Ekipa Elana v postavi Roman Karun, Uroš Ban, Senad Salkič, Borut Erjavec in Matej Bečan je bila najboljša na domači tekmi.

Elan vnovič na vrhu

Tridnevno dogajanje na drugi tekmi svetovnega pokala v skokih na cilj v Lescah je slovenskim padalcem prineslo trojne stopničke.

Lesce – Nov padalski praznik v Lescah je podobno kot v zadnjih desetih letih postregel z izredno zanimivim in razburljivim tekmovanjem, ki so ga ob koncu z ekipno zmago začinili še domači padalci. Brezhibna organizacija, 223 padalcev in padalk iz dvajsetih držav je domov odhajalo zadovoljnih in z obljubo, da se bodo pod Karavanke radi vračali.

Tokrat je imelo veliko besedo tudi vreme, ki je bilo zelo spremenljivo, toda izkušeni slovenski padalci, ki jim je domači poligon najbolj poznan, so se znali spoprijeti z vsemi vremenskimi pastmi in na koncu visoko dvignili pokal med ekipami. Elanova peterica Roman Karun, Uroš Ban, Senad Salkič, Borut Erjavec in Matej Bečan je že v prvi seriji nakazala, da jih bo težko premagati, kar so potrjevali iz serije v serijo. V tretji in četrti so z dvema manjšima spodrsljajema tekmecem sicer dovolili, da so prišli nekoliko bližje, a so nato vnovič pokazali, iz kakšnega testa so, ter po letu dni vnovič zmagali na domači tekmi. »To je nekaj najlepšega, kar se ti lahko zgodi, zmagati doma. V izjemno močni konkurenci smo bili dokaj suvereni, resda z manjšima spodrsljajema, toda ko na razglasitvi zaslišiš ime svoje ekipe, ki je bila najboljša, je občutek izjemen. Tekma je bila razburljiva, mi pa smo si že v prvih serijah nabrali nekaj zaloge, tako da nam tudi omenjena spodrsljaja nista škodovala. Skakali smo na nivoju, uspešno smo se spopadali z vremenskimi razmerami, vse skupaj pa nas navdihuje z optimizmom za še ostala tekmovanja v sezoni,« ni skrival veselja Matej Bečan, ki je prvič v karieri z ekipo zmagal na domači tekmi. Bečan je bil obenem še najboljši posameznik med Slovenci, zasedel je drugo mesto. Slovenci so osvojili stopničke še v mladinski konkurenci, na najnižjo se je povzpel Ptujčan Marko Veselič. Domače tekmovanje se je malce ponesrečilo Maji Sajovic, zmagovalki uvodnega tekmovanja na Reki, ki je naredila preveč napak, a tudi osmo mesto je lep dosežek. Uspeh ekipe Elan je dopolnila še sedmouvrščena ekipa Ptuja.

Pred padalci je pred novim tekmovanjem v svetovnem pokalu dober mesec odmora, a bodo navkljub temu tekmovali, saj jih čaka svetovno vojaško prvenstvo.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorenjska / petek, 28. december 2018 / 07:00

Gorenjski glas, št. 104

Gorenjski glas, 28. december 2018, št. 104

Objavljeno na isti dan


GG Plus / ponedeljek, 4. maj 2015 / 14:55

Ultratekaška legenda v ZDA

Jeseničanka Petra Pirc, ki od študentskih let živi v Ameriki, je ena najboljših ekstremnih tekačic v Združenih državah Amerike. Imenujejo jo kar "legenda ekstremnih gorskih tekov". Zmaguje na gorskih...

Gospodarstvo / ponedeljek, 4. maj 2015 / 14:41

Težki časi za kranjsko Slogo

Kmetijsko gozdarska zadruga Sloga Kranj preživlja težke čase. Ob veliki zadolženosti, ki bo še najmanj pet let bremenila poslovanje, je zadruga lansko poslovno leto sklenila z nekaj več kot 1,2 milijo...

Gospodarstvo / ponedeljek, 4. maj 2015 / 14:37

Alprem z novimi vsebinami

Območje nekdanjega industrijskega podjetja Alprem v središču Kamnika se razvija v vse bolj živahen del mesta. Namesto propadajočih zidov so ob podpori lastnika stvari v svoje roke vzeli društva in mla...

Kultura / ponedeljek, 4. maj 2015 / 14:26

Naprej z nasmehom

Gledališče slepih in slabovidnih Nasmeh je v Kulturnem domu na Breznici navdušilo občinstvo z avtorsko gledališko predstavo Kako naprej?.

Šenčur / ponedeljek, 4. maj 2015 / 14:24

Televizijo so hodili gledat v zadrugo

Etnolog dr. Jože Hudales, urednik knjige Šenčur in Šenčurjani okrog leta 1960, je v Šenčurju predstavil delo, ki je nastalo po gradivu ameriškega antropologa Joela M. Halperna iz leta 1961/62.