Všeč mi je ...

... ker imamo prijatelje in se razumemo, ko se v družbi počutim domače, sprejeto in udobno, ko se počutim varno, ko lahko prispevam k idejam in k skupnemu dobremu, ko ti prijatelji zaupajo do te mere, da te prosijo za osebno pomoč, zelo mi je všeč, ko sem v nečem dober in sem koristen, všeč mi je, da sem drugačen, všeč mi je, da so me sprejeli, ko me cenijo, da znam poslušati, da znam sprejemati in dajati. Všeč mi je, ker vem, da ti veliko pomenim, ko grem lahko zgodaj spat, ko se zabavam, ko je pred mano vsaj malo bolj umirjen teden, ko se smejim, ko me nekdo spodbuja, všeč mi je, ko opazijo moje delo, ko se zanimajo zame, všeč mi je, ko vem, da me spoštujejo, ko je mož opazil, da sem se posebno zanj potrudila z dobrim kosilom, dobro mi dene, ker si me pohvalila, všeč mi je, da nikoli ne pozabiš na moj rojstni dan, všeč mi je, da s sosedi večkrat popijemo kavico in se pogovarjamo, res sem ponosen, da se skupaj trudiva vzgajati otroke, da mi pomagaš pri gospodinjstvu in da se ne obnašaš kot gost, da vedno poskrbiš za moj avto, da si mi na razpolago, ko sem slabe volje, da ostajaš miren, ko jaz norim, da vztrajaš, da se pogovoriva do konca, da v družbi pogledaš, kje sem in kako mi je, da kipim od idej, všeč mi je, ko se mi ljudje zahvalijo, da sem se osvobodil krivde, da kolesarim, ko sem v gorah, ko pada sneg, ko imamo mirno vzdušje v družini, da lahko skupaj molimo in se tako umirimo, ko spoznavam nove stvari, ker se je življenje umirilo, ker so otroci odrasli. Všeč mi je, ker se znam postaviti zase, ker me vnuki pridejo pogledat, ker me otroci večkrat pokličejo, da bom praznike preživel izven velikih mest, ljubim mir v naših gozdovih, lepoto naše dežele, ko se mi ljudje opravičijo, ko zberem pogum in se opravičim, ko se spomnim najine zgodnje zaljubljenosti in opazujem, kaj sva iz nje naredila, všeč mi je december in pričakovanje božiča, ko lahko obdarujem drage ljudi, ko srečujem ljudi, ki se spoštujejo in cenijo, ko lahko sam sebe pohvalim, všeč mi je, ker končno lahko sprejmem pohvalo in sem ponosen nase, ker se vsak teden dobim z bivšimi sodelavkami, ker grem večkrat na jutranjo telovadbo, ker ne tarnam in ne jamram, ker lahko delam dobro vsak dan, ker imam moč, da skrbim sam zase, ker me imaš rada, ker ne dovoliva več, da bi nama jeza uničila večere, ker me zanima toliko različnih stvari, všeč mi je, če me kdo vpraša za nasvet, in všeč mi je, da ga dam le tistemu, ki me prosi zanj, ker se ne oziram več na mnenja drugih ljudi, ker jaz sam postajam gospodar svojega življenja, ker opažam, da sem delal napake in jih kljub starosti popravljam, ker spoznavam, da so zidovi, bleščeči avtomobili in lepe obleke manj vredne, kot sem si dolgo predstavljal … Joj, koliko je tega. In vsak ima svojo zgodbo »všeč mi je«.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorenjska / torek, 18. junij 2024 / 06:00

Gorenjski glas, št. 49

Gorenjski glas, 18. junij 2024, št. 49

Objavljeno na isti dan


Kranj / torek, 14. september 2010 / 07:00

Hermina Krt predstavila listo

Kranj - Kakovost življenja, rast in razvoj, ureditev prostora in čisto okolje so štirje programski cilji županske kandidatke Hermine Krt, ki je v petek predstavila tudi sestavo s...

Škofja Loka / torek, 14. september 2010 / 07:00

Pozornost tudi družinam

Prvič v desetih letih bo s svojim kandidatom za župana v Škofji Loki nastopila tudi Nova Slovenija. V boj za županski stolček se bo podal Klemen Štibelj.

Zanimivosti / torek, 14. september 2010 / 07:00

Tkalci elite, zarote ali človekoljubja?

Spodnji Brnik - V Dvoru Jezeršek na Spodnjem Brniku so v torek pripravili debatni večer s pomenljivim naslovom Klubi Lions in Rotary – tkalci elite, zarote ali človekoljubja?. Po...

Kranjska Gora / torek, 14. september 2010 / 07:00

Začeli gradnjo doma starejših

V petek so v Kranjski Gori položili temeljni kamen za dom starejših občanov. Prvi stanovalci že prihodnjo zimo.

Bled / torek, 14. september 2010 / 07:00

Želi nadaljevati začeto delo

Tako je ob predstavitvi večjih naložb in drugih projektov v iztekajočem se mandatu poudaril župan Janez Fajfar.