Gorenjska banka dvignila dobiček

Vodenje Gorenjske banke prevzema sedanji predsednik nadzornega sveta David Benedek.

Kranj – Nadzorni svet Gorenjske banke je pred dnevi potrdil revidirano letno poročilo za leto 2017, ki je bilo tako po rasti kot dobičkonosnosti najuspešnejše v zadnjem srednjeročnem obdobju, so sporočili iz banke. Gorenjska banka je lani ustvarila 15,6 milijona evrov dobička iz rednega delovanja, kar je za 16 odstotkov več kot v letu 2016, dobiček pred davki v višini 10,1 milijona evrov je bil višji kar za 35 odstotkov, čisti dobiček v višini 6,5 milijona evrov pa za tri odstotke.

Obseg poslovanja, merjen z bilančno vsoto, so lani povečali za 23,8 odstotka na 1,87 milijarde evrov. Kot so razložili, sta k temu prispevala skoraj 21-odstotno povečanje depozitov in rast kreditnega portfelja, ki je bila kar 19-odstotna, tako da je banka okrepila tudi tržni položaj, saj je banka tako pri depozitnem kot kreditnem poslovanju rasla hitreje kot slovenski bančni sistem.

V leto 2018 je tako Gorenjska banka vstopila v dobri poslovni kondiciji in z dobro osnovo za uresničitev zastavljene razvojne strategije, ki predvideva nadzorovano in vzdržno rast v vseslovensko univerzalno banko, so sporočili. Nadzorni svet je ob tem ugotovil, da je banka glede na poslovni model in strateške cilje kapitalsko močna in ustrezno likvidna.

S 1. aprilom funkcijo nadomestnega člana oziroma predsednika uprave banke prevzema dosedanji predsednik nadzornega sveta David Benedek, saj bo Andrej Andoljšek na lasten predlog mandat predsednika uprave predčasno končal 31. marca.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Rekreacija / torek, 22. junij 2021 / 09:40

V Škofji Loki nova zmagovalca

Tek štirih mostov je v tekmovalnem delu letos potekal na pet kilometrov dolgi progi, zmagovalca pa sta prvič postala Aljaž Makovec in domačinka Maja Vene.

Objavljeno na isti dan


Kranj / torek, 14. september 2010 / 07:00

Hermina Krt predstavila listo

Kranj - Kakovost življenja, rast in razvoj, ureditev prostora in čisto okolje so štirje programski cilji županske kandidatke Hermine Krt, ki je v petek predstavila tudi sestavo s...

Škofja Loka / torek, 14. september 2010 / 07:00

Pozornost tudi družinam

Prvič v desetih letih bo s svojim kandidatom za župana v Škofji Loki nastopila tudi Nova Slovenija. V boj za županski stolček se bo podal Klemen Štibelj.

Zanimivosti / torek, 14. september 2010 / 07:00

Tkalci elite, zarote ali človekoljubja?

Spodnji Brnik - V Dvoru Jezeršek na Spodnjem Brniku so v torek pripravili debatni večer s pomenljivim naslovom Klubi Lions in Rotary – tkalci elite, zarote ali človekoljubja?. Po...

Kranjska Gora / torek, 14. september 2010 / 07:00

Začeli gradnjo doma starejših

V petek so v Kranjski Gori položili temeljni kamen za dom starejših občanov. Prvi stanovalci že prihodnjo zimo.

Bled / torek, 14. september 2010 / 07:00

Želi nadaljevati začeto delo

Tako je ob predstavitvi večjih naložb in drugih projektov v iztekajočem se mandatu poudaril župan Janez Fajfar.