Telekomu grozi plačilo odškodnine

Ker je Telekom Slovenije zlorabljal prevladujoč položaj na trgu, mu po izračunih T-2 grozi plačilo 261 milijonov evrov odškodnine.

Kranj – Agencija za varstvo konkurence je že septembra 2008 zoper podjetje Telekom Slovenije začela postopek zaradi suma kršitve zlorabe prevladujočega položaja na trgu, pri tem pa je preiskovala tudi ravnanja, ki jih družbi v pravdnem postopku očita telekomunikacijska družba T-2. Pred tremi leti je agencija izdala odločbo, s katero je odločila, da je Telekom Slovenije zlorabljal prevladujoč položaj na trgu, in sicer tudi glede kršitev, ki jih očita družba T-2.

Telekom Slovenije je odločbo agencije izpodbijal pred upravnim sodiščem, ki pa je 9. januarja letos v upravnem sporu delno ugodilo tožeči stranki, v ostalem delu pa je tožbo zavrnilo. Kot so ob tem sporočili iz T-2, ki je v večinski lasti kranjske družbe Garnol, je sodišče v celoti zavrnilo tožbo v delu, ki zadeva T-2. »Na podlagi te sodbe upravnega sodišča je sedaj dokončno, da je Telekom Slovenije protipravno omejeval dostop do omrežne infrastrukture in zlorabljal prevladujoč položaj na trgu, kot je že leta 2015 ugotovila agencija za varstvo konkurence, zato T-2 upravičeno terja od njega odškodnino, ki na današnji dan znaša 261 milijonov evrov,« so v T-2 zapisali v sporočilo za javnost.

Kot je znano, je družba T-2 začela postopek proti Telekomu Slovenije zaradi zlorabe prevladujočega položaja na trgu in neenakega obravnavanja glede medomrežnega povezovanja oziroma operaterskega dostopa že leta 2007 ter zahtevala plačilo odškodnine 129,6 milijona evrov, skupaj z zakonskimi zamudnimi obrestmi od 16. januarja 2007 dalje. Tožbeni zahtevek je odtlej do danes narasel na 261 milijonov evrov in se zaradi obračuna zamudnih obresti vsako leto poveča še za 25 milijonov evrov. Telekomu poleg plačila odškodnine grozi še kazen agencije za varstvo konkurence, ki znaša do deset odstotkov letnega prometa družbe v predhodnem letu in torej lahko seže do 70 milijonov evrov.

V Telekomu bodo sodbo upravnega sodišča proučili in se na podlagi tega odločili glede nadaljnjih korakov.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / / 07:00

Previdno pri skokih na glavo v vodo

Kirurgi v Univerzitetnem kliničnem centru na leto obravnavajo približno petdeset poškodb, ki so posledica neprevidnih skokov na glavo v vodo.

Objavljeno na isti dan


Splošno / nedelja, 20. april 2008 / 07:00

Janez ima popravljeno dvigalo

Akcija pomoči za invalida paraplegika Janeza Ravnika je nov dokaz, da še obstajajo ljudje odprtih src.

Splošno / nedelja, 20. april 2008 / 07:00

Pikova dama bo oživela

Vrsto let opuščen objekt Pikova dama na Jesenicah bo, kot vse kaže, vendarle oživel. Že pred časom ga je kupila Lea Pogačnik, ki ima zasebno lekarno na Plavžu. Okvirni idejni načrti za obn...

Splošno / nedelja, 20. april 2008 / 07:00

Ob izidu Morskih zgodb Tomaža Iskre

Pred nedavnim je izšla v majhni bibliofilski izdaji knjižica Morske zgodbe vsestranskega jeseniškega ustvarjalca Tomaža Iskre. Knjiga je izšla v samozaložbi, saj vsi vemo, da se veliki založniki...

Prosti čas / nedelja, 20. april 2008 / 07:00

Pokojni maršal se je ustavil v Grajskem pabu

V petek so v Radovljici odprli prenovljen Grajski pub. Lokal je sicer v tem koncu Gorenjske dokaj prepoznaven, se je pa novi lastnik Jure Kuralt iz Lesc (tovrsten posel mu ni tuj, s...

Prosti čas / nedelja, 20. april 2008 / 07:00

Šestič je športna miss postala Ljubljančanka

Med štiriindvajsetimi kandidatkami za letošnjo šesto Miss športa je naziv najlepše osvojila osemnajstletna Ljubljančanka Pia Arhar.