Papirnati krožnik in kuhinjska krpa

December je vsaj za večino ljudi mesec pričakovanj, veselja, druženja in obdarovanja. Seveda k prazničnemu vzdušju štejejo tudi vse priprave – okrasitev, postavitve smrekice in pred tem seveda čiščenje. Ste tudi vi med tistimi, ki se čiščenja ne lotevate z največjim veseljem? Malo za šalo malo zares lahko z domačimi pripomočki dosežete dvojni učinek: dobro počutje in čisto stanovanje.

Zagotovo imate doma kartonasti krožnik, ki vam je ostal v omari od kakšne rojstnodnevne zabave. Ta bo kakovostno nadomestil profesionalni rekvizit, imenovan glide, ki ga je v letu 2004 prvič uporabila svetovna prvakinja v aerobiki Mindy Mylrea. Bistvo tega majhnega, a učinkovitega pripomočka je v mirnih, neprekinjenih in drsečih kretnjah, ki vplivajo na razvoj kondicije, moči, vzdržljivosti, gibljivosti telesa in na njegovo ravnotežje. Ulezite se na tla z rokami ob telesu, nogami v prinoženju s pokrčenimi koleni. Pod stopali imate krožniček. Z izdihom dvignite peto ene noge in s prsti povlecite krožniček proti sebi, kot da bi brisali prah. »Pometajte s prsti« izmenično, šest ponovitev na vsako stran bo zadostovalo. Z vajo boste krepili mišice zadnje strani stegna in zadnjico.

Za lepe in močne roke potrebujete krpico in ogledalo. Postavite se s hrbtom proti ogledalu, dlani postavite na ogledalo, roki naj bosta ves čas popolnoma iztegnjeni. Z vdihom naj bo vaše telo popolnoma vzravnano, dlani pa s celotno površino iztegnjene ob telesu in s krpico pritiskata na ogledalo. Z izdihom se počasi spuščajte v počep in obrnite dlani v smeri navzgor po ogledalu. Če imate težave z negibljivimi, celo bolečimi ramami, se vaji ne izogibajte, le zmanjšajte obseg kroga in vajo prilagodite svojemu stanju.

Možnosti »pametne« vadbe doma je ogromno, predvsem pa je pomembno, da se položaja svojega telesa zavedate med povsem običajnimi vsakodnevnimi opravili. Sesajte v pokončni telesni drži, previdno dvigajte bremena, pazite, kako premikate stole, kako sedite, vstajate iz postelje in podobno. Predvsem pa sledite načelu 'manj je več'. Telesa ni treba izčrpavati z dolgotrajno aktivnostjo. Pomembnejši sta vztrajnost in kakovost. In ne nazadnje lahko oglasni blok na televiziji izkoristite za kaj koristnega.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kultura / / 13:25

Zapisi generacije

V petek so v prostorih Gimnazije Franceta Prešerna odprli razstavo keramičnih skulptur, ki so jih ustvarili dijaki pod mentorskim vodstvom akademskega slikarja Klavdija Tutte.

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / torek, 29. julij 2008 / 07:00

Džuly, adijo in hvala

Daniel še vedno aktiven na glasbenem področju. Posnel je novi videospot za pesem Adijo in hvala.

Šport / torek, 29. julij 2008 / 07:00

Ekipa za sredino lestvice

Pred pripravami na prvoligaško sezono je ekipo igralk Namiznoteniškega kluba Šenčur prevzel Darko Pangrič, ki se bo z dekleti boril za sredino lestvice.

Žiri / torek, 29. julij 2008 / 07:00

V soboto poplavljalo v Žirovskem vrhu

V soboto popoldne se je na območju Žirovskega vrha razbesnelo neurje z močnimi padavinami.

Kranj / torek, 29. julij 2008 / 07:00

Za pravične odškodnine

Pri Združenju žrtev okupatorjev so pripravili pripombe na osnutek Zakona za poplačilo materialne vojne škode, zlasti pa so proti predlogu, da bi jih poplačali kot solastnike podjetij.

Kronika / torek, 29. julij 2008 / 07:00

V Tamarju smrt šestnajstletnega kolesarja

Med kolesarjenjem iz Tamarja proti Planici se je v nedeljo popoldne smrtno ponesrečil šestnajstletni Ljubljančan.