Šampionski naziv za Megličev med
Čebelar Anton Meglič iz Doline je na ocenjevanju medu v Gornji Radgoni za gozdni med prejel najvišje priznanje, to je naziv šampion.
Kranj – V okviru priprav na kmetijsko-živilski sejem Agra v Gornji Radgoni je potekalo tudi ocenjevanje medu. Triindevetdeset čebelarjev iz Slovenije, Hrvaške, Madžarske, Slovaške ter Bosne in Hercegovine je na ocenjevanje dalo 120 vzorcev medu, od tega 83 čebelarjev iz Slovenije 109 vzorcev. Ocenjevalna komisija je šampionski naziv podelila medu, ki ga je na ocenjevanje dal čebelar Anton Meglič iz Doline (občina Tržič). Naziv prvak vrste, to je za najboljši med v posamezni vrsti, je prejelo pet čebelarjev, med njimi poleg Megliča še Čebelarstvo Kokl (Tomaž Kokl) iz Potoč pri Preddvoru za smrekov med. Čebelarstvo Ambrožič s Sela pri Bledu je prejelo zlato medaljo za smrekov med, Klemen Božnik iz Križev zlato za gozdni med, Drago Finžgar iz Begunj prav tako zlato medaljo za gozdni med, Čebelarstvo Kimovec iz Šenčurja zlati medalji za gozdni in akacijev med ter srebrno medaljo za kostanjev med, Jožef Kokl iz Potoč zlati medalji za smrekov med, Čebelarstvo Kokl (Tomaž Kokl) prav tako iz Potoč zlato medaljo za smrekov med, Ludvik Malovrh iz Potoč zlato za smrekov med, Anton Meglič iz Doline zlato za gozdni med, Konrad Ozebek z Brega pri Žirovnici srebrno za smrekov med, Jože Ribnikar z Golnika zlato za gozdni med in srebrno za cvetlični med, Miha Rozman s Češnjice pri Kropi zlato za gozdni med, Mitja Smrdel iz Kranja pa zlato medaljo za smrekov med in srebrno za kostanjev med.
Predsednica ocenjevalne komisije prof. dr. Terezija Golob z Biotehniške fakultete v Ljubljani je dejala, da so posebna vremenska obdobja tako v zimskem in spomladanskem kot zgodnje poletnem času vplivala na količino in kakovost medu, posledično pa tudi na zastopanost posameznih vrst medu na ocenjevanju. Med 120 vzorci je bilo namreč kar 57 vzorcev gozdnega medu, od tega jih je kar 34 prejelo zlato medaljo. Med letošnjimi vzorci ni bilo pravega kostanjevega medu, v cvetličnih medovih pa je komisija pogrešala značilno cvetlično aromo.