gorenjskih osnovnošolcev in njihovih mentorjev v okviru Festivala naše prihodnosti.

GG Plus / torek, 11. februar 2014 / 07:00

Dijaki naj sledijo svojim željam

Študijska namera ni rezultat enega pogovora s kariernim svetovalcem, ampak je proces, ki zahteva svoj čas, opozarja Vesna Smolej Vrzel iz šolske svetovalne službe Gimnazije Jesenice.

Rekreacija / torek, 11. februar 2014 / 07:00

Bam.Bijeva nova sezona

Pred startom v novo sezono so najprej zaključili preteklo.