V vodstvu Elana trije tujci
Novi lastniki so na čelo begunjske družbe postavili tri tujce, glavni izvršni direktor je postal Jeffrey Tirman. Delavci so za zamenjavo izvedeli iz medijev.
Begunje – Elan je dobil novo vodstvo. Novi lastniki so v upravni odbor družbe imenovali Michaelo Stitz, ki bo predsednica upravnega odbora, ter Pascala Aymara in Jeffreya Tirmana, ki bo tudi glavni izvršni direktor.
Michaela Stitz je nekdanja podpredsednica in generalna direktorica za Centralno in Vzhodno Evropo pri družbi Nike, Pascal Aymar pa je nekdanji podpredsednik marketinga pri Reeboku in Adidasu za azijsko-pacifiško regijo in bivši direktor za blagovne znamke pri Salomonu. Tisti, ki bo odslej operativno vodil podjetje, pa je Jeffrey Tirman. Doslej je bil direktor londonskega kreditnega investicijskega sklada, ima več kot 28 let izkušenj z mednarodnimi investicijami in prestrukturiranji, je zunanji profesor in predavatelj.
»Njihove globalne izkušnje in znanje bodo okrepili Elanovo inovativnost in nadaljnji razvoj ter utiranje novih poti v industriji,« so sporočili iz Elana.
Kot je znano, je Elan, ki je lani praznoval sedemdesetletnico, od lanske jeseni v lasti skupine zasebnih mednarodnih investitorjev Wiltan Enterprises Limited in Merrill Lynch International. Kupca sta tudi zagotovila 12 milijonov evrov za vračilo državne pomoči, kar je od Elana zahtevala Evropska komisija.
Podjetje sta doslej vodila Leon Korošec in Andreja Košir, za zdaj pa ni znano, ali ostajata v podjetju.
Predsednik sindikata v Elanu Dušan Ferjan nam je povedal, da se je o zamenjavi na čelu podjetja govorilo že dalj časa, kljub temu pa je bilo petkovo popoldansko sporočilo o imenovanju novega vodstva presenečenje, delavci so tako novico izvedeli iz medijev. »V sindikatu od novega vodstva pričakujemo ohranitev delovnih mest, ne bomo pristali na nikakršno zniževanje plač, ki so že zdaj med najnižjimi v tem delu Gorenjske, pričakujemo okrepitev blagovne znamke in razširitev na nove trge. Vsekakor upamo, da ima nova uprava izdelano strategijo, kaj želi početi z Elanom, da imajo dolgoročne strateške cilje in ne kratkoročnih, ki bi vodili v novo prodajo podjetja,« je dejal Ferjan.