Pod Vitrancem bi imeli nove hotele
Predlog novega prostorskega načrta za 2,5 hektara veliko območje pod kranjskogorskim smučiščem omogoča gradnjo hotelov, bazena in ureditev parkirnih površin. Župan Hrovat verjame, da je za potencialne investitorje v turizem bolj kot gradnja novih hotelov smiseln nakup obstoječih, ki so naprodaj.
Kranjska Gora – Kranjskogorski občinski svet v sredo ni obravnaval prostorskega načrta, ki bi na 2,5 hektara velikem območju pred policijsko postajo v Kranjski Gori omogočil gradnjo hotelov in parkirnih površin. Točko je župan umaknil z dnevnega reda, ker do seje, kot je dejal, še ni prejel vse potrebne dokumentacije.
Ideje za ureditev območja, na katerem je trenutno neurejeno makadamsko parkirišče, niso nove. Osnutek dokumenta je obravnaval že občinski svet v prejšnji sestavi in v posebej za ta namen ustanovljeno komisijo imenoval tri člane občinskega sveta, ki so zastopali občinske interese in usklajevali predloge s preostalimi lastniki zemljišč na tem območju.
Ob južnem odseku obstoječe Borovške ceste je predvidena umestitev dveh hotelov, ki sta postavljena na že nakazano gradbeno linijo ob apartmajih Lesnina, v prostoru med in Borovško in državno cesto umeščen še hotelski objekt, ki zaključuje zeleni pas na severu naselja Kranjska Gora. Med novimi objekti in obstoječo policijsko postajo so umeščeni drsališče, kopališče in parkovne površine, prostor južno od državne ceste se izrabi v namene mirujočega prometa, ki služi tako mestu kot dnevnim obiskovalcem smučišč.
Kot poudarja župan Kranjske Gore Janez Hrovat, gre za kompleksen prostor, pomemben za razvoj turizma v Kranjski Gori in samega kraja. »Situacijo smo 'podedoval' iz prejšnjih mandatov, zato se zdaj lahko let trudimo, da v čim večji meri uveljavimo svoje zahteve na območju, to pa so predvsem garaže pod objekti ter zagotovljen prehod za smučarje in tudi sicer komunikacijo prek zasebnih parcel do smučišč.« Občina je namreč lastnica le slabe polovice območja, na katerem zasebni lastniki načrtujejo gradnjo turističnih objektov. »Gledano z današnjega stališča je seveda škoda, da se v letih 1998 in 1999 lokalna skupnost in žičničarsko gospodarstvo nista bolj aktivno vključila v prodajo in nakup takrat Petrolove parcele, od katere je pravzaprav odvisen tudi razvoj smučišča v Kranjski Gori. A zdaj je, kot je; zazidalni načrt za to območje je bil sprejet že v času nekdanje velike občine Jesenice. V zasebno lastnino občina pač ne more posegati. Iz dejstev, kakršna so, moramo potegniti najboljše.« V primeru, da se lastniki odločijo za investicijo, bi za parkirišče ostala le polovica zemljišča, ki je za te namene na voljo danes. A župan Hrovat pravi, da pravzaprav ni pričakovati, da bi se na kratki rok karkoli usodnega na tem območju spreminjalo. »V Kranjski Gori je trenutno po ugodni ceni na prodaj kar nekaj hotelov na odličnih lokacijah – Alpina, Lek, Razor ... če se kdo želi ukvarjati s turizmom, jih lahko kupi in začne poslovati; to bi bilo bistveno ceneje kot nova investicija.«