Predstavili gozdarsko tehniko
Podjetje Grapak A1 je prejšnjo nedeljo v Strahinju pripravilo predstavitev profesionalne gozdarske tehnike.
Strahinj – Podjetje Grapak A1 je kot glavni organizator v sodelovanju s podjetji Man Slovenija, Biomasa, Holcar in Armaks pripravilo prejšnjo nedeljo v Strahinju predstavitev specializiranih gozdarskih strojev. Čeprav je bilo vreme slabo, deževno, se je predstavitve udeležilo več kot petsto kmetov in podjetnikov z Gorenjskega in od drugod, organizatorji pa so zaradi razmočenih tal praktično delovanje strojev namesto v gozdu pripravili v bližini Grapakovega poslovnega objekta.
V podjetju so lani poleg kmetijske, namakalne in transportne tehnike ter traktorjev Massey Ferguson in prikolic začeli prodajati tudi profesionalno gozdarsko tehniko. Kot je povedal komercialist Primož Jelar, so se za to odločili zaradi povpraševanja kupcev pa tudi zato, ker ugotavljajo, da v ponudbi gozdarske tehnike na slovenskem trgu manjkajo profesionalni gozdarski stroji, ki so namenjeni za delo v gozdu na gozdarsko usmerjenih kmetijah ali jih za delo v gozdu uporabljajo izvajalci – podjetja ali samostojni podjetniki. Podjetje Grapak A1 zastopa na slovenskem trgu znane izdelovalce gozdarske mehanizacije – Pfanzelt Maschinenbau, Malwa, LKT, Serra in Kramer, del njihove ponudbe so v nedeljo tudi predstavili na dnevu gozdarske tehnike. Obiskovalci so tako lahko videli »na delu« Pfanzeltov gozdarski in zgibni traktor, gozdarske prikolice in vitle, LKT-jev zgibni traktor, forwarder švedskega proizvajalca Malwa, mobilno žago nemškega podjetja Serra, Kramarjeve nakladalnike, traktorje Massey Ferguson ... Ponudbo so kot gostje dopolnili podjetje Holzer z nadgradnjo za gozdarski traktor, Biomasa s kotli in pečmi Fröling, Armaks s pnevmatikami in platišči za traktorje in podjetje Man Slovenija s tovornjaki za prevoz hlodovine.
V podjetju Grapak A1 bodo v prihodnje še dopolnili ponudbo gozdarske tehnike, razmišljajo pa tudi o tem, da bi morda še letos pripravili predstavitev gozdarske tehnike v gozdu, kjer bi prikazali praktično delovanje strojev in obiskovalcem omogočili, da jih tudi sami preizkusijo.



Zgornja Gorenjska
Kranjska Gora
Jesenice
Žirovnica
Radovljica
Bled
Gorje
Bohinj
Osrednja Gorenjska
Tržič
Naklo
Kranj
Preddvor
Jezersko
Šenčur
Cerklje na Gorenjskem
Južna Gorenjska
Železniki
Žiri
Gorenja vas-Poljane
Škofja Loka
Medvode
Vodice
Vzhodna Gorenjska
Komenda
Kamnik
Mengeš
Trzin
Domžale
Moravče
Lukovica
Karavanke
					
                    
                    