Všeč mi je ...

... ker imamo prijatelje in se razumemo, ko se v družbi počutim domače, sprejeto in udobno, ko se počutim varno, ko lahko prispevam k idejam in k skupnemu dobremu, ko ti prijatelji zaupajo do te mere, da te prosijo za osebno pomoč, zelo mi je všeč, ko sem v nečem dober in sem koristen, všeč mi je, da sem drugačen, všeč mi je, da so me sprejeli, ko me cenijo, da znam poslušati, da znam sprejemati in dajati. Všeč mi je, ker vem, da ti veliko pomenim, ko grem lahko zgodaj spat, ko se zabavam, ko je pred mano vsaj malo bolj umirjen teden, ko se smejim, ko me nekdo spodbuja, všeč mi je, ko opazijo moje delo, ko se zanimajo zame, všeč mi je, ko vem, da me spoštujejo, ko je mož opazil, da sem se posebno zanj potrudila z dobrim kosilom, dobro mi dene, ker si me pohvalila, všeč mi je, da nikoli ne pozabiš na moj rojstni dan, všeč mi je, da s sosedi večkrat popijemo kavico in se pogovarjamo, res sem ponosen, da se skupaj trudiva vzgajati otroke, da mi pomagaš pri gospodinjstvu in da se ne obnašaš kot gost, da vedno poskrbiš za moj avto, da si mi na razpolago, ko sem slabe volje, da ostajaš miren, ko jaz norim, da vztrajaš, da se pogovoriva do konca, da v družbi pogledaš, kje sem in kako mi je, da kipim od idej, všeč mi je, ko se mi ljudje zahvalijo, da sem se osvobodil krivde, da kolesarim, ko sem v gorah, ko pada sneg, ko imamo mirno vzdušje v družini, da lahko skupaj molimo in se tako umirimo, ko spoznavam nove stvari, ker se je življenje umirilo, ker so otroci odrasli. Všeč mi je, ker se znam postaviti zase, ker me vnuki pridejo pogledat, ker me otroci večkrat pokličejo, da bom praznike preživel izven velikih mest, ljubim mir v naših gozdovih, lepoto naše dežele, ko se mi ljudje opravičijo, ko zberem pogum in se opravičim, ko se spomnim najine zgodnje zaljubljenosti in opazujem, kaj sva iz nje naredila, všeč mi je december in pričakovanje božiča, ko lahko obdarujem drage ljudi, ko srečujem ljudi, ki se spoštujejo in cenijo, ko lahko sam sebe pohvalim, všeč mi je, ker končno lahko sprejmem pohvalo in sem ponosen nase, ker se vsak teden dobim z bivšimi sodelavkami, ker grem večkrat na jutranjo telovadbo, ker ne tarnam in ne jamram, ker lahko delam dobro vsak dan, ker imam moč, da skrbim sam zase, ker me imaš rada, ker ne dovoliva več, da bi nama jeza uničila večere, ker me zanima toliko različnih stvari, všeč mi je, če me kdo vpraša za nasvet, in všeč mi je, da ga dam le tistemu, ki me prosi zanj, ker se ne oziram več na mnenja drugih ljudi, ker jaz sam postajam gospodar svojega življenja, ker opažam, da sem delal napake in jih kljub starosti popravljam, ker spoznavam, da so zidovi, bleščeči avtomobili in lepe obleke manj vredne, kot sem si dolgo predstavljal … Joj, koliko je tega. In vsak ima svojo zgodbo »všeč mi je«.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Prosti čas / petek, 26. junij 2009 / 07:00

Sonce v tubi

Najbolj zdrav način, kako priti do lepe porjavele polti, je zagotovo s pomočjo izdelkov za samoporjavitev.

Objavljeno na isti dan


Kranj / nedelja, 1. julij 2007 / 07:00

Dom upokojencev ne more biti bolnišnica

Stanovalka Doma upokojencev je opozorila na nekaj problemov v domskem življenju.

Splošno / nedelja, 1. julij 2007 / 07:00

Mond na vrhu Šmarjetne

Na šestem turnirju za državno prvenstvo v taroku je na Šmarjetni nad Kranjem igralo 138 tarokistov iz vse Slovenije. Tarokisti Merkurja zadnja leta najboljši.

Splošno / nedelja, 1. julij 2007 / 07:00

Nova generacija odličnjakov

Letos je zaključilo šolanje v kranjskih osnovnih šolah 112 učenk in učencev, ki so bili vsa leta odlični.

Splošno / nedelja, 1. julij 2007 / 07:00

Meščanska poroka za "naj" par

V soboto, 16. junija, sta se poročila ­­­­Ana Cestnik in Peter Razboršek, ki ste ju v akciji Gorenjskega glasa in Zavoda za turizem Kranj izbrali bralci.

Kranj / nedelja, 1. julij 2007 / 07:00

Cestni režim je treba spremeniti

Na razdalji tristo metrov sta kar dve kritični točki; prva preti voznikom na koncu Delavskega mostu, druga v bližini farme Rešet je nevarna pešcem. Na Direkciji Republike Slovenije za ceste so bili sk...