Legendarna zasedba Slovenski muzikantje / Foto: Aleš Senožetnik

Maratonski žur v Komendi

Številni glasbeni nastopi so popestrili sejemsko dogajanje minuli konec tedna v Komendi.

Ljubitelji zabavne glasbe, ki jih je bilo med obiskovalci jesenskega kmetijskega sejma v Komendi precej, so se minuli konec tedna lahko naužili zvokov priljubljenih ansamblov. V sklopu sejma je namreč potekala že tradicionalna prireditev Veseli oktober v Komendi, ki je pod šotor zabave pripeljala blizu štirideset nastopajočih skupin, ki so skupaj z obiskovalci veseljačili domala od jutra do večera.

»Od petka do nedelje so nastopali največji narodno-zabavni ansambli, ki so že prekaljeni mački slovenske glasbene scene. Zelo smo zadovoljni tudi z obiskom, kar nam je dodatna spodbuda, da bomo tudi v prihodnje vztrajali pri organizaciji in se trudili za še boljši žur,« je ob koncu prireditve svoje vtise strnil povezovalec programa Aljaž Miklavčič - Obekrainer, ki je skupaj z Boštjanom Zadravcem, Srečkom Korbarjem in Zdravkom Šinkom skrbel za organizacijsko plat prireditve.

Petkovo popoldne so začeli mladi ansambli, med katerimi je tudi relativno nova skupina Joker, zasedba treh Kamničanov in enega Kranjčana, ki so sicer že znana imena na glasbeni sceni. Skupaj s skupino Brzina, Anjo Pustak Lajovic, ansamblom Žmurek in ostalimi so razgreli ozračje in pripravili teren za vrhunec večera, ki je sledil z ansamblom Svetlin in dobro znanimi Mambo Kings, ki so s številnimi uspešnicami na noge spravili cel šotor in poskrbeli za zabavo do zgodnjih jutranjih ur.

Sobotno jutro so začele Žurerke z Jernejem, nadaljevali pa so s festivalom godb, ki so ga pripravili ob petletnici delovanja Kulturnega društva Godba Komenda. Nastopil je tudi Filip Kranjec, nekdanji pevec Ansambla bratov Poljanšek, svoje znanje pa so pokazali tudi učenci Šole harmonike Toma Primca. V zgodnje nedeljsko jutro so zbrane odpeljale skupine Mejaši, 101-ka band in DJ Dady.

Nedeljsko dogajanje se je nadaljevalo v nič kaj zmanjšanem tempu. Med zanimivejšimi gosti so bili člani zasedbe Das Jauntal Quintett, ki so v Komendo prišli z avstrijske Koroške. Fantje igrajo že dve leti in so že posegli po uspehih, saj so nedolgo tega prejeli priznano avstrijsko nagrado Oberkrainer Award, pripravljajo pa tudi že prvo ploščo.

Za mnoge vrhunec celotnega tridnevnega dogajanja pa je predstavljal nastop legendarne skupine Slovenski muzikantje. Ansambel z več kot polstoletno zgodovino, več kot pet tisoč nastopi, 50 albumi in dolgo kilometrino iz domačih in tujih odrov, je zaigral številne zimzelene uspešnice, ki so med poslušalci sprožale glasne vzklike in spontane aplavze. Poleg odlično izvedenih pesmi Ko muzikant od doma roma in Domovina, so nastop popestrili tudi z italijansko O sole mio, ki jo je odlično zapel Sebastjan Fabčič. Kljub menjavanju generacij skozi desetletja ustvarjanja pa sedanja zasedba pod vodstvom Igorja Šinka, ohranja spoštovanje do predhodnikov, med katerimi je bilo precej uspešnih glasbenikov, med drugimi tudi legendarna Edvin Fliser in Danica Filipič, prva pevka skupine.

Za Slovenskimi muzikanti so oder zavzeli veterani Mengeške godbe pod vodstvom še ene legende slovenske narodno-zabavne glasbe in člana zasedbe Alpski kvintet, Janeza Pera. Tridnevni maraton zabave pa so sklenili člani ansambla Sorodniki.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Prosti čas / petek, 22. junij 2012 / 07:00

Solze od smeha

Minuli petek so od samskega stanu pospremili vzgojiteljico-pomočnico Andrejo Subotic iz Krope. Na dekliščini, kamor je bilo povabljenih dvajset Andrejinih prijateljic, so pripravili...

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / torek, 6. november 2012 / 07:00

Sedem let družinskega in mladinskega centra

Cerklje - Družinski in mladinski center Cerklje, ki ga kot program izvaja župnijska Karitas, je pred kratkim praznoval sedmo obletnico delovanja. Slovesnosti so se začele z družabnimi igra...

Prosti čas / torek, 6. november 2012 / 07:00

Okroglih petnajst

Se je pošalil Igor Alič (na sliki ) iz Poljanske doline, ki je ravno na obiranju madanrin z Gorenjskim glasom praznoval 51 let. Tako da je imelo rojstnodnevno praznovanje še bolj bogat 'program'....

Nasveti / torek, 6. november 2012 / 07:00

Zadružna elektrarna, zasluga Lovra Pintarja (4)

Iz tovarne v Mojstrani so kupili 25.000 kg cementa, gramoz pa so navozili iz gramozne jame Kalkbuchel, ki je bila last posestnikov iz Zgornje Sorice, uporabljali pa so jo do takrat tudi posestnik...

Kronika / torek, 6. november 2012 / 07:00

Fotoreportaža: Lancovo in Savska loka v večernih urah

 

Prosti čas / torek, 6. november 2012 / 07:00

Bil je ´prov fejst´

Oktobra sta biserno poroko praznovala zakonca Peternel iz Šenčurja.