Vozili utrujeni in zaspani

Ob zadnjih nesrečah policisti opozarjajo, da utrujeni in zaspani nismo za vožnjo.

Brnik – Gorenjski prometni policisti so v torek zjutraj obravnavali voznika osebnega avtomobila, ki je z avtoceste pri Brniku zapeljal v jarek in povzročil prometno nesrečo. V nesreči je bil udeležen sam, za volanom pa je zaradi hude utrujenosti zaspal.

Nesrečo v podobnih okoliščinah so policisti obravnavali tudi konec prejšnjega meseca, ko je voznica z osebnim avtomobilom pri Svetem Duhu na škofjeloškem območju prav tako zaradi hude utrujenosti zapeljala na nasprotnosmerno vozišče in trčila z voznikom tovornega vozila ter se prevrnila na bok.

K sreči pa se je v torek dopoldan iz prometa sama izločila mopedistka, ki ji je v Kranju med vožnjo postalo slabo.

»Po srečnem naključju je v opisanih nesrečah nastala samo materialna škoda, kljub temu pa gre za zelo nevarne situacije, saj je vpliv utrujenosti na voznike enak oziroma primerljiv z vožnjo pod vplivom alkohola, ki je smrtno nevarna. Oseba, ki je preutrujena, lahko namreč v hipu zaspi. Kdor je zaspan, je premalo zbran, ne reagira pravilno, napačno ocenjuje hitrost in razdaljo, pogosto vijuga in za vožnjo uporablja celotno cesto. Prav tako ni pozoren na cesto in okolico, psihofizične sposobnosti pa so zelo zmanjšane. Med vožnjo mora voznik zato prepoznati znake utrujenosti in ustrezno ukrepati oziroma se iz prometa sam izločiti,« pravi višji policijski inšpektor Bojan Kos.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Škofja Loka / sreda, 27. junij 2007 / 07:00

Obnovljena cesta v Podlubniku

V četrtek bodo v Škofji Loki odprli docela obnovljeni cestni odsek Podlubnik-Klančar, s katerim je končana prva faza obnove Selške vpadnice.

Objavljeno na isti dan


Radovljica / sobota, 15. marec 2008 / 07:00

Starejši za starejše

V šestih upokojenskih društvih radovljiške občine so v okviru projekta Starejši za boljšo kakovost življenja doma do konca lanskega leta anketirali 1.090 starejših od 69 let.

Radovljica / sobota, 15. marec 2008 / 07:00

Pobuda za dnevni center

Radovljica - »Preko krajevne skupnosti Radovljica bomo nadaljevali s pobudo za pridobitev dnevnega centra aktivnosti za tiste starejše, ki še ne potrebujejo tuje pomoči in lahko...

Radovljica / sobota, 15. marec 2008 / 07:00

Veliko možnosti za rekreacijo

Lesce - Društvo upokojencev Lesce je drugo največje v radovljiški občini. Tajnica društva Janika Pogačnik je povedala, da je v začetku leta štelo 582 članov, od tega 398 ž...

Radovljica / sobota, 15. marec 2008 / 07:00

Radovljiške plavalke pišejo zgodovino (4. del)

Radovljica – Plavalci PK Žito Gorenjka praznujejo letos 75-letnico delovanja. Na bogati športni poti so nanizali veliko uspehov, tokrat pišemo o njihovih uspehih na evropskih prvenstvih (E...

Radovljica / sobota, 15. marec 2008 / 07:00

Plezalci osvojili tri pokale

Radovljica - Štirje plezalci športno plezalnega odseka Planinskega društva Radovljica so se 24. februarja v Hermagorju v Avstriji udeležili tekmovanja za Koroški plezalni pokal....