Večina za avtobusno postajo
Zeleno luč zanjo so na sredini seji prižgali kranjski mestni svetniki, ki so v drugi obravnavi sprejeli odlok o občinskem podrobnem prostorskem načrtu Avtobusni terminal.
Kranj – Najdaljša razprava na sredini seji kranjskega mestnega sveta je bila pričakovano pri obravnavi odloka o občinskem podrobnem prostorskem načrtu Avtobusni terminal v Kranju. Začela se je že ob potrditvi predlaganega dnevnega reda, saj je svetnik Janez Černe predlagal, naj se odlok v drugi obravnavi prestavi na naslednjo sejo.
Tudi nekateri drugi svetniki so imeli pomisleke o obravnavi te točke, saj se še ni zaključil poziv promotorjem. Prav tako so proti gradnji še vedno člani Državljanske pobude za ohranitev zdravega življenjskega okolja Zlato polje, nekaj prebivalcev Zlatega polja pa se je pred sredino sejo zbralo v prostorih občine, kjer so bili tudi občinski redarji.
»Državljanska pobuda je pozivala prebivalce Zlatega polja, naj pridejo protestirat pred občino, kar je seveda njihova pravica. Moja dolžnost pa je bila, da zagotovim nemoten potek seje. Ker smo po napovedih članov državljanske pobude pričakovali, da jih bo veliko, smo v avli organizirali neposredni prenos seje. Izkazalo se je, da to ni bilo potrebno. V času obravnave prostorskega načrta Avtobusni terminal je bilo v avli prisotnih osem članov civilne iniciative,« je po seji pojasnil kranjski župan Boštjan Trilar.
Večina svetnikov je najprej zavrnila, da se druga obravnava o občinskem prostorskem načrtu prestavi na naslednjo sejo, prav tako pa jih je bila v razpravi večina naklonjenih predlagani lokaciji terminala. Opozarjali so zlasti na sedanje nevzdržno stanje, svetnik Gorazd Copek, ki živi v bližini zdravstvenega doma na Zlatem polju, pa je povedal, da domačini vsak dan teže prenašajo gnečo okoli svojih domov, saj parkirišča zasedajo obiskovalci zdravstvenega doma, ki vozijo po ozkih ulicah in ogrožajo domačine, zlasti otroke. Zato projekt mnogi tudi podpirajo.
Po razpravi je 18 od 26 svetnikov glasovalo za sprejetje odloka, šest jih je bilo proti, dva pa sta se vzdržala.
»Sprejetje odloka je za nas jasen signal, da si Kranjčanke in Kranjčani želijo razvoja. Ta je namreč podlaga za pridobitev gradbenega dovoljenja, kar je ključni pogoj za izvedbo projekta Avtobusni terminal, ki seveda pomeni več kot novo avtobusno postajo, saj bomo uredili Kidričevo cesto in krožišče. Prav tako naj bi zgradili preostale spremljajoče objekte za širitev zdravstvene, lekarniške in drugih dejavnosti ter nova parkirišča,« je po seji poudaril župan Boštjan Trilar.