V soboto so slovesno odprli novoasfaltirani odsek lokalne ceste Strmica–Čepulje. / Foto: Primož Pičulin

Strmica je dobila boljšo cesto

V vasi Strmica so letos dokončno uredili kilometer dolg odsek skozi vas proti Čepuljam, s čimer so poleg vaščanov boljšo povezavo dobili tudi tisti, ki si po tej cesti krajšajo pot iz kranjske v škofjeloško občino in v Selško dolino.

Strmica – V vasi Strmica, ki leži ob lokalni cesti Ševlje–Stražišče, so si že desetletja želeli boljše ceste. Kot že ime vasi pove, se je cesta strmo vzpenjala skoznjo, bila je ozka, nepregledna, vozila so se težko srečevala, neurja so jo pogosto razdejala, grozili so ji plazovi. Del ceste v spodnjem delu vasi so pred leti že uredili, s projekti asfaltiranja preostanka ceste pa so začeli pred petimi leti. Prvi poskus je spodletel, ker ni bilo vseh soglasij lastnikov zemljišč na trasi.

»Vendar nismo obupali, v letih 2013 in 2014 je stvar vendarle stekla. Lani smo dosegli še zadnji dogovor z lastnikom zemljišča. Razširili smo cesto, uredili odvodnjavanje, zgradili oporne zidove, uredili najbolj problematični ovinek, asfaltirali. Gradbena dela so bila opravljena letošnjo pomlad,« je na slovesnosti ob odprtju ceste dejal Zdravko Markelj, predsednik sveta KS Bukovica - Bukovščica. Glavnino naložbe, vredne okoli 320 tisoč evrov, je financirala Občina Škofja Loka, del je prispevala tudi sosednja Mestna občina Kranj, ki že sicer pozimi vzdržuje del ceste od kamnoloma do občinske meje. Kot je še dodal Markelj, so se po ureditvi ceste razblinili dvomi domačinov, da bo skozi vas več prometa in s tem ogrožena varnost vaščanov. Motorni promet se ni občutno povečal, pač pa se po cesti, ki je zanje varnejša kot regionalna cesta Kranj–Škofja Loka, sedaj vozi več kolesarjev.

S kolesom je cesto v družbi kolesarjev iz Rekreatura pred kratkim preizkusil škofjeloški župan Miha Ješe. Ob odprtju, ki se ga je udeležil v družbi gostov iz tujine, članov predsedstva združenja Douzelage, je izrazil zadovoljstvo, da je cesta lepo urejena. Napovedal je že nove cilje: jesensko preplastitev mostu v Ševljah in popis del na cesti Bukovščica–Ševlje, kjer bi lahko že naslednje leto začeli gradnjo. Da je cesta sedaj slednjič urejena, pa je zadovoljen tudi predsednik KS Jošt v sosednji mestni občini Kranj Janez Rakovec: »S kranjske smeri je bila cesta zgrajena že leta 1992. Veseli smo, da je sedaj tudi s škofjeloške. Del sredstev za odsek od kamnoloma do občinske meje je prispevala tudi kranjska občina, in sicer 15 tisoč evrov. Za te kraje je sedaj bolje poskrbljeno, takih dosežkov si še želimo.«

Prireditev ob odprtju s kulturnim programom sta skupaj pripravili KS Bukovica - Bukovščica in Jošt, pridobitev je blagoslovil župnik Anton Slabe.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / ponedeljek, 24. junij 2024 / 13:44

Vroče športno poletje

O tem, da imamo Slovenci in tudi Gorenjci radi šport, gotovo nihče ne dvomi. Na evropskem prvenstvu v nogometu to trenutno dokazujejo tako navijači kot nogometaši naše reprezentance, na če...

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / ponedeljek, 24. maj 2010 / 07:00

Špela z Močjo srca

Po osmih letih na slovenski glasbeni sceni, najprej s Foxy Teens, nato s skupino Atomik Harmonik, je Špela Grošelj pred občinstvo stopila kot samostojna pevka.

Prosti čas / ponedeljek, 24. maj 2010 / 07:00

Modri val in Trio Šubic

Na desetem Večeru slovenskih viž v narečju, ki bo 11. junija ob 19.30 v Škofji Loki, bosta nastopila tudi primorski ansambel Modri val in Trio Šubic, ki prihaja s škofjeloškega območja.

Prosti čas / ponedeljek, 24. maj 2010 / 07:00

Mešani občutki pred Evrovizijo

Na letošnjem Izboru za pesem Evrovizije, ki bo ta teden v Oslu, bodo Slovenijo s skladbo Narodnozabavni rock zastopali ansambel Žlindra & Kalamari. Nekaj glasbenikov smo povprašali za mnenje o slovens...

Prosti čas / ponedeljek, 24. maj 2010 / 07:00

Missica za vikend

Prav nič prijetno ni, če vas izberejo za najlepšo v slovenskem univerzumu, potem pa vam po dveh dneh vzamejo krono z razlago, da je prišlo do napačnega vrstnega reda. Da je slačifantovstvo donosen pos...

Prosti čas / ponedeljek, 24. maj 2010 / 07:00

Povej, kaj sanjaš

»Vsakih nekaj dni se mi sanja o dojenčkih. Sanje so različno intenzivne, različno se jih spomnim, vedno pa se v njih pojavlja kaka morbidnost. Tako sem sanjala, da so v nakupovalnem središču...