Jože Derlink / Foto: arhiv GG

Vadili bodo na Jesenicah

Prihodnje leto bodo na Jesenicah zgradili vadbeni poligon za gorenjske gasilce. To bo eden od šestnajstih regijskih vadbenih poligonov, ki jih po državi načrtuje Gasilska zveza Slovenije.

Jesenice – Gasilska zveza Slovenije (GZS) bo letošnjo jesen v Ormožu začela graditi prvega izmed 16 regijskih vadbenih poligonov, prihodnje leto pa bosta sledili še vadbena poligona v Radljah ob Dravi in na Jesenicah. Gasilska zveza Gorenjske bo na lokaciji na Spodnjem plavžu začetna dela predvidoma začela že letos jeseni, ko naj bi bila urejena tudi potrebna dovoljenja, je pojasnil njen predsednik Jože Derlink.

»Gradnja regijskega vadbenega poligona bo potekala v režiji GZS, naše obveznosti so asfaltirana površina in urejena elektrika ter voda. Gradnjo bazena, stolpa, postavitev kontejnerjev in drugih stvari bo krila GZS. Vse skupaj naj bi stalo okoli 250 tisoč evrov,« je razložil Derlink.

Regijski vadbeni poligon na Jesenicah bo izrednega pomena za Gorenjsko, s katere se trenutno vsi gasilci na usposabljanja vozijo v Izobraževalni center za zaščito in reševanje Ig. »Usposabljanje vseh gasilcev v Sloveniji na Igu predstavlja velik prostorski problem, zato je GZS zahtevala gradnjo 16 regijskih vadbenih poligonov. Jeseniški bo tako izrednega pomena za naše operativne gasilce,« je poudaril Derlink. Na Gorenjskem sicer deluje več kot 120 gasilskih društev.

»Na poligonu bo mogoče izvajati tudi druge aktivnosti, kot na primer tekmovanje Fire Combat, usposabljanje gasilcev iz poklicnih enot Jesenice in Kranj in za civilno zaščito (medicinske ekipe),« je še zaključil Derlink.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / ponedeljek, 24. junij 2013 / 11:47

Robota »naučili« plesati

Na tekmovanju RoboCupJunior 2013 v nizozemskem Eindhovnu bo s svojima dvema robotoma sodelovala tudi ekipa petih učencev osnovne šole Franceta Prešerna iz Kranja.

Objavljeno na isti dan


Komenda / sobota, 10. november 2007 / 07:00

Komendčani o krvavški vodi

Komenda - Komendski svetniki so se v zadnjih dneh kar dvakrat sestali na izredni seji, namenjeni problematiki vodovodnega sistema Krvavec. Kot je sporočil župan Tomaž Dro...

Mengeš / sobota, 10. november 2007 / 07:00

Mengšani bodo pili svojo vodo

Občina Mengeš ne bo pristopila k projektu povečanja zmogljivosti vodovodnega sistema Krvavec. Svoj vodovod bodo priklopili na mengeške vrtine.

Kranj / sobota, 10. november 2007 / 07:00

Pet občin za obnovo vodovoda

Razen Mengša obnovo krvavškega vodovoda podpirajo vse občine solastnice: Kranj, Šenčur, Cerklje, Vodice in Komenda.

Zanimivosti / sobota, 10. november 2007 / 07:00

Bo Vurnik dobil spominsko sobo?

Radovljica - Občinski svetnik Janez Urbanc je dal županu in občinski upravi pobudo, da bi v Radovljici uredili stalno razstavo o uglednem rojaku, arhitektu Ivanu Vurniku. V občin...

Kranjska Gora / sobota, 10. november 2007 / 07:00

Občina bo plačala dežurno službo

Kranjska Gora - V turistični kranjskogorski občini že dalj časa nimajo urejene dežurne zdravstvene službe prek vikendov in ob praznikih. Na Občini Kranjska Gora so zato iskali mo...