
Loka je športno velemesto
Zavod za šport in Športna zveza Škofja Loka sta minuli torek že sedemnajstič podelila priznanja športnikom in športnim delavcem za minulo leto. Svečane listine so si zaslužili rokometni reprezentanti Darko Cingesar, Jure Dolenec in Matej Gaber ter Športno društvo Godešič ob petdesetletnici.
Močan aplavz zbranih v Sokolskem domu in simbolično priznanje sta si zaslužila tudi predsednik Odbojkarskega kluba Gregor Kamin in škofjeloški podžupan Tine Radinja, ki sta letos na začetku februarja ob zastoju srca rešila življenje starejšemu moškemu, ki je vadil v Športni dvorani Trata.
Škofja Loka – »Eden izmed smučarskih zanesenjakov je pred leti v njihovi himni zapisal, da Škofja Loka ''velemesto n'kol ni b'la in n'kol ne bo''. V geografskem smislu seveda drži, da Škofja Loka nikoli ne bo velemesto, po športni plati pa vsekakor ne drži! Škofja Loka je namreč po številu športnikov prepoznavna v širšem mednarodnem prostoru, saj je od leta 1936 do danes dala kar 23 olimpijcev. Poleg njih je treba spomniti tudi na vse športnike, ki tekmujejo v neolimpijskih športih, in športnike, ki jim zaradi različnih dejavnikov verjetno ne bo dano, da bi nastopili na olimpijskih igrah,« je ob čestitkah letošnjim nagrajencem poudaril predsednik Športne zveze Škofja Loka Blaž Pipp ter nato v roke segel dobitnikom priznanj za športne rezultate in mladim perspektivnim športnikom. Tradicionalne majolike so prejeli: Sašo Bertoncelj za uspehe na konju z ročaji, Andreja Dolinar za uspehe v namiznem tenisu, Tine Gartner, Jošt Juričan in Matic Pipp za uspehe v rokometu, Alojzija Pirc za uspehe v kegljanju, Gregor Selak za uspehe v športnem plezanju, Janez Svoljšak za uspehe v lednem plezanju in Žan Tušek za uspehe v teku na smučeh.
Bronaste plakete za minulo leto sta si zaslužila člana jadralnega kluba Loka Timing Miloš Četrtič in Goran Djordjevič, predsednik Odbora za muzej športa Marjan Luževič in član Avto-moto društva Škofja Loka Niko Prevc. Srebro plaketo so prejeli člani Smučarskega kluba Alpetour Stane Kejžar ter Matevž in Marica Maretič, prav tako pa je bil s srebrno plaketo nagrajen dolgoletni rokometni delavec in trener Igor Stupnišek.
Zlate plakete so si zaslužili svetovna prvakinja v supanju Manca Notar, dolgoletni vodja karate športnega krožka Miha Oblak, tekmovalec in trener Smučarskega kluba Alpetour Uroš Peternel, Odbojkarski klub Lubnik ob praznovanju jubileja, štiridesetletnice obstoja, ter Plezalni klub Škofja Loka, ki je prav tako praznoval štiridesetletnico. Enak jubilej je lani praznovalo Športno društvo Polet, ki si je prav tako zaslužilo zlato plaketo. Svečane listine so si zaslužili člani slovenske rokometne reprezentance Darko Cingesar, Jure Dolenec in Matej Gaber, ki so športno pot začeli v domači rokometni šoli in jo nadaljevali v škofjeloškem rokometnem društvu. Nato so odšli v nekatere druge slovenske rokometne kolektive, trenutno pa vsi trije igrajo v tujini: Darko Cingesar v francoskem Aixu, Jure Dolenec v španski Barceloni, Matej Gaber pa v madžarskem Picku Szegedu. Vsi trije so nastopili tudi na lanskem svetovnem prvenstvu v rokometu v Franciji, od koder so prinesli zgodovinska bronasta odličja. Svečano listino je v imenu Športnega društva Kondor Godešič, ki letos praznuje petdeseto obletnico ustanovitve, prevzel predsednik Jože Hafner.