Ostanki hrane končajo v gozdu
V gozdu v bližini Šenčurja se dvakrat mesečno pojavljajo kupi ostankov hrane. Lastnik gozda onesnaževalca prosi, naj preneha s početjem.
Šenčur – V gozdu v bližini Poslovne cone Šenčur nekdo že skoraj eno leto odlaga ostanke hrane, zadnjič se je to zgodilo v torek. Lastnik gozda Milan Zorman s kmetije Pri Debelek iz Šenčurja glede na količino odvržene hrane sumi, da gre za gostinca. »Odvržena hrana se v našem gozdu praktično pojavlja že vse leto, in sicer enkrat do dvakrat na mesec. Najprej smo jo redno odstranjevali, zdaj pa sem se tega že naveličal. Kdorkoli že to počne, ga prosim, naj s takim početjem preneha,« je povedal.
»Sprva so se ostanki hrane, po moji oceni gre vsakič za trideset do štirideset litrov hrane, pojavljali ob naši gozdni poti sredi gozda, ki smo jo zato zaprli, in od tedaj imamo tam mir. V zadnjih mesecih pa so se začeli pojavljati ob javni poti v bližini šenčurske poslovne cone oziroma avtoceste, ki je seveda ne smem zapreti. Inšpekcije nima smisla klicati, saj vem, kakšen bo njen odgovor – če ni znan povzročitelj, mora odpadke odstraniti lastnik gozda. Tako je bilo še vsakič, ko so se v našem gozdu začele kopičiti smeti in smo to prijavili,« je razložil Zorman, ki zdaj upa, da bo morda vsaj javen poziv preko našega časopisa neznanega onesnaževalca odvrnil od nemarnega početja. Če ta morda še ne ve: kuhinjski ostanki sodijo na kompost ali pa v posebne zabojnike za zbiranje bioloških odpadkov.



Zgornja Gorenjska
Kranjska Gora
Jesenice
Žirovnica
Radovljica
Bled
Gorje
Bohinj
Osrednja Gorenjska
Tržič
Naklo
Kranj
Preddvor
Jezersko
Šenčur
Cerklje na Gorenjskem
Južna Gorenjska
Železniki
Žiri
Gorenja vas-Poljane
Škofja Loka
Medvode
Vodice
Vzhodna Gorenjska
Komenda
Kamnik
Mengeš
Trzin
Domžale
Moravče
Lukovica
Karavanke
