Aleš Šubic / Foto: Aleš Senožetnik

Gorenjski tekaški planet po drugi sezoni

Za serijo tekaških prireditev Gorenjska, moj planet je druga sezona. »Na splošno smo z njo zadovoljni. Povprečno se je prireditev udeležilo več kot tristo tekačev,« je povedal koordinator Aleš Šubic. Velikih sprememb v prihodnji sezoni ne bo, se pa seriji pridružujeta dve novi prireditvi, tako da bo skupaj osem tekov po celotni Gorenjski.

»Z mislimi in delom smo že nekaj časa v prihodnji sezoni. Koledar tekov je usklajen. Začnemo 1. aprila v Tržiču in ponovno tudi v Trzinu, na Visokem pri Poljanah, v Radovljici, Kamniku in Snoviku, seriji pa se pridružujeta še Tek pod svobodnim soncem iz Žirovnice in Kranjskogorska 10ka.«

Kranj – Z Miklavževim tekom se je na začetku decembra končala letošnja sezona serije Gorenjska, moj planet, katerega nosilec je Timing Poljane. Sklepno oceno je podal koordinator tekaške serije Aleš Šubic.

Za vami je druga sezona serije tekaških prireditev Gorenjska, moj planet. Kako ste zadovoljni, kaj jo je zaznamovalo?

»V splošnem smo s sezono zadovoljni. Po iskanju smeri in utrjevanju partnerstev v prvi sezoni smo letos skupaj z organizatorji posameznih prireditev delali kot dobro povezana ekipa in čutilo se je, da se vsak zelo korektno trudi na svojem področju. Žal pa je sredi sezone povsem nenapovedano eden od tekov zapustil serijo, kar nam je za nekaj časa vzelo veter iz jader, še zlasti ker se ta še vedno v največji meri polnijo z entuziazmom. Tudi letos smo veliko energije namenili sponzorskim izzivom. Za zdaj kljub za slovenske razmere dobro razdelani in predstavljeni ponudbi ne dovolj uspešno. Ob tem, da je v zadnjih letih na tem področju ob zmanjševanju razpoložljivih sredstev tudi Fundacija za šport precej izgubila kompas, so vsa sponzorstva, za katera smo se že uspeli dogovoriti, še posebno dragocena.«

Kako pa ste zadovoljni z udeležbe tekačev?

»Udeležba se je na večini tekov tudi letos dvignila ali pa je vsaj ostala na približno istem nivoju. Povprečno se je prireditev udeležilo več kot tristo tekačev, od tega okrog 160 odraslih. Takšnih, ki se je udeležilo vsaj treh tekov, je bilo 56. Na največjih dveh prireditvah je bilo z upoštevanjem vrtčevskih otrok več kot šeststo udeležencev.«

Udeležba na nekaterih zahtevnejših gorskih tekih na Gorenjskem, ki imajo tradicijo, v zadnjih letih pada. Kakšen je vaš recept za privabljanje tekačev?

»Danes ne zadošča več samo korektno organizirati tekmovanje, ampak je treba pripraviti vsaj nekoliko širši dogodek s primernim konceptom, po možnosti na čim atraktivnejši lokaciji, ter ga dobro promovirati. Brez velikih financ, ki jih zlepa nihče nima na voljo, je to danes težko, saj je treba pokriti vrsto promocijskih kanalov, po katerih se pride do potencialnih udeležencev. Od neposrednih kontaktov v lokalnem okolju, letakov, transparentov, klasičnih medijev, do spleta, ki spet sam po sebi ponuja cel spekter različnih možnosti. Po drugi strani je to priložnost in mi se tako na nivoju koordinacije povezave kot na nivoju posameznih organizatorjev solidno trudimo, da pokrijemo kar nekaj omenjenih pristopov. Predvsem pa tudi na naših prireditvah ni nič več samoumevno in na nekaterih tekih je vsaj pri odraslih udeležba še vedno relativno nizka.«

Ste z mislimi že v prihodnji sezoni? Bo prinesla kakšne spremembe?

»Z mislimi in delom smo že kar nekaj časa tudi pri prihodnji sezoni. Tako imamo že dokončno usklajen koledar tekov. Začnemo 1. aprila v Tržiču in ponovno tudi v Trzinu, na Visokem pri Poljanah, v Radovljici, Kamniku in Snoviku, seriji pa se pridružujeta še Tek pod svobodnim soncem iz Žirovnice in Kranjskogorska 10ka. Pravila za zdaj v splošnem ostajajo nespremenjena. Glavni izziv še vedno ostajajo sponzorji. Če uspemo tudi na tem področju, se bomo lahko vsi skupaj veselili dolgoročno uspešne športno-rekreativne zgodbe.«

Skupnega zmagovalca, zmagovalke, torej točkovanja tekov, kot je to praksa drugje, nimate v načrtu?

»Ob postavljanju serije smo se temu zavestno izognili, saj smo se želeli odmakniti od prevelike tekmovalnosti, ki lahko odbije običajne rekreativce. Zagotovo ne bomo šli v to, da bi uvedli točkovanje po kategorijah, razmišljamo pa o točkovanju absolutne uvrstitve.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Slovenija / sreda, 27. december 2006 / 06:00

Matic in Petra sta najboljša

Atlet Matic Osovnikar in smučarska tekačica Petra Majdič sta po izboru športnih novinarjev najboljša športnika iztekajočega se leta 2006, najboljša ekipa pa sta veslača Iztok Čop in Luka Špik.

Objavljeno na isti dan


Šport / sreda, 14. december 2016 / 12:26

Navijali na Pokljuki

Lepo vreme in najboljši biatlonci na svetu so na tekme svetovnega pokala v biatlonu na Pokljuki od petka do nedelje privabili okrog 16.500 gledalcev, med katerimi je bilo tudi veliko tujce...

Nasveti / sreda, 14. december 2016 / 12:22

December

Zadnji mesec v letu skriva v sebi tudi veliko simbolike. Je zadnji in to pomeni, da za njim pride nekaj novega. Pregledujemo, kaj vse dobrega smo naredili in doživeli. Bodimo dobri do sebe in se po...

Kronika / sreda, 14. december 2016 / 12:18

Evakuirali petdeset ljudi

Kranj – V poslovni coni Laze v Stražišču pri Kranju so v nedeljo popoldne zaradi sproščanja plina butan propan kranjski poklicni gasilci iz treh poslovnih objektov evakuirali približno pet...

Rekreacija / sreda, 14. december 2016 / 12:18

Zaledje morja

Kojnik (802 m) – Vrh nasproti Slavnika leži v južnem delu Podgorskega krasa. Vzpon, ki nagradi z lepim razgledom ter mirom in tišino.

Kranj / sreda, 14. december 2016 / 12:09

Brezplačen brezžični internet

Z decembrom so pri Mestni občini Kranj vzpostavili odprto omrežje wi-fi z imenom KRANJopen. Omrežje je na voljo vsakemu uporabniku brezplačno do dve uri dnevno, tako v mestu kot tudi v vseh krajevnih...