Žur na sejmu
Spomladanski kmetijski sejem v Komendi, ki je potekal pretekli konec tedna, je v dobršni meri zaznamoval tudi spremljevalni zabavni program, ki je zadovoljil vse ljubitelje domače glasbe.
Organizatorji zabavnega programa na komendskem kmetijskem sejmu se tudi letos niso izneverili tradiciji narodno-zabavne glasbe, ki spremlja obiskovalce. Na odru ob hipodromu se je od petka do nedelje zvrstilo kar 37 glasbenih skupin, ki so poskrbele za ure in ure narodno-zabavnih melodij, ob katerih so še najbolj utrujene obiskovalce sejma zasrbele pete.
Vse tri dni so nad dogajanjem bdeli organizatorji zabavnega programa komendskega spomladanskega sejma Boštjan Zadravec, Srečko Korbar, Aljaž Miklavčič, Martin Vodlan iz ansambla Viharnik, ter Zdravko Šink. Kot nam je povedal Aljaž Miklavčič, bolj znan kot Oberkrainer, ki je tudi povezoval prireditev, se vedno potrudijo, da publiki predstavijo mlade perspektivne ansamble, hkrati pa privabijo že uveljavljena imena.
Med mnogimi glasbenimi skupinami so obiskovalci sejma lahko prisluhnili tudi Ansamblu Šus s Katjo Jakljevič, Ansamblu Žmurek z gorenjskim harmonikarskim prvakom Primožem Gnidovcem ter godbam iz Cerkelj, Vodic in Mengša. Za žur so poskrbeli tudi zasedbe Pop Design, Extra Kvintet, Prima Band ter dalmatinski pevec Roko Bažik. S svojo skupino pa je nastopil tudi nekdanji pevec Ansambla bratov Poljanšek Filip Kranjec.
Pravi maraton narodno-zabavne glasbe zaradi svoje razsežnosti ostaja svojevrsten dogodek, ki ponuja zvrhano mero zabave, ki nasiti še tako zahtevnega ljubitelja domače glasbe in dobre veselice.
V petek pa je v Podčetrtku potekal 21. festival Slovenska polka in valček. Gledalci in poslušalci so za najboljšo polko leta 2016 izbrali vižo Pazi se na morju v izvedbi ansambla Veseli Dolenjci, za najboljši valček pa pesem Če lahko bi me slišala ansambla Naveza. Strokovna žirija je izbrala najboljšo skladbo festivala v celoti, in sicer pesem V srcu si ansambla Sekstakord.
V soboto pa se je s podelitvijo nagrad končal 46. teden slovenske drame. Da je 14 dni pri organizaciji predstav in drugih dogodkov vse potekalo, kot se za dobre organizatorje spodobi, je skrbela vedno zanesljiva ekipa Prešernovega gledališča in kar nekaj zunanjih sodelavcev. Med njimi je tudi štirinajst hostes, simpatičnih študentk, ki so celoten festival vsakodnevno lepšale podobo gledališča – sprejemale so garderobo obiskovalcev, preverjale vstopnice, ob zaključku predstav nosile rože igralcem in režiserjem, pomagale pri podeljevanju nagrad …