Dijaki Srednje gostinske in turistične šole Radovljica pod vodstvom profesorice Marije Arh Ivanšek so številne ljubitelje dobre hrane navdušili z izvirnimi idejami uporabe medu pri pripravi jedi.

Dan medu v kulinariki

Medu že dolgo več ne uporabljamo samo kot zdravilo, kot namaz na kosu kruha za zajtrk ali kot sladilo za čaj. Na Dnevu medu v kulinariki so v Čebelarskem centru v Lescah obiskovalcem predstavili številne možnosti uporabe medu pri pripravi slanih ter sladkih jedi in pijač.

Lesce – Čebelarska zveza Slovenije je v soboto v Čebelarskem centru v Lescah pripravila prireditev z naslovom Dan medu v kulinariki. Organizatorji so pripravili različne delavnice in predstavitve, med drugim delavnico določanja vrste medu, predstavitve jedi z medom, degustacijo ajdove medene torte in apiterapijo. Pred centrom je bila tudi tržnica s ponudbo čebeljih pridelkov in izdelkov, delavnice in pestra ponudba medenih pijač.

Kljub slabemu vremenu je pester program prireditve na Dan medu privabil številne obiskovalce, tako čebelarje kot vse tiste, ki imajo med radi in jih zanima njegova uporaba v kulinariki. »Ljudje pri nas imajo radi med. Seveda ga še vedno največ pojedo za zajtrk, namazanega na kruh, pa v čaju, a tudi v kulinariko na splošno vedno bolj prodira,« je povedala profesorica Marija Arh Ivanšek, ki je s svojimi dijaki pripravila imenitno degustacijo različnih jedi z medom.

»Uporaba medu se povezuje še s sladicami, medenjaki in orehovo potico, na današnji prireditvi pa smo želeli predstaviti še mnogo več možnosti uporabe medu v kulinariki,« je povedala Nataša Klemenčič, svetovalka za ekonomiko pri Čebelarski zvezi Slovenije.

Janko S. Stušek, predsednik združenja gorenjskih čebelarjev, pravi, da so potrošniki danes zahtevnejši pa tudi bolj izobraženi. »Na prireditve, kakršna je Dan medu v kulinariki, pridejo, da se še več naučijo pa tudi da spoznajo čebelarje, se z njimi pogovorijo. Ker so bolj seznanjeni, tudi bolj zaupajo, tako da je tovrstno sodelovanje dobro za vse.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / nedelja, 22. junij 2008 / 07:00

Kobila Pika žrebila dvojčka

Kobila Pika je na Šobrlovi kmetiji na Poljšici pri Gorjah povrgla dvojčka. Pri kobilah je to tako redek pojav, kot pri kravah trojčki.

Objavljeno na isti dan


Gorenja vas-Poljane / sreda, 21. oktober 2009 / 07:00

Janša predlaga varčevanje

Na sobotnem posvetu SDS v Gorenji vasi je razprava potekala predvsem o trenutni gospodarski situaciji.

Jezersko / sreda, 21. oktober 2009 / 07:00

Spodbuditi turistični razvoj na Jezerskem

Jezersko - O problematiki turizma na Jezerskem so spregovorili na petkovem srečanju na Jezerskem, ki sta ga organizirala območna organizacija Socialnih demokratov Kranj in Social...

Šenčur / sreda, 21. oktober 2009 / 07:00

Znižali komunalni prispevek

Lastnikom objektov v Srednji vasi in Šenčurju, ki še niso plačali priključnine na javno kanalizacijo, ne bo treba plačati celotnega dodatnega komunalnega prispevka.

Gorenjska / sreda, 21. oktober 2009 / 07:00

Meteorit je na ogled v Ljubljani

Ljubljana - Danes so v Prirodoslovnem muzeju Slovenije v Ljubljani javnosti prvič pokazali meteorit, ki je na Zemljo, na območje Mežakle padel 9. aprila ponoči. O padcu so pričal...

Nasveti / sreda, 21. oktober 2009 / 07:00

Naj bo belo ali rdeče ...

Naj si bo belo ali rdeče, v obeh primerih krepi imunski sistem, poživlja spolno poželenje, razpoloženje in delovanje možganov, deluje pomlajevalno ... Ne, tokrat nimamo v mislih vina, čeravno bi tudi...