
Kar trije kolesarski dnevi
Že danes zvečer bo po ulicah Šenčurja potekal kolesarski kriterij, kolesarski konec tedna pa se bo nadaljeval v Kranju, kjer bo jutri nočni kriterij, v nedeljo pa najprej dirka Po ulicah Kranja, za konec pa še devetinštirideseta Velika nagrada Kranja – Memorial Filipa Majcna.
Šenčur, Kranj – Za uvod v kolesarski konec tedna bo Kolesarsko društvo Šenčur danes pripravilo tradicionalno prireditev, kolesarski kriterij po ulicah Šenčurja 19. Veliko nagrado Šenčurja. Dolžina kroga je 1,3 kilometra, trasa pa poteka po ulicah Šenčurja: Pipanova–Beleharjeva–Stružnikova–Velesovska. Nastopile bodo ženske, mlajši mladinci (21 krogov) in starejši mladinci (30 krogov), kolesarji do 23 let in elite (65 krogov). Prvi start bo ob 16.30. V času tekmovanja bo na trasi popolna zapora ceste.
Najprej nočni kriterij
Na zaporo cest opozarjajo tudi organizatorji iz Kolesarskega kluba Kranj, ki v jubilejnem letu, ko praznujejo šestdesetletnico kluba, pripravljajo tradicionalne kranjske kolesarske dirke. Začelo se bo jutri, v soboto, ob 18.30, ko se bodo pomerili najmlajši kolesarji, ki še ne tekmujejo. Prijavite jih lahko kar na startu na Slovenskem trgu. Ob 19. uri se bo začela prva dirka na mednarodnem nočnem kriteriju, ko se bodo najprej pomerili mlajši mladinci, starejše mladinke, ženske do 23 let in elite. Naredili bodo dvajset krogov, dolžina kroga je osemsto metrov, krog pa bo potekal po središču Kranja: Koroška cesta–Stritarjeva ulica–Gregorčičeva ulica–Stara pošta–Koroška cesta. Nato bodo nastopili starejši mladinci, ki bodo vozili trideset krogov, za konec pa še moški do 23 let in elite, ki bodo vozili petdeset krogov, start pa bo predvidoma ob 20.30.
Dirke celo nedeljo
Nedeljski spored se bo začel že ob 8. uri, ko se bodo na dirki Po ulicah Kranja najprej pomerili najmlajši dečki in deklice. Proga bo krožna in bo potekala na relaciji Koroška cesta–Slovenski trg–Gregorčičeva ulica–Maistrov trg–Prešernova ulica–Poštna ulica–Cesta 1. maja–Savska cesta–Ljubljanska cesta–Kroška cesta. Dolžina kroga je 3,3 kilometra, najmlajši pa bodo vozili dva kroga. Pet krogov bodo vozili deklice A, dečki A in B ter mlajše mladinke, devet pa mlajši mladinci, starejše mladinke ter ženske do 23 let in elite. Predvidoma ob 10. uri bodo nato startali mladinci, ki bodo prevozili 15 krogov. Za konec nedeljskega dopoldanskega sporeda bo še dirka za podjetja in organizacije, ki se bo začela ob 11.30, prijavljeni pa bodo prevozili po pet krogov.
Vrhunec kranjskega kolesarskega praznika bo nedeljska dirka za Veliko nagrado Kranja – Memorial Filipa Majcna, ki se bo začela ob 13.30. Start in cilj bosta na Koroški cesti pred hotelom Creina. Člani bodo prevozili 13 krogov, dolgih 12,1 kilometra, trasa pa je: Koroška cesta–Slovenski trg–Gregorčičeva ulica–Maistrov trg–Prešernova ulica–Poštna ulica, Cesta 1. maja–Župančičeva–Likozarjeva–C. Staneta Žagarja–Oldhamska–Bleiweisowa (rondo)–Koroška cesta–Stara cesta–Kolodvorska cesta–Ljubljanska cesta–Pot za krajem–Drulovka–Savska loka, Ljubljanska cesta–Jelenov klanec–Koroška cesta. Dirka, ki je vpisana v koledar UCI, kategorija 1.2 naj bi se končala okoli pol šestih zvečer.
»Ponovno se pripravlja lep kolesarski konec tedna, ki ga bomo v soboto popestrili z večernim koncertom Andreja Šifrerja. Vložili smo veliko truda, zahvaliti pa se moram tudi sponzorjem in vsem drugim, ki nam pomagajo pri pripravi in izvedbi tako veliko prireditve,« je povedal predsednik Kolesarskega kluba Kranj in predsednik Organizacijskega komiteja Zvonko Zavrl, direktor Kolesarskega kluba Kranj Matjaž Zevnik pa je prepričan, da bo prireditev zelo zanimiva tudi za obiskovalce.
»Zelo zanimiv bo že sobotni kriterij, ki vedno poteka v res pravem nočnem vzdušju, pod reflektorji. To je res pravi spektakel in tudi letos pričakujemo, da bo tako. V nedeljo bo pestro ves dan, od dopoldanskega dogajanja do Velike nagrade Kranja, ki poteka po znanem kranjskem krogu. Prijavljenih je okoli sto trideset kolesarjev iz sedmih držav, najbolj vroča ekipa pa je gotovo Sangemini, ki trenutno zmaguje na dirkah, na katerih nastopa tudi naša ekipa. Konkurenca bo dobra kot vedno, seveda za to kategorijo dirke,« je povedal direktor Matjaž Zevnik.